Pas: Saga e filmave për t'u parë në Amazon Prime

Pas filmit

Nëse ende nuk ju tingëllojnë të njohura, atëherë ndoshta do të gjeni një hapësirë ​​për të shijuar një nga sagat që po japin shumë për të folur. Ai titullohet 'Pas' dhe është një histori e bazuar në romanin e shkrimtares Anna Todd. Marrëdhëniet rinore, zhgënjimet e para, miqësitë dhe problemet familjare janë disa nga opsionet që preken në një histori si kjo.

Çdo film është i bazuar në një nga librat e Todd, deri më tani kemi tre filma nga të katërt që i plotësojnë. Nëse dëshironi të dini pak më shumë për një histori si kjo, e cila me siguri do t'ju mahnisë, atëherë nuk mund të humbisni gjithçka që vijon sepse ju intereson shumë. A jeni gati apo gati për të?

Pas: Gjithçka fillon këtu

Siç kemi diskutuar, deri më tani janë tre filma që mund t'i shikoni në Amazon Prime. E para titullohet "Pas: Gjithçka fillon këtu". Në të zbulojmë se si romantizmi rinor ka shumë për të thënë. Do të takojmë Tessa Young e cila po largohet nga shtëpia e saj sepse po fillon kolegjin. Ai do të krijojë miq të rinj, të cilët edhe pse nëna e tij nuk i pëlqen, nuk i intereson aspak. Si mund të ishte më pak, në jetën e saj shfaqet edhe një djalë. Natyrisht, kur duket se tërheqja i ka zënë të dy, një i tretë përpiqet të hapë sytë duke i thënë se gjithçka ishte bazuar në një lojë që kishin bërë një natë. Diçka që nuk ishte plotësisht e saktë, por që e bën Tessa-n të ndryshojë rrënjësisht. Edhe pse ajo dhe Hardin kanë shumë gjëra të përbashkëta dhe duket se kanë ende për të ndarë. Kështu pjesa e parë na tregon se si janë njohur, si ka dalë lidhja e tyre por edhe zhgënjimet e para dhe problemet familjare.

Pas: Në një mijë copë

Ndërsa rriten, historitë e reja gjithashtu ndryshojnë. Tani Tessa planifikon të përqendrohet në studime, sepse është ajo që ajo dëshiron dhe ka nevojë vërtet. Ajo gjithashtu merr një punë si praktikante, kështu që është një mundësi e mirë për të ardhmen e saj dhe nuk dëshiron që asgjë t'i pengojë. Edhe pse nuk është gjithmonë aq e thjeshtë sa do të donim. Sepse në punën e saj ka një partner që edhe e tërheq, pasi e di që është versioni që do t'i duhej në krah dhe jo dikush si Hardini. Kjo duket se tregon përsëri fytyrën e saj më të keqe dhe është se kur tashmë keni menduar se keni kapërcyer disa probleme, ato rishfaqen pikërisht para jush. Por a është e vërtetë që dashurinë nuk mund ta luftosh, apo ndoshta mundesh? Filmi i dytë në sagë që mund ta shihni edhe në Amazon Prime E ndonëse nuk ka marrë vlerësime të mira, duket se publiku ka pasur një tjetër mendim.

Pas: Shpirtrat e Humbur

Arritëm filmin e tretë dhe deri më tani është i fundit që kemi në dispozicion për të qenë në gjendje në Amazon Prime. Meqenëse kjo u publikua në vitin 2021 dhe do të duhet të presim pak që të arrijë pjesa e katërt. Për momentin duket se marrëdhënia e bashkëjetesës mes të dyve po forcohet. Por kur dukej se po konsolidohej si një marrëdhënie e rritur, hyjnë në lojë prindërit dhe familja e secilit prej tyre. Kështu ata do të kuptojnë se ndoshta do të kenë përsëri pikëpamje të kundërta për jetën dhe madje do të dyshojnë në ndjenjat e tyre, sepse ka shumë sekrete të tjera që do të zbulohen gjatë filmit. Por është gjithmonë më mirë që ta shihni vetë, sepse ka shumë histori për të mbështjellë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.