Mobilje të palosshme për të dekoruar ballkone shumë të vogla

Dekoroni ballkonin tuaj me mobilje të palosshme

Gjatë izolimit, ata prej nesh që mund të shijonim një hapësirë ​​​​të jashtme në shtëpinë tonë u ndjemë shumë me fat. Edhe atë ballkone shume te vogla u bënë thesare të vogla. Dhe a është kjo me mobilje të palosshme Këto mund të bëhen një zgjatim i shtëpisë.

Ballkonet e shtepive Ata janë zakonisht të vegjël, por kjo nuk është një pengesë për të përfituar prej tyre. A mund ta imagjinoni veten duke pirë kafe në mëngjes gjatë verës? Uluni në mbrëmje duke lexuar? Po ju pelqen darka me partnerin tuaj? Mund ta realizoni duke vendosur disa mobilje.

Mobilje të palosshme

Mobiljet e palosshme janë një alternativë e shkëlqyer për të dekoruar ballkone shumë të vogla. Këto nuk janë vetëm, në përgjithësi, të lehta, por edhe na lejojnë rikonfiguroni hapësirën lehtësisht kur është e nevojshme. Të palosur zënë shumë pak hapësirë, gjë që do t'ju lejojë ta përdorni hapësirën në një mënyrë tjetër. Por këto nuk janë avantazhet e vetme të këtij lloji të mobiljeve siç mund të zbuloni më poshtë.

Mobilje të palosshme Ikea

  1. Janë mobilje të lehta; ato peshojnë pak dhe vizualisht zënë pak hapësirë.
  2. Mund të paloset dhe mblidhet lehtësisht kur duhet ta përdorim hapësirën në një mënyrë tjetër ose thjesht ta përgatisim për dimër.
  3. Ato janë relativisht të lira.

Mobilje thelbësore

Cilat mobilje të palosshme janë thelbësore në një ballkon? Nevojat e çdo personi apo të çdo familjeje janë të ndryshme, por ka dy mobilje që rrallë e pengojnë ballkonin, pasi e bëjnë atë një vend më funksional. Ne flasim sigurisht për tavolina dhe karrige.

një tavolinë e rrumbullakët e palosshme është një shtesë gjithmonë e mirëpritur. Dhe… çfarë kuptimi do të kishte të vendosni një tavolinë pa të paktën dy karrige rreth saj? Një grup i këtij lloji do t'ju lejojë të kryeni aktivitete të shumta jashtë vendit: të pini një kafe, të hani, të lexoni, të punoni ... dhe ta bëni atë me dikë tjetër.

Tavolinë dhe dy karrige të palosshme në ballkone të vogla

Keni shumë pak hapësirë? Bast në një tavolinë gjysmërrethore që mund t'i ngjitni në parmakë ose në mur dhe t'i zëvendësoni karriget me një stol në anë të ballkonit. Ndoshta nuk do të përshtatni dy karrige, por një stol që mund të strehojë dy persona. Mund të vendosni një tavolinë drejtkëndëshe? Nëse hapësira në ballkon e lejon dhe mundësia për të ngrënë dhe drekuar jashtë është një prioritet për ju, mos hezitoni!

Mobilje ballkoni me palosje

Bast në një tavolinë dhe karrige të bëra nga materiale të përshtatshme për hapësira të jashtme. Materiale që mbështesin mirë Moti i keq të tilla si çeliku, fibrat sintetike ose drurët tropikal si dru tik.

Kombinojini ato me ...

Un tavolinë pune ose të përjashtuar me ruajtje ata nuk janë kurrë shumë në një ballkon. Në stola ju mund të ulni më shumë njerëz se sa mundeni në karrige që zënë të njëjtën hapësirë ​​si kjo. Nëse e lidhni në mur dhe vendosni disa dyshekë, gjithashtu mund të relaksoheni në çdo kohë të ditës.

A është prioriteti juaj të keni një vend ku të shtriheni dhe të relaksoheni? Atëherë ndoshta preferoni të vendosni një divan dhe të harroni tavolinën dhe karriget nëse nuk keni vend për tofo. Vini bast në një divan qoshe dhe kompletoni kompletin me të një tavolinë kafeje të palosshme. Do t'ju shërbejë për të pirë një kafe ose për të shërbyer një darkë të lehtë.

Mobilje per ballkone te vegjel

Dëshironi ta bëni hapësirën më mikpritëse? Nëse nuk ju pëlqen dyshemeja e ballkonit tuaj ose është në gjendje të keqe, pse të mos inkorporoni një platformë me model? Ato janë shumë të lehta për t'u vendosur; vetëm disa klikime të thjeshta. Dhe nëse ballkoni juaj është shumë i vogël, kostoja nuk do të rritet në qiell. Çmimi i tyre është nga 16 deri në 23 euro për metër katror. Gjithashtu tekstilet do t'ju ndihmojnë me ngrohtësinë.

Dhe mos harroni përfshijnë disa bimë. Këto sjellin freski dhe ngjyrë në ballkon. Dhe, varet se cilat bimë zgjidhni dhe ku i vendosni, ato madje mund t'ju ofrojnë privatësi më të madhe. Vini bast për ekzemplarë me mirëmbajtje të ulët që mund të qëndrojnë jashtë gjatë gjithë vitit dhe që nuk kanë një hapje të madhe krahësh në mënyrë që të mos vjedhin shumë hapësirë.

Dekorimi i ballkoneve shumë të vegjël me mobilje të palosshme është shumë i thjeshtë dhe i lirë. Hidhini një sy disa dhe përgatitni ballkonin tuaj përpara se të vijë pranvera për të filluar sa më shpejt të përfitoni nga ajo.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.