Body Mist: çfarë është, si ta përdorim dhe shumë më tepër

parfum kundër mjegullës së trupit

Ndoshta ju tashmë e dini se çfarë është e ashtuquajtura mjegull trupore. Por nëse jo, atëherë mos u shqetësoni sepse jeni në vendin e duhur. Do të zbuloni se çfarë është dhe si ta përdorni. Sepse të gjitha produktet e bukurisë ngrenë një sërë dyshimesh dhe për këtë arsye, meqë duam të vëmë bast për të gjitha, do të na duhet t'i zgjidhim ato.

Në këtë rast shkojmë në anën e parfume dhe aroma në përgjithësi. Kështu që kjo verë mund të jetë stina më e mirë për t'u rrëmbyer nga një ide si kjo në formën e një body mist. Një prekje freskuese, me aroma që mund të mbështjellin trupin tuaj. Pra, zbuloni gjithçka që duhet të dini për një produkt të tillë.

Çfarë është mjegulla trupore

Kemi arritur në pikën ku duhet të përcaktojmë se për çfarë bëhet fjalë ky produkt. Epo, është një lloj mjegulle që mund të aplikohet në trup falë përfundimit të saj me spërkatje. Funksioni i tij është të hidratojë lëkurën, si dhe t'i japë asaj një prekje butësie dhe gjithashtu të balancojë PH-në tonë. Me fjalë të tjera, mund ta përkufizojmë si një spray trupi që ka një fund shumë të ngjashëm me deodorantin, pasi ofron edhe një prekje parfumi. Është shumë më i butë dhe më delikat, kështu që do të ndjeni se si trupi juaj freskohet në një moment falë një ideje si kjo.

spërkatje mjegull trupi

Sa zgjat mjegulla e trupit?

Nuk mund të përcaktojmë një kohë specifike, pasi do të varet edhe nga çdo markë dhe madje edhe nga vetë aroma. Është e vërtetë që mund të themi zgjasin më pak se parfumet, pasi duhet të mendoni se është vetëm një mjegull ose ujë, gjithmonë më i lehtë. Pra, aroma tashmë do të jetë e qetë që në fillim. Edhe pse nëse ende dëshironi diçka më të përafërt, mund t'ju sigurojmë se mund të zgjasë disa orë ose edhe më shumë. Sigurisht, nuk është e dëmshme të spërkatni veten me mjegull trupi disa herë gjatë ditës nëse dëshironi të ruani atë freski dhe aromë.

Si të përdorni llakun e trupit

E njohur në këtë mënyrë, ne do t'ju themi se gjithmonë këshillohet ta aplikoni në lëkurë pasi të keni bërë dush. Gjithashtu, nëse keni një sapun ose një xhel me një erë të ngjashme, këshillohet gjithmonë ta bëni aromën edhe më intensive. Përndryshe thjesht me lëkurë të pastër dhe të thatë mund të spërkasim pak nga ky sprej trupi. Mos harroni se gjithmonë duhet të spërkatni më shumë se 6 ose 7 centimetra larg. Nëse dëshironi që aroma të zgjasë pak më gjatë, atëherë duhet ta aplikoni në lëkurë ende të lagur.

Si të përdorni mjegullën e trupit

Përveç kësaj, ato janë gjithmonë perfekte për të eliminuar të gjitha aromat që mund të sjellim nga rruga apo nga një veshje etj. Duke avulluar shpejt, mund të visheni sërish në këtë moment dhe sigurisht, përsëriteni gjatë gjithë ditës për të vazhduar freskimin e lëkurës. Kështu, do ta mbajë të hidratuar, por me atë prekje freskie që na pëlqen aq shumë. Ndonjëherë ky produkt përdoret si suplement, pasi nuk duhet ta përdorni vetëm. Mund ta kombinoni me kremin me aromë të preferuar dhe jo, aromat nuk do të përzihen.

Dallimet kryesore me parfumet

Një nga ndryshimet e mëdha është alkooli, pasi janë parfumet që kanë më shumë sasi. Por kjo bën mjegulla e trupit kujdeset shumë më tepër dhe më mirë për lëkurën. Meqenëse me të vërtetë është një tjetër nga funksionet e tij të mëdha dhe që kemi përmendur. Është gjithashtu parfumi që zgjat më shumë dhe do të jetë më i shtrenjtë. Sepse ky spray trupi zakonisht ka çmime më të volitshme. Pra, është koha për t'u marrë me to, për të zbuluar aroma të reja dhe përdorimet e tyre.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.