Massimo Dutti prezanton shtëpinë e re botuese SS21: Elementet natyrore

Redaktues SS21 nga Massimo Dutti

Fotografi Dan Martensen është përgjegjës për Redaksia e re e Massimo Dutti: Elementet natyrore. Një editorial në të cilin firma spanjolle propozon një udhëtim në natyrë përmes një koleksioni të vogël të rrobave që rrjedhin në tonet kaki.

Massimo Dutti paraqet këtë koleksion si atë ideal për të provuar kufijtë tuaj, për të udhëtuar lehtë dhe për të mos u shqetësuar për asgjë përveç mjedisit. fustane te lirshme Ata kanë një protagonizëm të madh midis veshjeve të koleksionit, por aq të rëndësishme sa këto rezultojnë të jenë aksesorët, të paktë, por të zgjedhur.

Pëlhura dhe ngjyrat

Hijet kaki përmbyt koleksionin e Elementeve Natyrore të firmës. Së bashku me këto, ju do të gjeni detaje të vogla, nuanca dhe tekstura që e bëjnë këtë koleksion një koleksion të veçantë. Siç është pëlhura me të cilën bëhen secila prej rrobave, një përzierje prej 76% acetat, 6% poliamide, 18% mëndafshi (manit).

Redaktues SS21 nga Massimo Dutti

Rrobat

Të gjitha veshjet e këtij botuesi të vogël kanë një prerje lëngu. Veçanërisht të shquar janë fustane me çarje anësore në bas në mënyrë që asgjë të mos na pengojë të lëvizim lirshëm. Do t’i gjeni të dy me mëngë të shkurtra dhe me pelena, në tonet gri, kaki dhe të zeza.

Së bashku me këto komplet xhakete midi dhe xhakete bomber me kapuç. Një set që në editorial mund ta gabojmë si një fustan, por që na jep shumë më shumë lojë se këto për të qenë në gjendje të përdorim secilën veshje veç e veç. Dhe jo më pak protagonistë janë pantallonat e ngarkesave, një domosdoshmëri kur bëhet fjalë për bastet për komoditetin.

Plotëson

Plotësimet gjithashtu marrin një rëndësi të madhe në këtë editorial. Të gjitha veshjet janë kompletuar me sandale të sheshta prej lëkure të nxirë duke përdorur. Çanta rafia e thurur me dorë dhe rripat me brinjë që përshtaten me fustanet në bel nuk janë gjithashtu të pavërejtura.

Massimo Dutti mbron thjeshtësinë dhe na fton të zgjedhim atë që përshtatet me mënyrën tonë të jetës, sepse kjo dhe asgjë tjetër nuk është stili.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.