Massimo Dutti prezanton shtëpinë e re botuese SS21: Edgy e Re

Redaktues Nwe Edgy de Massimo Dutti

Massimo Dutti së fundmi prezantoi një të ri editorial pranverë-verë 2021. Një editorial që nën titullin New Edgy na ofron propozime për çdo ditë dhe që ndan me të të tjerët redaktuar nga firma më parë angazhimi për një gamë natyrore, edhe pse me nuanca të habitshme.

Kur hidhni një vështrim të parë në New Edgy, gjëja e parë që të tërheq vëmendjen është spikatja që veshje të caktuara marrin si pantallona të shkurtra prej liri, këmisha me ngjyrosje dhe bluza me shirita. Veshje të dizajnuara për shijoni verën në rehati.

Paleta e ngjyrave

Mësuar me editoriale shumë më konservatore kur bëhet fjalë për ngjyrën, një gamë e tillë e gjerë ngjyrash për të cilën firma ka vënë bast për këtë. Një gamë e ndritshme e ngjyrave në të cilën tonet neutrale kombinohen me ato të tjera të gjalla si portokall, rozë dhe zarzavate.

Redaksia e re Edgy nga Massimo Dutti

Motivet e ngjyrave të lidhura

Në një shtëpi botuese ku shumica e rrobave janë të thjeshta, motivet e ngjyrave të lidhura nuk kalojnë pa u vënë re. Ne vërtet na pëlqen këmisha dhe fundi i vendosur në ton të bardhë, kafe dhe blu të bëra prej pëlhure pambuku dhe mëndafshi. Por aq më tepër këmisha në tonet portokalli dhe rozë, e bërë prej pëlhure rami 100%.

 

Redaksia e re Edgy nga Massimo Dutti

Të domosdoshme për Massimo Dutti

L pantallona të shkurtra prej liri me rripa ato bëhen një veshje thelbësore për Massimo Dutti këtë sezon. Në ngjyrat neutrale ato janë shumë të shkathëta, megjithatë, ne nuk mund t'i heqim sytë nga modeli i disponueshëm në të gjelbër dhe vjollcë në këtë editorial. Dhe ne e duam idenë e kombinimit të saj me një këmishë dhe një xhaketë me dy kraharorë.

Veshjet e thurura janë një tjetër çelës për koleksionin, posaçërisht fundet e palosura dhe majat e rezervuarëve me brinjë. Së bashku me këto spikasin edhe bluzat apo fustanet e këmishave që shërbejnë si pallto dhe që në ngjyra të tilla si bezhë apo kaki kombinohen me gjithçka.

A ju pëlqen propozimet e reja nga firma e grupit Inditex?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.