Gropa zjarri në natyrë për t'i dhënë ngrohtësi oborrit ose kopshtit tuaj

gropa zjarri në natyrë

A propozuat në fund të verës së kaluar që këtë vit të rinovonit hapësirat e jashtme? Filloni të përfshini elementë që jo vetëm u shtojnë personalitet, por edhe i bëjnë më funksionale. Artikuj si gropa zjarri në natyrë që ne propozojmë sot.

Mangallat janë pikërisht ato që kërkoni për të zgjatur kohën që përfitoni nga kopshti ose oborri juaj. Ato janë skulpturore gjatë ditës dhe i bëjnë hapësirat e jashtme të duken më të ngrohtë në netët më të ftohta Të verës. Përshtatni madhësinë dhe stilin e saj me hapësirën tuaj të jashtme dhe bëni një ndryshim!

Arsyet për të përfshirë një mangall në hapësirën tuaj të jashtme

A mungon diçka në hapësirën tuaj të jashtme? Ndonjëherë ne e kemi atë ndjenjë, por nuk jemi shumë të qartë se çfarë është ajo që duhet të përfshijmë në mënyrë që të zhduket. Një gropë zjarri mund të jetë ajo që po kërkoni - Ka, sigurisht, shumë arsye për të dashur të inkorporoni një të tillë në dizajnin tuaj të hapësirës së jashtme:

Në tarraca. oborre dhe kopshte

 1. Kjo ju lejon të përfitoni nga hapësirat e jashtme edhe në netët më të ftohta të verës.
 2. Ndriçoni oborret dhe kopshtet gjatë netëve, duke siguruar një dritë intime dhe të ngrohtë.
 3. Ato bëhen një element rreth të cilit mbledh familjen.
 4. Ata shtojnë personalitetin dhe ngrohtësinë për projektimin e hapësirës së jashtme
 5. Ata që djegin dru ose qymyr Ato mund të përdoren si grilë. Në fakt, shumica e modeleve përfshijnë një të tillë.

Llojet e brazierëve

Ne mund t'i klasifikojmë mangallat sipas materialit nga i cili janë bërë ose formës që marrin. Megjithatë, ne kemi vendosur të vëmë bast për hibridët që nxjerrin në pah llojet më të njohura të brazirave, të dyja ato që do të jenë më të lehta për ju për t'i gjetur.

Metalike me forma te rrumbullakosura

Gjatë ditës ata sillen si një skulpturë në kopsht dhe në perëndim të diellit ato bëhen një mangall, duke i bërë ato një pjesë të përsosur për të dekoruar tarracën, oborrin ose kopshtin tuaj. Gropat e zeza të zjarrit të veshura me pluhur janë elegante hapësinore, megjithëse janë dizajnet e oksiduara ato që janë më të përshtatshmet për të kthyer kokën dhe për të shtuar një prekje avangarde në atë hapësirë ​​të jashtme.

 

Mangalla të jashtme metalike

Mangallet metalike me forma të rrumbullakosura janë veçanërisht të përshtatshme për dekorim hapësira të vogla në natyrë meqenëse do të gjeni dizajne me diametër prej 51 centimetrash që do t'jua bëjnë më të lehtë përshtatjen me këto. Do t'ju duhet, po, një hapësirë ​​tjetër e vogël për të ruajtur drutë e zjarrit që do të digjni në to.

Një avantazh tjetër për t'u marrë parasysh i braziers metalike është se ata janë i arritshëm ekonomikisht; i gjeni nga 150€. Përveç kësaj, ato janë më të lehta se alternativat e tjera, gjë që do t'ju lejojë të ndryshoni vendet kur keni nevojë ta përdorni në një mënyrë tjetër.

Mangall guri bioetanol

Silueta moderne dhe linjat e pastra të gropave të zjarrit prej guri do t'i shtojnë stil çdo hapësire të jashtme, të madhe apo të vogël. Perdorimi i bioetanol si lëndë djegëse, do ta bëjë përdorimin e tij më të thjeshtë dhe më të pastër.

brazier bioetanol

Ju mund të gjeni këtë lloj mangall me forma të rrumbullakëta ose drejtkëndëshe. Të parët janë veçanërisht të këndshëm në hapësirat e jashtme me një atmosferë të relaksuar dhe familjare. Drejtkëndëshat e veshura me gurë, ndërkohë japin një estetikë më të sofistikuar.

braziers drejtkëndëshe

Pavarësisht nga dizajni i tyre, këto gropa zjarri në natyrë janë të mbushura me gurë duke përdorur si madhësinë ashtu edhe ngjyrën e tyre për të luajtur me stilin. Këta gurë synojnë të fshehin djegësin që, përveç biotenaolit, mund të punojë edhe me lëndë djegëse të tjera. Shumica e brazirave kanë një start manual, por mund t'i gjeni edhe me një start elektrik. me çfarë çmimi? Një, sigurisht, shumë më ekskluzive.

Të bëra nga jashtë prej betoni ose guri, këto braziers janë më të rënda se braziers metalike. Ato më të mëdha janë krijuar për të pasur një vend fiks në kopsht, kështu që do t'ju duhet të mendoni me kujdes se si t'i inkorporoni ato në dizajn.

Disa stola të vazhdueshëm, disa divane kopshti ose disa karrige për të rrethuar mangallin e jashtëm dhe për të konfiguruar hapësirën tuaj të jashtme. Nuk do t'ju duhet më shumë për të shijuar netët e verës. Relaksohuni në dritën e hënës ose kaloni kohë me familjen dhe miqtë netët e verës rreth zjarrit dhe magjinë e tij.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)