Kontur më i mirë i syve

Kontura e syve pas 40

Dëshironi të zbuloni se cili është kontura më e mirë e syve? Sepse edhe nëse nuk e besoni ose nuk i jepni shumë rëndësi, është e vërtetë që kjo zonë e fytyrës meriton vëmendjen tonë të plotë, me produkte themelore dhe kujdes. Për shkak se pjesa periokulare është një nga më të ndjeshmet, për shkak të lëkurës së saj të imët.

Kjo është arsyeja pse duke qenë më delikat dhe i hollë, ka tendencë të rrudhoset më shumë, të humbasë kolagjenin ose të duket si i pakët në hidratim. Pra, duke i avancuar të gjitha këto, ne tashmë e dimë se ajo që na duhet është të marrim konturin më të mirë të syve, në mënyrë që të kthejmë magjinë dhe jetën që të duhen aq shumë. A keni nevojë të dini më shumë rreth kësaj?

Çfarë është një kontur i syve

Nëse i referohemi zonës, kuptohet se është ajo që rrethon sytë. Por nëse përmendim produktin, i cili është edhe gjëja kryesore në këtë rast, duhet ta themi atë është një produkt që është thelbësor për të zbutur problemet e zonës. Të dy qarqet e errëta që priren të bëhen më të shënuara me moshën, të tilla si çantat. Kjo e fundit mund të intensifikohet gjithashtu për shkak të problemeve të tjera të vjetra si ato të shkaktuara nga stresi, ilaçet apo edhe probleme të shikimit. Por është e vërtetë që gjithë kësaj i shtohet kalimi i kohës dhe humbja e elasticitetit të lëkurës. Pa harruar këmbët e asaj sorre ose rrudhat në përgjithësi ata do të fillojnë të pozicionohen rreth syve dhe si të tillë, gjithmonë duhet t'i sulmojmë me produkte specifike. Prandaj, është kontura që mbretëron më shumë se të gjithë të tjerët.

Cila është kontura e syve

Çfarë do të bëjë konturimi për ne? Epo, në rast se nuk ishit ende mjaft të sigurt, ne do t'ju tregojmë se parandalon dhe zbut rrudhat nëse ato janë tashmë më të dukshme. Siguron qëndrueshmëri të lëkurës në të njëjtën kohë me hidratimin e nevojshëm. Por pa harruar se do t'ju japë gjithashtu një shkëlqim në mënyrën e jetës. Kështu që duke promovuar kullimin e saj, lëkura duket shumë më e kujdesur dhe më mirë, me një fjalë të vetme.

Sa herë të aplikoni konturin e syve

A e dini se sa shpesh mund ose duhet të aplikohet kontura e syve? Tani e dimë që është një produkt specifik për të korrigjuar dhe kujdesur për lëkurën me kalimin e kohës. Por që të ketë efektin e saj, siç do të dëshironim, është mirë të aplikoni pak nga ky produkt në mëngjes dhe gjithashtu gjatë natës. Do të bëhet me lëkurë të pastër, prandaj këshillohen ato dy momente specifike. Ai në mëngjes pasi lau fytyrën dhe ai natën, në të njëjtën mënyrë, pasi i dha lamtumirën grimit. Edhe pse është e vërtetë që shumë njerëz të tjerë rekomandojnë vetëm një aplikim. Nëse kështu preferoni, atëherë është më mirë të zgjidhni atë në mëngjes.

Cila është mënyra e përshtatshme për të aplikuar konturin e syve

Kur do ta vendosim një krem ​​në trup, si e bëni zakonisht? Me siguri ju jeni një nga ata që i bëni vetes një masazh fërkimi, qoftë edhe lehtë. Epo, me konturin e syve nuk do ta bëjmë ashtu. Ne nuk duam ta ndëshkojmë lëkurën më shumë, por ta trajtojmë atë me shumë më shumë delikatesë. Kjo është arsyeja pse aiZbatimi i saktë i konturit është vendosja e sasive të vogla të produktit që do t’i shpërndajmë me prekje të vogla. Po, për këtë, ju duhet vetëm maja e gishtit tuaj dhe pak durim.

Tani që e dini se si aplikohet, duhet të dimë gjithashtu se ku. Ok, po, ne e kemi përqendruar qëllimin tonë në sy, por Nuk është e nevojshme që ne ta aplikojmë atë saktësisht në veshë, por përkundrazi, në kockën që vërejmë pikërisht poshtë tyre. Pastaj, në pjesën e tempullit (gjithmonë nga brenda dhe jashtë), duke trokitur lart sepse aty grumbullohen këmbët e sorrës. Nëse keni shumë çanta, atëherë provoni ta aplikoni nga jashtë brenda. Ju duhen ato prekje në mënyrë që qarkullimi të rrjedhë shumë më mirë.

Si të aplikoni konturin e syve

Cila është kontura më e mirë ekonomike e syve

Ne do të gjejmë produkte të pafund të këtij lloji. Markat e bukurisë vënë bast mbi të sepse e dinë rëndësinë e saj, dhe kur e blini atë do të duhet të zgjidhni atë që i përshtatet më mirë asaj që ju nevojitet dhe gjithashtu moshës tuaj. Thuhet se kur jemi rreth 30 vjeç është koha perfekte për të filluar. Ndërsa lëkura jonë ka nevojë për më shumë, ne do të duhet të ndryshojmë. Kjo tha, ne qëndrojmë me këto skema vërtet të lira për gjithçka që na ofrojnë:

 • Firence: Shtë një serum me vitaminë C dhe E, por edhe me acid hialuronik. Gjë që do ta bëjë lëkurën tuaj më të butë dhe të hidratuar. Isshtë plotësisht organike dhe gjithashtu korrigjon njollat. Këtu e ke vete.
 • Isdin: Alsoshtë gjithashtu një nga markat që gjithmonë na befason me produkte të shkëlqyera bukurie. Ka acid hialuronik, duke qenë gjithashtu qarqe anti-errët dhe anti-çanta, për të gjitha llojet e lëkurës. Cilësi xhel shumë kremoze me SPF 20 që ju lëmë këtu.
 • Le Pommiere: kjo Isshtë një produkt me një formulë të përqendruar që ka një rezultat më të mirë. Ajo rritet pak në çmim, por ia vlen. Falë vitaminave E dhe D, si dhe havjarit ose avokados, ju do t’i thoni lamtumirë shenjave të plakjes, pasi do të rigjenerojë qelizat e lëkurës.
 • Diadermina: Nëse doni një produkt vërtet të lirë, kjo ai është i juaji Diadermina është e përkushtuar për të zvogëluar rrathët dhe çantat e errëta. Rekomandohet për të gjitha moshat deri mbi 55 vjeç. Falë përbërësve si çaji jeshil, ju do të zvogëloni rrudhat me më shumë se 90%.
 • Aurora e bukur: Do të zvogëlojë të dy çantat dhe rrathët e errët pasi do të ushqejë lëkurën tuaj si kurrë më parë. Rezultati do të jetë një lëkurë më e butë, falë faktit se do të rikthejë qëndrueshmërinë e saj. Ka polipeptide dhe acid hialuronik. Mund ta aplikoni si në mëngjes ashtu edhe natën siç tregohet këtu.

Kontura e syve 40 vjet

Është e vërtetë se lëkura ka disa nevoja në 25 ose 30 dhe pastaj në 40 ose 0 vjet, të tjerët. Por edhe kështu, ne mund t'i përgatisim ata të arrijnë 40 dhe shumë më tepër, me një fytyrë në të cilën do të duket se koha është ndalur. Prandaj, për këto mosha, asgjë si të kesh pak krem ​​më specifik, por është e vërtetë që secila prej tyre do të bëjë punën e vet në mënyrë të përsosur.

 • Krem organik për sytë: Kjo krem që kombinon si acidin hialuronik ashtu edhe aloe vera ose vajin e arganit është i preferuar nga shumë. Shtë plotësisht organike, ushqyese dhe hidratuese. Pra, do të jetë ajo që i duhet lëkurës, pasi do të mbushë konturin e syve.
 • Nezeni: Më parë përmendëm disa opsione të lira, pavarësisht nga mosha, por tani kemi dalë me këtë kontur që rritet në çmim por përmban efekt botoksi. Redukton të gjitha llojet e rrudhave dhe gjithashtu qeset. Me vetëm një pjesë shumë të vogël të kjo produkti do të mjaftojë.
 • Bella Aurora me veprim anti-njollë: Po, ne e përmendim këtë markë përsëri, por ajo kurrë nuk pushon të na mahnisë. Reallyshtë me të vërtetë hidratues dhe me të do t’i thuash lamtumirë edhe njollave më të errëta. Isshtë perfekte për të gjitha llojet e lëkurës. Këtu ju mund ta gjeni.
 • Rigjallërimi: L'Oreal nuk mund të mungojë me një produkt si ky, i cili ka një qëndrueshmëri shtesë. Në një mënyrë pothuajse të menjëhershme, kontura do të tonifikohet dhe hidratohet. Pro-Retinol do të kujdeset për zbutjen e të gjithë lëkurës dhe këtu ju keni prova të mira për këtë.

Tani nuk keni më justifikime për të mos veshur një pamje më gazmore, falë të gjitha këtyre ideve si një kontur më i mirë i syve!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)