Kombinime të theksuara ngjyrash për këtë pranverë

Kombinimet e ngjyrave

Ka shumë prej nesh që i shohin ngjyrat neutrale një aleat të shkëlqyeshëm për të krijuar veshjet tona të përditshme. Këto na lejojnë të krijojmë kombinime shumë lehtë duke luajtur me rroba të ndryshme pothuajse pa u menduar. Sidoqoftë, ka nga ata që janë gjithmonë të gatshëm për të rrezikuar.

Emili Sindlev, Leonie Hanne, Elena Giada dhe Blaire Eadie jo vetëm që nuk kanë frikë nga ngjyra, por e kanë bërë atë vulën e tyre. Dhe duke hedhur një vështrim në llogaritë e tyre në Instagram, ne mund të frymëzohemi të krijojmë kombinime seksi këtë pranverë.

E njëjta gjë ndodh me ngjyrën si me atë veshje që nuk jemi mësuar ta përdorim dhe një ditë vendosëm ta blinim. Herët e para do ta shohim veten shumë të çuditshëm duke e përdorur atë; më vonë, kemi arritur tek ajo. Edukimi i syrit është gjithçka që duhet të bëjmë. Fillon me përfshirjen e kontrast përmes shtojcave dhe shko përpara nga atje nëse nuk je shumë i bindur.

Kombinimet e ngjyrave

Por le të kalojmë në pikë, tek ato kombinime që na ftojnë të rrezikojmë me ngjyra këtë pranverë. Një nga të preferuarit tanë është ai që formon fuchsia dhe jeshile. Ju mund të zgjidhni midis nuancave të ndryshme të jeshiles, megjithëse nuk mund të ndihmojmë por të tregojmë predispozicionin tonë për zarzavatet e verdha.

Kombinimet e ngjyrave

Portokalli dhe blu përbëjnë propozimin tonë të dytë. Isshtë një kombinim shumë i guximshëm nëse, si Emili, vini bast të kombinoni veshje në tonet shumë intensive që, megjithatë, janë të lehta për tu zbutur. Si Zgjedhja e rrobave blu në tonet pastel siç ka bërë Giada.

Ju gjithashtu mund të kombinohen portokalli dhe jargavan. Lilac ka luajtur një rol kryesor në koleksionet e fundit pranverë-verë dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë. Shtë një ngjyrë që funksionon shumë mirë si me tonet e ngrohta ashtu edhe me ato të ftohta. Mund ta kombinoni si me të verdhën ashtu edhe me fuchsia për të krijuar kombinime të guximshme ngjyrash këtë pranverë.

Imazhe - @leoniehanne, @Elenagiada, @alexandrapereira, @marianamachado____, @emilisindlev, @joanavaz_, @blaireadiebee

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.