Tortë Ogura

Tortë Ogura

Tortë Ogura është një tortë shumë e butë japoneze me një strukturë delikate që i ngjan karamele pambuku. Ne ju inkurajojmë ta provoni.

Puding djathi

Puding djathi

Kjo buding djathi përgatitet lehtë dhe mund ta lini të bëhet paraprakisht, duke e mbajtur në frigorifer.

Krem lulelakër

Krem lulelakër

Kjo krem ​​i thjeshtë lulelakër është ushqyes dhe i lehtë. Përbërësit kryesorë të tij janë lulelakra, preshi dhe qepa; e thjeshtë, apo jo?

Mish kanelloni me arra

Mish kanelloni me arra

Këto kanelloni të mishit kanë arrat si përbërës si në mbushjen e tyre ashtu edhe në beshamel. Gratinat bëjnë një pjatë fantastike.

Makarona fshatare e Donna Hay

Makarona fshatare e Donna Hay

Kjo makarona fshatare nga Australian Donna Hay është një recetë e shpejtë dhe e lehtë, por me një aromë të habitshme mesdhetare.

Tartë pjeshke

Byrek me pjeshkë të Donna Hay

Kjo thekër bukuroshe Donna Hay është bërë me përbërës të zakonshëm; Simpleshtë e thjeshtë dhe shumë tërheqëse, ideale për të befasuar mysafirët tuaj!

Kiçi i preshit dhe kërpudhave

Kiçi i preshit dhe kërpudhave

Kishi ose torta e kripur na lejon të përfitojmë nga përbërës të shumtë për të përgatitur një pjatë të dytë të shijshme. Sot e bëjmë një me presh dhe kërpudha.

Supat dhe ndryshimet e tyre

Nëse një ditë jeni të ftuar në një restorant të shkëlqyeshëm dhe të shtrenjtë dhe shihni menunë, do të shihni se ka ...

Ushqime per zyre

Me rritjen e çmimeve, ngrënia jashtë në mesditë kushton gjithnjë e më shumë. Kjo është arsyeja pse në MujeresconEstilo.com ju sjellim të reja ...