Këshilla praktike për të fshehur tullacinë që duhet të dini

Fshih tullacinë

Humbja e flokëve është një nga problemet me të cilat përballen shumë njerëz. Kjo është arsyeja pse ka gjithnjë e më shumë mundësi që ne duhet të jemi në gjendje fshehni tullacinë në një mënyrë më praktike dhe se ajo tregon pak më pak. Të shohësh njëri-tjetrin përsëri me flokë është gjithmonë diçka që rrit vetëvlerësimin dhe sot ne do ta arrijmë atë.

Megjithëse alopecia është më e shpeshtë tek ata sesa tek ata, Isshtë e vërtetë se mund të ketë shkaqe të ndryshme pse duhet të përballemi me të. Pra, është gjithmonë më mirë të kapesh me zgjidhjet tashmë në dorë. A doni të dini për çfarë bëhet fjalë?

Fshih tullacinë: Një prerje flokësh e re

Edhe pse duket pak kontradiktore, nuk është aq shumë. Sepse nëse flasim për rënien e flokëve, është e vërtetë që nuk ndodh gjithmonë në të gjitha fushat në mënyrë të barabartëMe Kjo bën që shënimet të shkojnë pak më thellë ose ndoshta maja e kokës ose 'kurorës'. Prandaj, asgjë si përpjekja për të bërë një prerje flokësh të re që është më e barabartë. Një prerje me vëllim, me shtresa dhe me goditje kurdo që të jetë e mundur, është një alternativë e shkëlqyer. Vëllimi për flokët pak më i shkurtër është gjithashtu i këshillueshëm, sepse do të bëjë atë efekt optik të të pasurit më shumë flokë.

Truket më të mira për të fshehur biletat

Mikrofibrat kapilarë

Sidomos kur flasim për flokë më të shkurtër, kjo është një nga zgjidhjet më të mira. Shtë një nga ato zgjidhje të shpejta që na lënë me një rezultat mjaft të rëndësishëm. Mund ta themi atë Shtë një lloj pluhuri që është bërë nga keratina dhe që gjithashtu do të ngjitet, kështu që është mjaft e lehtë t'i vendosësh ato. Shtë e vërtetë që gjithmonë do të ketë produkte fiksuese, të tilla si një llak, që do të sigurojnë qëndrueshmërinë e tyre në flokë, veçanërisht nëse është pak me erë ose dëshironi t'i vishni ato më gjatë. Bettershtë më mirë të konsultoheni me një specialist sepse nëse e përdorni shumë shpesh, mund t’ju ​​japë përfundim të yndyrshëm në flokët tuaj. Ashtë një zgjidhje perfekte e përkohshme për t’ju ​​parë përsëri me flokë.

Zgjatjet

Kur ne ende nuk kemi një rënie mjaft të theksuar të flokëve, gjithmonë mund të përdorim zgjatjeMe Sidomos sepse ato janë ideale për të fshehur flokët më të imët dhe për t'i dhënë një përfundim më natyral dhe voluminoz, siç na pëlqen. Siç e dini mirë, ka disa lloje shtesash që mund të gjeni. Disa prej tyre mund të vishen për periudha të gjata kohore dhe të tjerat do të vishen ose hiqen me një lloj fije floku.

Këshilla për tullacinë

Mikro-linja

Në përgjithësi, është e vërtetë që të ashtuquajturat mikro-linja përdoren për të dhënë një prekje vëllimi në pjesën e sipërme të kokës. Kështu që nuk vërehet se ka një humbje të flokëve. Meqenëse ky është gjithashtu qëllimi i një opsioni aq të natyrshëm sa ai për të cilin po flasim në këtë kohë. Përveç fshehjes së tullacisë, duhet të themi gjithashtu se mund ta vishni për javë apo muaj, kështu që është një nga avantazhet e tij të mëdha mbi zgjidhjet e tjera. Për ta bërë këtë, duhet të pyesni në sallonin tuaj të zakonshëm të bukurisë dhe do të kënaqeni me rezultatin sepse as era nuk do të jetë në gjendje me të.

Përbërja e flokëve

Vetëm për momente specifike, ne kemi grim flokëshMe Kjo e bën të përsosur të fshehim atë 'kurorë' ose t'i bëjmë rrënjët pak të zgjerohen, gjë që na bën të shohim veten me më shumë flokë ose t'i themi lamtumirë tullacisë. Sot kemi disa opsione, nga ato të aplikuara me një sfungjer të lagur sikur të ishte një grim për fytyrën, deri tek përfundimet me spërkatje. Ka të gjitha nuancat, kështu që nuk është e vështirë të zgjedhësh tuajën dhe ato shiten edhe në supermarkete, së bashku me ngjyrat. Cilin opsion do të zgjidhnit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.