Këshilla për t’i bërë pantallonat e dobëta më lajkatare

Ne e dimë atë Xhinse te ngushta Ato janë një nga veshjet për t'u marrë në konsideratë. Nuk ka rëndësi se në cilën stinë po jetojmë, pasi që në të gjitha ato do të jenë themelore. Pra, pasi që të gjithë nuk kemi të njëjtat kthesa ose të njëjtin trup, nuk dëmton të njohim disa rregulla themelore për të qenë në gjendje të nxjerrim më shumë nga vetja.

Me pantallonat e ngushta duam të dukemi pak më të hollë, megjithëse jo gjithmonë do të kemi sukses. Kjo sepse nuk po zgjedhim ato të sakta. Duke filluar nga sot, nuk do të keni më një justifikim për të. Zgjidhni atë që ju përshtatet më mirë, por gjithmonë duke ndjekur këto këshilla që ju propozojmë.

Zgjedhja e madhësisë së saktë për pantallonat e dobëta

Megjithëse duket e qartë, ne jo gjithmonë e zbatojmë atë. Sot, ka shumë pazar online që ne kryejmë, ose, në dyqane fizike, por pa testim. Ndonjëherë, ne as nuk e dimë se çfarë madhësie mund të na përshtatet më mirë. Kështu, gjatë blerjes nuk mund të veshim pantallonat tona të dobëta me një kepuce, siç thonë ata. Gjëja më e mirë është që nëse nuk ju përshtatet, zgjidhni një madhësi pak a shumë, në varësi të secilit rast.

Kjo është për shkak se, kur veshim një madhësi më të vogël, do të rregullohet tepër duke i dhënë dukshmëri detajeve të caktuara që ne nuk duam t'i tregojmë. Por kur është një madhësi më shumë, as zona e belit nuk do të na falënderojë. Rrudhat ose lirshmëria në këtë pjesë të trupit, nuk favorizojnë. Ato janë pantallona elastike, prandaj duhet t’i veshim shumë ngushtë, ato do t’i përshtaten trupit.

Pantallona me bel të lartë

Për ata që duam fshehni pak zonën e barkut ose barkut, asgjë si të zgjedhësh pantallona me bel të lartë. Ata të bel i ulët ata po bëhen pak në të kaluarën. Megjithëse ato shihen ende, ato nuk përcaktojnë më trendet si dikur. Diçka që i bën shumë prej nesh të lumtur. Në këtë mënyrë, me një bel mjaft të lartë, ne do të jemi në gjendje të shënojmë siluetën dhe figurën tonë shumë më tepër, pa pasur nevojë të tregojmë pjesë që nuk na favorizojnë. Me pantallona të tilla, mund ta kombinoni si me një crop top, ashtu edhe me një të gjatë të ngushtë. Gjithçka do të jetë në faqen tuaj! Ju do të shënoni siluetë kudo që të shkoni.

Çfarë ngjyre zgjedh në xhinse?

Pa dyshim, kur zgjedhim ngjyrën, kemi edhe ide të shkëlqyera. Gjithmonë do të jetë çështje shijeje, sepse siç themi, ngjyrat janë mjaft të larmishme. Por nëse ajo që dëshironi është që silueta juaj të përmirësohet, atëherë zgjidhni tonet themelore. Blu ose e zezë janë gjithmonë të mirëseardhura. Mundohuni të mos keni shumë aplikacione. Që nga e gjithë kjo ato do t'ju bëjnë të dukeni më të hollë. Por nëse nuk keni problem në këtë rast, atëherë mund ta lini veten të rrëmbehet nga moda më e larmishme nga të gjitha. Pantallona të grabitura, me parqe, ngjyra dhe madje edhe qëndisje ose sequins.

Jepni përparësi belit

Për të vazhduar të nxjerrni në pah trupin tuaj, asgjë e ngjashme bëjeni belin një nga pjesët prioritare. Trupat e lakuar gjithmonë tërheqin vëmendjen. Kështu që nganjëherë duhet t'i japim pak shtysë. Provoni majat që i përshtaten kësaj zone. Përdor rripa ose breza për atë. Ndonjëherë mund të vishni edhe një këmishë apo xhup të lidhur në këtë zonë. Thjesht duhet të lëshosh imagjinatën tënde!

Çfarë këpucësh të vishni me pantallona të ngushta?

Pantallonat e dobëta përputhen me këpucët që duam të veshim. Por është e vërtetë që ne duhet të përpiqemi të kombinojmë ngjyrën e pantallonave me atë të aksesorit. Në të njëjtën mënyrë, nuancat në ngjyrë kafe ose nudo, do të jenë gjithmonë më shumë se perfekte. Takat e holla dhe platformat do të na lejojnë të tregojmë një trup edhe më të stilizuar. Dhe ju, me çfarë kombinoni pantallonat tuaja të ngushta?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.