Ide për të integruar një piano muri në dekorin tuaj

Piano muri

Gjeni një vend për të lokalizoni një piano në mur nuk është gjithmonë e lehtë. Në apartamente me dimensione të vogla dhe me hapësira shumë të hapura është veçanërisht e vështirë. Por, pasi të jenë gjetur ato janë jashtëzakonisht dekorative pasi do të keni kohë për të verifikuar.

Hapësira nuk duhet të jetë kurrë problem për të kultivuar një talent ose një pasion. Në Bezzia ne ndajmë me ju disa ide për integroni një piano në shtëpinë tuaj. Ide për hapësirën dhe dekorimin e saj, për të krijuar ambiente shumë të ndryshme. A duhet ta fillojmë?

Në sallë

Hapi i parë është gjetja e pianos. Dhe edhe pse salla shihet rrallë Si vendndodhje e mundshme, pasi nuk është zonë preferenciale e shtëpisë, në Bezzia duket si një ide fantastike. Do t'ju duhet pak më shumë për të dekoruar këtë dhomë, zakonisht e vogël. Vendosni një stendë ombrellë pranë pianos, një enë për çelësat mbi të, dhe plotësoni jetën e qetë me një suvenir dhe një fabrikë të vogël.

Piano në sallë

Vendoseni në vendin e fireplace

Dhoma e ndenjes është vendi më i zakonshëm për të ngjyrosur pianon në mur. Zakonisht zë një vend preferencial si ai që do të zinte oxhaku. Kjo e bën të lehtë mbledhjen e familjes përreth dhe shijimin e muzikës. Shfrytëzojeni atë duke e bërë atë një pikë qendrore, ose duke e përzier atë në një mur me ngjyrë ose duke krijuar kontrast me të. Mos u shqetësoni nëse nuk dini si ta bëni, ne ju japim ide pak më poshtë.

Piano nga oxhaku

Integrojeni atë në një mobilje

Ka raste kur nuk është e mundur të caktoni një mur të tërë në piano dhe as nuk është e nevojshme. Pianoja në mur mund të integrohet në një mobilje modulare ose me porosi. Në këtë mënyrë ju merrni hapësirë ​​shtesë për ruajtje. Një hapësirë ​​që ju gjithashtu mund të përfitoni nga të pasurit libra dhe rezultate pranë.

Piano e integruar në mobiljet me porosi

Përkëdheleni me mur

Pse të mos pikturojmë pianon me të njëjtën ngjyrë si muri? Shtë një burim dekorativ pak i shfrytëzuar dhe që mundet sjellin shumë karakter në dhomë. Nëse vini bast të pikturoni të gjithë muret në të njëjtën ngjyrë, ato elemente që dallojnë nga ngjyra do të tërheqin vëmendjen në dhomë. Nëse, nga ana tjetër, vendosni të theksoni murin e pianos me një ngjyrë tjetër, do të tërhiqni vëmendjen tek ai.

Përzierja e pianos me murin

Guxo me akolor

Pikturimi i pianos është një trend dhe do të gjeni shumë mësime për ta bërë atë në mënyrë korrekte në internet. Ju pëlqen ideja? Tani thjesht duhet të zgjidhni një ngjyrë. E verdha dhe roza ato janë ngjyra shumë të guximshme që do të tërheqin vëmendjen në pianon e murit. Një piano e verdhë do të përshtatet mirë hapësinor në ambiente të sofistikuara të zbukuruara me tone të errëta ose hapësira me karakter industrial. Roza, nga ana e saj, është një zgjedhje e shkëlqyeshme për të krijuar hapësira të freskëta, moderne dhe krijuese.

Piano me ngjyra

Një tjetër ngjyrë e njohur për pikturën në piano në mur është blu. Në Bezzia veçanërisht na pëlqen blu me nuanca gri. Cilado ngjyrë që zgjidhni, përfshirja e pjesëve të vogla dekorative me të njëjtën ngjyrë në dhomë do t'ju ndihmojë të krijoni një hapësirë ​​koherente.

Dekoroni rreth pianos

Krijimi i një atmosfere të këndshme me piano si qendër është e mundur vetëm me disa elementë. Po kërkoni një mjedis të qetë? Një pikturë dhe një llambë të vogël ose një llambadar modern mund të mjaftojë. Ju gjithashtu mund të zëvendësoni kornizën me një pasqyrë e rrumbullakët dhe vendosni një vazo të vogël me lule të egra për një prekje natyrore. Mos harroni, po, se pasqyra do t'ju "detyrojë" të kujdeseni për zbukurimin në murin e kundërt, i cili do të jetë ai që reflektohet.

Dekoroni rreth pianos

Për të arritur një mjedis më natyral, vini bast bimë dhe pjesë artizanale. Vendosni një fabrikë të gjatë pranë pianos në mur dhe atyre të tjera më të vogla në majë të saj, të kombinuara me suvenire. Për të sjellë ngrohtësi në hapësirë, ju gjithashtu mund të përfshini një qilim në tonet e kuqe natyrore ose intensive për të kërkuar një ajër më bohem. Dhe nëse maksimalizmi është gjëja juaj, mos hezitoni dhe mbuloni murin me piktura të madhësive dhe stileve të ndryshme.

Si do ta dekoronit mjedisin e pianos? Ku do ta vendosnit?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.