Fustanet jeshile bëhen ‘must’ i stinës së pranverës

Fustane jeshile

Pranvera tashmë po troket në derën tonë. Është një nga stinët më të pritura nga të gjitha, sepse me të do të fillojmë të shohim se si ditët janë tashmë më të gjata dhe do të lëmë pas temperaturat më të ulëta. Pra, nëse gjithë kësaj i shtojmë disa fustanet jeshile ne do të zgjedhim një nga veshjet që do të ringjallë momentet tona më të mira.

Ngjyra e gjelbër është një nga më të këndshmet dhe gjithashtu, mund ta gjejmë në nuanca të ndryshme. Që do të thotë se ka gjithmonë një ideal që mund të vishni çdo ditë dhe në fustane. Nëse dëshironi të vendosni një trend në këtë sezon pranvere, atëherë mos i humbisni idetë që vijojnë. Ata vijnë nga dora e Zarës dhe H&M për t'ju pushtuar.

Fustan me brinjë me dekolte të gjerë

Fustan me shirita H&M

Një nga opsionet e shkëlqyera, përsa i përket fustaneve jeshile, që mund të shijojmë është kjo. Sepse është një fustan i thurur me brinjë që na ofron gjithmonë avantazhe të mëdha. Përveçse është midi, ka një dekolte të gjerë që favorizon dhe shumë. Por është gjithashtu që ju tashmë e dini se mund të shtoni disa aksesorë për ta parë edhe më mirë. Me mëngë të gjata dhe një prekje elastike, bëhet një nga veshjet bazë të sezonit, të cilin duhet ta keni parasysh.

Fustan në stil këmishë me stampa

këmishë fustani

Ka gjithçka që na pëlqen! Sepse nga njëra anë është një fustan në stilin e këmishës. Kjo stinë pranvere po vjen dhe këmishëbërësit bëhen mbretër të mëdhenj. Pse kanë një nga ato? pjesë të barabarta stile të rehatshme dhe të rastësishme. Përveç kësaj, ajo ka printime që bëhen të preferuara për të veshur një veshje të tillë. Pa harruar edhe mëngët që kanë një stil të ndezur dhe janë gjithashtu komode. Është një tjetër nga ato ide për t'u marrë parasysh sepse mund ta veshim në shumë raste të ditës apo natës.

Stili i jelekut por në veshje

fustan jelek

Një tjetër nga veshjet bazë ku ekzistojnë janë jelekët dhe ne e dimë atë. Ata janë bërë një nga bastet më të mëdha që duhet të kemi parasysh. Por sigurisht, falë këtij roli madhështor, Zara bën një hap përpara dhe e kthen atë që duket si jelek në fustan. Një opsion perfekt që kombinohet me një rrip të gjerë si dhe butona të kundërta. Do të shënojë gjithmonë elegancën dhe shijen e mirë. Me siguri tashmë e imagjinoni veten me të për muajt e ardhshëm!

Fustane jeshile me tone shume te ndezura

Fustan i mbledhur

Si thua një prekje saten për ato momente të mrekullueshme të pranverës? Jam i sigurt se edhe juve do t'ju pëlqejë dhe për këtë arsye, nuk ka asgjë si të shijoni një stil kaq të veçantë sa ky. Me mëngë të gjata dhe të gjera, vetë fustani karakterizohet nga grumbullimi anash trupit. Çfarë e bën siluetën të duket më lajkatare. Pa harruar që ka edhe dekolte të lartë dhe hapje në pjesën e fundit. Nuk i mungojnë detajet për të pasur sukses!

Fustane të shkurtra jeshile dhe thurje me teksturë

Fustan i shkurtër jeshil

L fustane të shkurtër Ata janë gjithashtu një nga bastet e forta për të luajtur në pranverë dhe ne e duam këtë. Pra, nuk ka asgjë si ta lëmë veten të rrëmbehemi nga një tjetër prej atyre stileve që kanë një dekolte të gjerë, mëngë të shkurtra dhe gjithashtu, një pikë teksture që është gjithmonë lajkatare. Është më komode dhe me një ngjyrë të gjallë që shton shijen e mirë dhe prekjet më aktuale të modës. Përveç kësaj, do të jeni me fat që duke zgjedhur një model të tillë mund të kombinohen në momente të pafundme. Duke qenë se mund t'i jepni gjithmonë stilin më elegant si dhe atë më casual. Kjo e fundit me shtimin e një xhakete xhins dhe këpucësh më komode. Por nëse nga ana tjetër dëshironi ta çoni në një event të madh, tashmë e dini që takat do të kenë shumë për të thënë. Fustanet jeshile fshijnë këtë sezon!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.