Fund dhe çizme të larta, një kombinim perfekt në dimër

Fund dhe çizme të larta

Para nja dy vitesh në Bezzia ne sugjeruam tashmë këtë tandem që funksionon aq mirë në dimër. Pastaj kombinimi i fund dhe çizme të larta Ishte një nga tendencat më të mëdha të sezonit dhe megjithëse këtë vit nuk mund ta kualifikojmë si të tillë, sërish është një alternativë e shkëlqyer.

Çizmet e gjata funksionojnë veçanërisht mirë këtë vit me dy lloje fundesh: Fundet e shkurtra me bel të lartë dhe fundet e gjata mund të adoptojnë këto prerje dhe vëllime të ndryshme, siç mund ta shihni në imazhet që kemi zgjedhur për t'ju frymëzuar.

Me funde të shkurtra

Fundet mini ose fundet e shkurtra bëhen opsioni i parë për të veshur këtë tandem popullor këtë dimër. Ju mund të bastni funde me plisa me plisa frymëzuar nga vitet shtatëdhjetë. Por edhe për të tjera më esëll në ngjyra neutrale.

Fund dhe çizme të larta

Kombinojini ato me një poloneck në tonalitete neutrale që nuk vjedhin vëmendjen dhe çizmet e larta në ngjyrë të zezë apo kafe. Mos harroni çorapet, sa më natyrale aq më mirë. Dhe për të luftuar të ftohtin, vini bast për një pallto të gjatë si Tiffany, pamja e së cilës na ka bërë të dashurohemi.

Fund dhe çizme të larta

Funde të gjata

Ndër fundet e gjata nuk ka një tendencë kaq të qartë dhe gama e mundësive rritet. Të funde të ndezura në pëlhura leshi ato përfaqësojnë një alternativë klasike dhe gjithmonë elegante. Vini bast si Zina në një fund në tone të ngrohta dhe një pulovër dhe çizme të zeza nëse doni të luani të sigurt.

L komplete njëngjyrëshe Fundi dhe pulovra e thurur janë një tjetër alternativë e shkëlqyer. Në vitet e fundit grupe të thurura kanë arritur një rëndësi të madhe, veçanërisht ato të krijuara për të na ofruar rehati maksimale.

Por duke u rikthyer tek së bashku me fundin dhe çizmet e larta, nuk duam të përfundojmë pa folur për dy dukje shumë të ndryshme që na kanë bindur 100%: atë të Ellen-it, e përbërë nga një fund i zi voluminoz dhe pallto dhe çizme me tone të purpurta që ne. mund të klasifikohen si moderne dhe esëll; dhe Rocky's, i përbërë nga një fund me model të gëzuar, një triko të thurur në të njëjtën ngjyrë dhe çizme me kontrast.

Cilin preferoni?

Imazhe - @tineandreaa, @lai_tiffany@zinafashionvibe, @adelinerbr, @audreyrivet, @jennymwalton, @ellenclaesson, @ariviere, @rocky_barnes


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.