Stilet e flokëve për flokë të imët

Flokë të hollë

El flokët e imët zakonisht kanë disa probleme dhe njëra prej tyre është se nuk ka shumë vëllim. Kur kjo ndodh, ajo që ne përpiqemi është ta bëjmë atë të duket më voluminoz dhe më i bollshëm, me më shumë jetë. Kjo është arsyeja pse ka disa modele flokësh dhe prerje që mund t'ju ndihmojnë të krijoni atë stil në flokët tuaj që ju bën të harroni se janë flokë të imët dhe jo shumë të bollshëm. Ka disa modele flokësh me të cilat do të përmirësoni pamjen e flokëve tuaj.

L njerëzit me flokë të imët duhet të kujdesen mirë për të dhe mendoni se si ta stiloni në mënyrë që të ofron një pamje voluminoze dhe të shëndetshme. Përveç kujdesit ndaj produktit, është e vërtetë që pamja varet edhe nga mënyra se si i rregullojmë flokët, pasi mund të krijojmë një stil krejtësisht të ndryshëm.

Mani i përputhur midi

Edhe flokët mund t'ju ndihmojnë të krijoni një mane më të mirë nëse flokët tuaj janë mirë. Kjo është një nga zgjedhjet më të zakonshme, pasi nëse flokët priten në mënyrë të barabartë, do të keni ndjenjën se janë më të bollshme sesa nëse i prisni në shtresa, pasi që këto zvogëlojnë vëllimin. Flokët midi janë shumë të konsumuara dhe janë një lloj flokësh e cila mund të rregullohet shumë lehtë. Na jep shkathtësi të madhe sepse mund të përdorim aksesorë flokësh dhe të bëjmë modele flokësh ose t’i veshim të lirshme. Alsoshtë gjithashtu një nga modelet e modës të momentit, prandaj nuk duhet të ndaleni së vishuri. Mund t’i jepni pak vëllim ose valë dhe kjo do të krijojë një pamje edhe më voluminoze, duke maskuar flokët e imët.

Guxo me pixie

Prerje flokësh Pixie

Flokët e prera Pixie janë gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyeshme. Pixie është ajo flokë jashtëzakonisht e shkurtër por duket mirë për pothuajse të gjithë, me të gjitha llojet e flokëve. Prerja pixie është shumë e lehtë për t’u mirëmbajtur dhe na ndihmon të kemi një pamje më moderne dhe novatore, megjithëse është mjaft e guximshme dhe jo të gjithëve u pëlqen të veshin flokët e tyre kaq të shkurtër. Perfectshtë perfekte nëse keni edhe flokë të drejtë pasi nuk do të përdridhen.

Gërshet i ngulitur

Stili i flokëve me bishtalec të zbërthyer

Një tjetër model i flokëve që mund të bëjmë nëse kemi flokë të imët dhe të gjatë është të krijojmë një nga ato modelet që kanë një prekje të caktuar të çrregullt, sepse u jep atyre vëllim. Në këtë rast po flasim për një bishtalec. Nëse e bëjmë shumë të krehur, bien në sy flokët e imët, por nëse ngatërrohemi pak efekti do të jetë ndryshe. Muchshtë shumë më e lehtë për të parë se si flokët kanë vëllim nëse gërsheta është copëtuar pak, kështu që është një efekt që përfiton këtë lloj flokësh.

Bob prerë me valë

Frizura e mesit

El flokët e imët normalisht duhet të modelohen në valë, pasi që nëse e drejtojmë plotësisht do ta bëjmë atë të duket shumë më imët. Prerja bob është rishpikur dhe është veshur mjaft e shkurtër dhe simetrike. Shtimi i disa valëve në këtë flokë është një ide e shkëlqyeshme pasi i jep asaj shumë lëvizje dhe stil.

Kujdes i imët për flokët

Për t'u kujdesur dhe stiluar flokët e imët duhet të marrim parasysh disa gjëra. Njëra prej tyre është se është më mirë krehni flokët dhe formojini ato me një furçë të rrumbullakët dhe thajini me flokër, por edhe me një pajisje për të bërë valë në një mënyrë të thjeshtë. Shmangni straighten-et që drejtojnë plotësisht flokët tuaj, pasi do të duket se kanë më pak vëllim. Këto flokë gjithashtu duhet të kujdesen sepse prishen lehtë, prandaj duhet të pastrohen me kujdes dhe me furça të mira natyrore. Nëse e veshim të shkurtër, bëhet më pak e ngatërruar, por nëse është e gjatë, duhet të përpiqemi ta zgjidhim nga skajet për të mos e thyer.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.