Filma romantikë që mund t'i shihni tani në transmetim

Filma romantikë

Çdo muaj tituj të rinj mbërrijnë në platformat e transmetimit për t'u shijuar. Ndër të gjithë ata kemi zgjedhur pesë në mënyrë që ju të mund të shijoni këtë fundjavë të ardhshme të një pasdite filmi pa i lëvizur nga shtëpia. Nëse ju pëlqen filma të lehtë romantikë, mbani shënim!

Pse komedi romantike? Sepse ne i kemi gjetur ata opsionin më të mirë për të përballuar temperaturat e larta. Të thjeshta dhe të pakomplikuara, ato na lejojnë të kalojmë një kohë të mirë pa pasur nevojë të vëmë kokën në punë. Dhe kjo, në varësi të rasteve është e gjitha një avantazh.

Derisa martesa të na ndajë (Netflix)

 • adresa: Dani i Urdhrit
 • Shpërndarja: Belén Cuesta, Álex García, Silvia Alonso, Antonio Dechent, Mariam Hernández, Adrián Lastra, Gracia Olayo ...

Marina është një tridhjetë vjeçar i cili siguron jetesën duke organizuar dasma. Ndryshe nga klientët e saj, ajo gëzon një jetë pa lidhje ose angazhime, derisa një natë takon Carlos, një çështje më shumë për të dhe një moment dobësie për të. Sepse ai ka një të dashurën: Alexia, një grua e re perfekte dhe shoqja e fëmijërisë së Marinës. Kur Alexia zbulon kartën e biznesit të Marinës midis gjërave të Carlos, ajo e interpreton atë si një propozim martese dhe i thotë po menjëherë.

Do të të urdhëroj atje (Netflix)

 • adresa: Salvador Espinosa
 • Shpërndarja: Mauricio Ochmann, Esmeralda Pimentel, Matteo Giannini, Regina Reynoso, Juan Martín Jauregui, Fernando Becerril, Tato Alexander, Verónica Bravo, Moisés Arizmendi ...

Alex, një krijues në një agjenci reklamash, ai mezi pret të bëhet babaPor gruaja e tij, Ceci, është një ekzekutive e suksesshme në kulmin e karrierës së saj, dhe të qenit nënë nuk është në planet e tyre. Sidoqoftë, një mysafir i papritur do t'i bëjë ata të rimendojnë gjithçka dhe do ta vërë në kontroll të ardhmen e tyre si çift.

303 (Film)

 • adresa: Hans weingartner
 • Shpërndarja: Mala Emde, Anton Spieker, Arndt Schwering-Sohnrey

Në filmin e ri nga kreu i «Los Edukadores» dy të rinj të huaj kalojnë Evropën në pjesën e pasme të një autostrade për shkak të shkaqeve të fatit. Pak nga pak, ata do të njihen më mirë me njëri-tjetrin në një udhëtim që do ua kthejë jetën përmbys.

Jan dhe Jule janë dy të rinj që, për shkak të ndërhyrjes së fatit, udhëtojnë së bashku në bordin e një autostrade Mercedes 303. Destinacioni i Jule është Portugalia, vendi ku jeton i dashuri i saj, ndërsa Jan shkon në Spanjë për të takuar babanë e tij biologjik. Të dy duket se janë shumë të ndryshëm nga njëri-tjetri, edhe pse ndërsa kalojnë nëpër vende, ata do të kuptojnë se kanë më shumë gjëra të përbashkëta sesa imagjinuan. Udhëtimi do ta ndihmojë këtë dyshe të papritur të dijë se kush janë ata në të vërtetë dhe, ndoshta, për të krijuar diçka më shumë sesa një miqësi të qëndrueshme.

Nuk do ta besoni (Kryeministri Video)

 • adresa: Elise duran
 • Shpërndarja: Alexandra Daddario, Tyler Hoechlin, Laverne Cox, Kimiko Glenn, Sunita Mani, Judah Friedlander, Courtney Gonzalez, Ashlyn Alessi,

Gjatë një fluturimi në aeroplan, duke menduar se do të rrëzohen, e reja Emma Corrigan zbuloji sekretet e tua më të thella shokut tënd të ndenjëses, një i huaj i plotë. Kur incidenti zgjidhet, Emma zbulon se i huaji, të cilin nuk mendoi ta shihte përsëri, është Jack Harper, shefi i saj i ri, dhe i cili gjithashtu tani i di sekretet e tij më intime ... Bazuar në një bestseller të New York Times.

Dashuria e ushqimit (HBO)

 • adresa: Isabel Coixett
 • Shpërndarja: Laia Costa, Guillermo Pfening, Tony Thornburg, Agnès Jaoui, Natalia de Molina, Greta Fernández, Yolanda Ramos, Ferrán Adriá, Nausicaa Bonnín, Marina Campos ...

Një çift, të dy të apasionuar pas gastronomisë, kanë një takim pasi kanë kontaktuar përmes një aplikacion për adhuruesit e ushqimit. Të dy fillojnë të njohin njëri-tjetrin, me dyshimet tipike të hapave të parë të një marrëdhënie të mundshme, duke vizituar restorante të ndryshme, me pasigurinë e së tashmes dhe kujtesën e plagëve sentimentale të shkaktuara nga marrëdhëniet e mëparshme. Shija e hidhur e një marrëdhënieje mund të zgjasë shumë, por gjithmonë ka një pjatë të re për të zbuluar, dhe pastaj emocionet kthehen. Frika, dëshira, dehja. Dashuria, si gatimi, po hidhet në boshllëk me sytë e mbyllur.

Shumica e këtyre filmave romantikë janë shfaqur në kinema në tre vitet e fundit dhe tani mund t'i shikoni në Netflix, HBO, Filmin ose Prime Video. A keni zgjedhur tashmë një?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.