Festoni propozimin tuaj me stil!

propozim për martesë

Kremtimi i kërkesës suaj për një dorë është një tjetër nga traditat e mëdha që ndiqen shpesh edhe sot. Edhe pse është e vërtetë që protokolli nuk është më i njëjti si më parë. Përveç kësaj, do të shkojë gjithmonë në shijen e çiftit, por edhe kështu ne do t'ju japim një sërë idesh në mënyrë që të planifikoni momentin e kërkesa juaj për një dorë me të gjitha detajet.

Sepse kur shpallim dasmën tonëKa gjithmonë momente shumë të veçanta dhe jo të gjithë rikthehen në ditën e madhe. Kështu, ne mund të shijojmë me njerëzit tanë secilin nga hapat që po hedhim. Gëzuar hapat që duam t'i ndajmë gjithmonë dhe për këtë arsye, kërkesa juaj për një dorë nuk do të mbetej pas.

Cila është kërkesa për një dorë

Ndonjëherë Mund të bëjmë pak telashe me propozimin për dorë dhe momentin e kërkesës për martesë. Është e vërtetë që çdo çift ka disa ide dhe këto janë ato që duhet t'i realizojnë, sepse nuk ka më një protokoll si dikur. Nisur nga kjo, është e vërtetë që kërkesa për martesë është një moment specifik kur një pjesë e çiftit deklarohet dhe bën atë propozim të rëndësishëm. Por kërkesa për një dorë është një tjetër moment feste, takimi me të dashurit në të cilin festohet kërkesa. Kohë më parë ishte një proces më i ndërlikuar, sepse ishte dhëndri ai që i kërkonte babait të nuses 'leje' për t'u martuar. Aty fjalën e fundit e kishin familjet. Sot gjithçka ka ndryshuar për mirë!

Pala e kërkesës së dorës

Çfarë bëhet në një propozim për një dorë

Tashmë është e qartë për ne eshte feste edhe pse me e vogel se dasma. Vetëm prindërit, vëllezërit e motrat ose familja e ngushtë do të jetë ai që vjen tek ajo. Prandaj, gjithmonë mund të bëni një rezervim në një restorant të këndshëm ose të përgatisni një festë në shtëpi që edhe të ftuarit do ta vlerësojnë. Është një takim dhe nuk duhet të jetë afër vetë dasmës, më shumë se çdo gjë për të na dhënë kohë të organizojmë njërën dhe tjetrën pa problem. Kur të keni vendin, mund ta dekoroni në mënyrë të thjeshtë dhe romantike, me lule dhe vazo për rastin. Në të njëjtën mënyrë, ju mund të zgjidhni një menu disi të ndryshme, gjithmonë duke u kujdesur për nevojat e çdo restoranti. Përveç drekës apo darkës mes çiftit ka edhe shkëmbim dhuratash.

Çfarë t'i dhuroni çiftit

Tashmë e dimë që në momentin e kërkesës për martesë unaza është ajo që është e pranishme. Prandaj, për këtë moment mund të lëmë opsione të tjera. Për shembull, për të mund të jetë një orë klasike ose orë inteligjente, mansheta, një lloj objekti që ai mbledh, etj. Ndërsa për të mund të zgjidhni edhe bizhuteri në formë byzylyku, gjerdan apo choker madje edhe vathë. Por ndoshta ndonjë aksesor si një rrip i bukur apo edhe këpucë mund t'ju befasojë. Ju mund të kaloni të gjithë protokollin dhe të zgjidhni një ide që e befason atë!

Festa e fejeses

Sa kohë është para dasmës?

Pak më parë përmendëm se nuk ishte shumë afër dasmës, në rast se dëshironi të bëni diçka origjinale dhe keni shumë për të planifikuar. Por afërsisht lose më e këshillueshme është që nga kërkesa deri në dasmë të kalojnë rreth 4 ose 6 muaj. Është e vërtetë që ndonjëherë është shumë më e ndarë ose krejt e kundërta. Sepse do të varet nga çdo çift. Madje shumë prej tyre nuk e zgjedhin më këtë pikë dhe ndonëse ka kërkesë për martesë ata shkojnë direkt në dasmë. Do të dëshironit ta kishit propozimin tuaj me stil?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.