Dungarees, ose i pëlqeni ose i urreni

Dungarees për verën
Bibla është një veshje që nuk lë askënd indiferent. Nuk ka rrugë të mesme, ose ju pëlqen ose e urreni. Këtë sezon pranverë-verë 2021, ata që janë në grupin e parë janë me fat! Nuk mund të themi që dungarees janë një trend, por lloji i stilit që mund të krijojmë prej tyre është.

Siç mund ta keni vërejtur, në shumë prej katalogëve të modës që kemi zbuluar gjatë gjithë muajit, stili i vendit gëzon një rol të madh. Edhe pse ky stil nuk është mënyra e vetme për të përfituar nga një bib, siç ju themi më poshtë.

Stili i vendit

Gingham vishet me një cifël hualli dhe këmisha me model me jakë të mëdha ose mëngë të fryra, janë disa nga veshjet kryesore të këtij stili që do të flasin shumë për këtë sezon nëse i kushtojmë vëmendje firmave të modës. Dhe biblat bëhen një alternativë fantastike për të krijuar veshje të kombinuara me këto të fundit.

Dungarees për verën

L kominoshe të bardha xhins Ata janë të preferuarit për të formuar këtë lloj stili. Gjithashtu më e shkathëta pasi mund t’i kombinoni me çdo bluzë apo këmishë që ka modelin ose ngjyrën që ka. Për të kompletuar pamjen tuaj, do t'ju duhen vetëm disa këpucë plazhi ose espadrile dhe një çantë raffia.

Stilet me bibla prej liri

Liri minimaliste

Një mënyrë tjetër për të veshur këtë veshje gjatë verës është bastosja në një version liri Nga e njëjta gjë. Biblat prej liri janë një alternativë shumë e freskët dhe e lehtë për të shijuar verën. Në ngjyra natyrale ose të ngrohta, mund t'i gjeni në katalogët e firmave të modës që zakonisht zgjedhin këtë material.

Këto bibla prej liri, ndryshe nga biblat e pambukut për të cilat folëm më herët, kombinohen me të majat shumë të thjeshta: bluza të shkurtra ose bluza themelore në të bardhë. Në përgjithësi, këto stile minimaliste plotësohen nga sandalet e tipit lopatë të sheshtë.

A ju pëlqen kominoshet? A keni ndonjë?

Imazhe - @mariagarridoest, @mirenalos, @jessiekass, @autroraartacho, @karlotaweberm, @itziaraguilera, @indie_home, @nereaalos, @candicemtay


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.