Cheesecake Brownie me dulce de leche dhe kanellë

Cheesecake Brownie me dulce de leche dhe kanellë

Sot ju ftojmë të përgatitni një ëmbëlsirë të parezistueshme në Bezzia. A djathë biskotë me dulce de leche dhe kanellë ose çfarë është e njëjtë, një ëmbëlsirë me një shtresë brownie dhe një tjetër tortë me djathë në krye me dulce de leche dhe kanellë. Një bombë!

Nuk është një ëmbëlsirë e lehtë, sigurisht. Por nëse doni ta trajtoni veten me një ëmbëlsirë të ëmbël, është padyshim një alternativë e shkëlqyer. Duke e bërë atë, përveç kësaj, nuk do t'ju marrë shumë kohë dhe nuk do të keni nevojë për shumë vegla për të; Mjafton një blender, disa tasa për përzierjen e përbërësve dhe një myk 20 × 20 cm.

Mund ta përfundoni këtë ëmbëlsirë si të doni. Ne kemi shtuar karamel dhe kanellë, por ju mund të bëni pa këto përbërës dhe ta merrni atë efekt mermeri thjesht me brumin e brumit. Ose ju mund të hiqni dorë nga dashuria e mermerit dhe të përfshini disa arra. Gjëja e rëndësishme, përtej varieteteve që ju prezantoni, është që ju të parapëlqeni!

Përbërësit

Për brownie

 • 245 g çokollate e zezë
 • 185 g e gjalpit
 • 3 vezë L
 • 155 g sheqer kafe
 • 1 lugë çaji ekstrakt vanilje
 • 125 g Nga mielli
 • një majë kripe

Për qumështoren

 • 225 g Krem djathi
 • 60 g Sheqer i bardhe
 • 1/2 lugë çaji me thelb vanilje
 • Vezë 1

Për të dekoruar

 • Karamel
 • Pluhur kanelle

Hap pas hapi

 1. Filloni duke përgatitur brownie. Për atë shkrijmë çokollatën me gjalpin në një tas me goditje në mikrovalë. Ngroheni për 30 sekonda në fuqinë maksimale, përzieni dhe vazhdoni të ngrohni me goditje prej 20 sekondash derisa çokollata të jetë shkrirë mirë.
 2. atëherë rrihni vezët me dorë pa përfshirë shumë ajër në përzierje.
 3. Pasi tronditet shtoni sheqerin dhe thelbin e vaniljes dhe përzieni me shufrat.

brumë brownie

 1. atëherë përfshini përzierjen e çokollatës dhe gjalpë pak nga pak dhe pa pushuar së trazuari.
 2. Së fundi, shtoni miellin dhe kripën e situr dhe përzieni derisa të integrohen.
 3. Derdhni brumin e brownies në një myk 20 × 20 cm të veshura me letër të yndyrshme, duke rezervuar 3 lugë brumë në një filxhan. Lëmoni sipërfaqen.
 4. Ngroheni furrën në 180ºC

Brumë Brownie

 1. Tani përgatitni qumështorinMe Për ta bërë këtë, rrihni djathin krem ​​për 2 minuta. Pastaj shtoni pjesën tjetër të përbërësve dhe rrihni përsëri derisa të integrohen.
 2. Hidh brumin e qumështorit në lidhje me brownie.
 3. Tani, vendosni brumin e rezervuar të brumit dhe pak formë e çrregullt dulce de leche aty-këtu. Pastaj spërkatni pak kanellë.

cheesecaka

 1. Merrni një thikë ose shkop për hell dhe krijoni vizatime në shtresën e qumështorit.
 2. Së fundi, Piqeni për 40 minuta.
 3. Pasi të jetë bërë, lëreni qumështorin karamel dhe kanellë të ftohet për shije.

Cheesecake Brownie me dulce de leche dhe kanellë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.