Dhurata Geek për të befasuar këtë Krishtlindje

dhurata geek

Ne të gjithë kemi anën tonë geek; në një shkallë më të madhe ose më të vogël, por ne të gjithë i kemi ato. Pothuajse të gjithë ne jemi të emocionuar për diçka në një mënyrë të tillë në një moment të jetës sonë, saqë ndiejmë nevojën të lidhemi me ata që e përjetojnë atë në të njëjtën mënyrë. Dhe dhuratat geek janë bërë për ne.

Ka fantazma filmash dhe më konkretisht ky apo ai film apo personazh. I ka në të njëjtën mënyrë në muzikë, art dhe gjithashtu në kultura të caktuara, pse jo! Dhe ne besojmë se këto dhurata të lezetshme mund t'i kënaqin ata. Ne kemi zgjedhur një shumëllojshmëri të gjerë të artikujve, si në temë ashtu edhe në çmim. Dhe po, mund t'i jepni edhe vetes.

Paper Shoot Kamera 18MP me këllëf letre prej guri

aparat fotografik për shkrepje letre me një mbulesë guri letre me një dizajn të modeluar që imiton imazhin dhe madje ndjesinë e gurit të mermerit. Një vështrim i guximshëm për një aparat fotografik që ndërthur modernitetin dhe nostalgjinë dhe se është, në një kuptim të caktuar, dixhital dhe film në të njëjtën kohë.

Kamera PaperShot 18MP dhe kuti të zgjuara

Kavanoz i lumtur dhe kuti e zgjuar

një kuti me fytyre dhe kapak për të ruajtur çdo gjë që ju vjen në mendje...perfekte për të dekoruar kuzhinën, dhomën e ndenjes apo dhomën e gjumit. E bërë prej guri nga & klevering, një firmë që u themelua në vitin 1992 në Amsterdam dhe, me kalimin e viteve, është bërë një pikë referimi për aksesorët e shtëpisë për shkak të stilit të saj të dallueshëm që përzien eleganten me origjinalin dhe përpiqet të sjellë humor dhe gëzim. në çdo hapësirë. Ju keni deri në tre modele të ndryshme me tuta.

Loja What do you meme?

Çfarë meme? Është loja më e nxehtë për festa me miqtë. një lojë për adhurues të rritur të memeve. Konkurroni për të krijuar meme më qesharake duke përputhur kartat e tekstit me kartat meme. Një gjyqtar i rradhës zgjedh kombinimin më të mirë për çdo raund. Luaj derisa të jesh i uritur; pastaj ndaloni dhe porosisni një picë.

Çfarë meme? dhe Koleksioni i Flipbooks Kinematografike

Pionierët – Një koleksion librash kinematografikë

La Koleksioni i Pionierëve është një haraç për të pionierët e kinemasë së parë. Ai përfshin 10 flipbook "kinemagjik", secili përmban 6 animacione. Çdo edicion ka gjithashtu një mikro-dokumentar dy minutësh në realitet të shtuar me më shumë informacion për jetën e secilit artist, karrierën e tij dhe punën e tij më të spikatur, të cilat mund të shikohen përmes smartphone ose tabletit tuaj (udhëzimet në kuti).

Formati i përsosur për të publikuar punën e 10 krijues revolucionarë i cili hapi rrugën për atë që më vonë do të bëhej një nga revolucionet më të mëdha kulturore të të gjitha kohërave: Joseph Plateau, Eadweard Muybridge, Alice Guy-Blaché, Emile Cohl, vëllezërit Lumière, Georges Méliès, Étienne-Jules Marey, Lotte Reiniger, Winsor McCay dhe Segundo de Chomón.

Jimmy Lion Kthim në paketën e çorapeve të së ardhmes

Nëse jeni a tifoz i sagës Kthimi në të Ardhmen ose ju njihni dikë që është, kjo paketë çorapesh sportive është e përkryer për ju. Ai përmban dizajnet më emblematike të kësaj sage: Delorean, a Doc, logon ikonike... E bërë nga pambuku i krehur (70%), poliamidi dhe elastani, ju vetëm duhet të zgjidhni madhësinë dhe t'i shtoni në karrocën tuaj në Jimmy Lion që të mund t'i blini ato në internet.

Snow Angels 1 novelë grafik nga Jock Jeff dhe Lemire

Milliken dhe Mae Mae kanë jetuar gjithmonë në llogore, kjo është gjithçka që ata dinë. Ata kanë lindur në të dhe do të vdesin në të, si pjesa tjetër e popullit të tyre. Askush nuk del nga muret e mëdha të akullit që e rrethojnë atë. Jeta në të është armiqësore, por e lehtë nëse ndiqni rregullat. Rregulli numër një, llogore ofron. Gjithçka e nevojshme për të jetuar rritet në muret e saj, asgjë nën akull, ose është në dhuratat që lanë perënditë e ftohta. Rregulli numër dy, kurrë, kurrë mos dilni nga llogoret. Jashtë llogores ka vetëm vdekje. Erërat lart do ta shqyenin mishin nga kockat e kujtdo. Rregulli numër tre, hendeku nuk mbaron kurrë. Ai shtrihet në pafundësi në të dy drejtimet. Kërkimi i fundit të çon vetëm në vdekje dhe çmenduri. Të largohesh nga hendeku do të thotë të zgjosh burrë dëbore, të personifikuar vdekjen.

Në ditëlindjen e dymbëdhjetë të Millit, babai i saj i çon dy vajzat gjatë natës duke bërë patinazh në llogore, një ritual i moshës që përfshin peshkimin në lumin e ngrirë, gjuetinë e qenve të egër që enden brigjeve të tyre dhe falënderojnë zotat e tyre: të Ftohtit. ato. Pas kthimit të tyre ata zbulojnë se njeriu i akullit nuk është një legjendë. Ajo ekziston... dhe ka ardhur t'i vrasë të gjithë. Tani mbetet një pyetje: kush i ka shkelur rregullat? Zbuloni në këtë bukuri botimi i Astiberrit.

Romani grafik Snow Angels and Miffy Plates

 

Pjata Miffy – Dyqan Kutani në Japoni

Pjatat shfaqin një karakter të njohur globalisht si Miffy dhe e kombinojnë atë me një të mrekullueshme porcelani kutani, me origjinë nga Japonia. Përafërsisht sa madhësia e pëllëmbës së dorës suaj, pjata është pikturuar tradicionalisht dhe është e përkryer për të shërbyer pastë. Edhe pse mund të shijohet edhe si element dekorativ, duke e varur në mur apo duke e vendosur në raft.

PO-133 Street Fighter

Me deri në 40 sekonda memorie të mostrës dhe mikrofon të integruar për marrjen e mostrave, ky edicion special vjen me 16 kolona zanore të Street Fighter dhe mostra origjinale të lojës arcade Street Fighter origjinal nga Capcom®. blej atë në Inxhinieri adoleshente.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.