Blu elektrike, një ngjyrë moderne dhe e guximshme për shtëpinë tuaj

Blu elektrike, një ngjyrë e theksuar dhe moderne

Nëse jeni duke kërkuar për një ngjyrë me të cilën të jepni një notë moderne dhe e guximshme për shtëpinë tuaj, Mos e mendoni më, bluja elektrike është ngjyra juaj. Nuk mund të themi se është një ngjyrë trendi si Shumë Peri, Ngjyra e Vitit 2022 e Pantone, më keq është gjithmonë një alternativë e mirë për të arritur hapësira plot personalitet

A ka nevojë dhoma juaj e ndenjes për një shkëndijë? Nuk dini si t'i shtoni karakter një dhomë gjumi të bardhë pa një investim të madh? Nëse guxoni me diçka të re, blu elektrike do të bëhet një aleat i madh. Në këtë ngjyrë mund ta lyeni murin apo dyert nëse dëshironi të thyeni gjithçka apo ta përdorni më me maturi në mobilje të vogla apo objekte arti. Në Bezzia ne ndajmë disa ide me ju sot.

Mund të duket si një ngjyrë e vështirë për t'u integruar në dekorimin e shtëpive tona, por krejt e kundërta; blu elektrike është një ngjyrë shumë e gjithanshme dhe kombinohet perfekt me shumë ngjyra të tjera. Është një ngjyrë goditëse, kjo është e pamohueshme dhe prandaj është e rëndësishme të dimë se sa larg duam të rrezikojmë veten apo sa të guximshëm jemi, sepse me kalimin e kohës mund të na lodhë.

Brendshme të guximshme

Dhomë ndenje, dhomë ngrënie dhe dhomë gjumi Janë dhoma në të cilat mund të luajmë pa frikë me këtë blu dhe në këtë artikull jemi fokusuar në to. A keni nevojë për ide për ta përfshirë atë në njërën dhe tjetrën? Sot do të gjeni në përzgjedhjen tonë të imazheve të gjithë frymëzimin që ju nevojitet për ta bërë atë.

Në dhomën e ngrënies

Duke parë imazhet e mëposhtme nuk ka asnjë dyshim: karriget ato bëhen alternativa më popullore për të integruar blunë elektrike në dhomën e ngrënies. A nuk është një ide e shkëlqyeshme për të lyer ose rimbushur karriget tuaja të vjetra në blu elektrike? Kështu që ju mund t'u jepni atyre një jetë të dytë dhe të arrini një prekje moderne dhe të guximshme në dhomën tuaj të ngrënies në të njëjtën kohë.

Inkorporoni blunë elektrike në dhomën e ngrënies

Po kërkoni alternativa më origjinale? Vini bast për të lyer kllounët në tavolinë në këtë ngjyrë ose guxoni vendosni një dollap blu pranë tryezës tuaj prej druri. Dhe mos hezitoni të lyeni një mur në këtë ngjyrë nëse dëshironi t'i jepni rëndësi dhomës së ngrënies brenda një hapësire të madhe si kuzhina apo dhoma e ndenjes.

Në klasë

Dhoma e ndenjes është zakonisht dhoma më e madhe në shtëpi, e cila ju lejon të guxoni me diçka vërtet të habitshme. Pse jo lyej një mur Apo dyert brenda në blu elektrike? Do të jetë tronditëse, nuk ka dyshim për këtë. Po sikur të kamufloni kabinetin e televizorit në këtë mur të lyer blu? Është një ide e shkëlqyer në një dhomë ndenjeje si ajo në foto me dysheme të errëta dhe mure dhe mobilje me ngjyra të çelura.

Ngjyra në dhomën e ndenjes

Një divan, një kolltuk ose një pouf janë alternativa të tjera për të integruar këtë ngjyrë moderne dhe të guximshme në dhomën e ndenjes. Dhe ju mund ta bëni atë pavarësisht nga stili i kësaj dhome siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm. Rezultati është i guximshëm por nëse përdorni ngjyrat neutrale si plotësues do të lehtësoni hapësirën.

Veprat e artit dhe tekstile Ato janë një mënyrë tjetër për të përfshirë penelata blu pa qenë shumë e rëndë. Mund t'ju mjaftojë një batanije në divan në tonalitete të kuqërremta, një vazo në tavolinën e kafes ose një stampim gjeometrik në mur.

Në dhomën e gjumit

Një ballë krevati blu elektrike do të jetë në gjendje të transformojë një dhomë gjumi të tërë. Në fund të fundit, ky është muri kryesor i dhomës, ku zakonisht drejtohen të gjithë sytë. Dëshironi të rrezikoni më shumë? Lyeni ose mbuloni murin në ngjyrë blu dhe shtoni një jastëk në të njëjtën ngjyrë në shtrat për të krijuar një vazhdimësi.

Dhomat e gjumit me elemente blu elektrike

Mund ta inkorporoni këtë blu edhe përmes shtratit, me një mbulesë jorgani ose një karton në shtratin tuaj të veshur në të bardhë. E bardha është pa dyshim një nga ngjyrat me të cilat kombinohet bluja elektrike, por jo e vetmja; nuanca të vogla në të gjitha të kuqe, portokalli, mustardë ose jeshile, Ata do të përshtaten në mënyrë të përkryer me këtë.

Ju pëlqen bluja elektrike? A guxoni ta integroni në dekorimin e shtëpisë tuaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.