Avantazhet e trajnimit pezullues

Avantazhet e trajnimit pezullues

A i dini avantazhet e trajnimit pezullim? Duket se ajo e ka pozicionuar veten si një nga idetë më të mira të viteve të fundit. Një mënyrë më se perfekte për të stërvitur trupin dhe si i tillë, ai gjithashtu ka përparësi të shumta rreth tij që meritojnë vëmendjen tonë.

Sot flasim për të gjithë ata që, nëse nuk keni filluar akoma në një disiplinë si kjo, mos mendoni dy herë. Por nëse ka, asgjë si të dimë se çfarë na sjell dobi. TRX po fiton shumë terren në jetën tonë dhe në qendrat sportive. Le të vëmë bast për të!

Ju do të punoni thelbin si kurrë më parë

Trueshtë e vërtetë që kemi shumë ushtrime për të qenë në gjendje të punojmë pjesën thelbësore, por me trajnimin e pezullimit, do ta bëni dy herë më shumë. Megjithëse kemi disa lëvizje në secilin ekzekutim, pa dyshim, kjo pjesë do të jetë një nga më të vlerësuarat. Ne do të duhet të bëjmë forcë me pjesën e barkut dhe ky është gjithmonë një lajm i mirë, pasi që duhet ta kemi gjithmonë shumë të fortë në mënyrë që të gëzojmë shëndet më të mirë dhe mbrojtje ideale për organet e tjera të trupit tonë. Pra, nëse abs ishin gjithmonë kostumi juaj i fortë ose keni pasur frikë nga dërrasat, hidhuni në trajnim pezullimi për të shijuar një abs më të fortë.

Ju do të korrigjoni sjelljen tuaj

Me siguri kur shkoni në një klasë në palestrën tuaj, ata ju tregojnë atë duhet të korrigjoni zakone të caktuara posturale. Kjo pasi ndonjëherë kalojmë shumë kohë në të njëjtën pozitë dhe nuk është gjithmonë e lehtë të kontrollojmë të gjithë trupin. Prandaj, kur të përqendrohemi në një vend si thelbi, edhe mënyra juaj e të menduarit do të ndryshojë. Meqenëse duke e ushtruar atë, ne do të shijojmë qëndrime më të rehatshme dhe një shtrirje më të mirë. Por jo vetëm kaq, por si rezultat i këtij korrigjimi do t’i themi edhe lamtumirë lëndimeve. E gjithë kjo, falë trajnimit për pezullim.

Më shumë forcë për trupin tuaj

Ndonjëherë nuk bëjmë ushtrime forcë dhe e vërteta është se trupi gjithmonë do të ketë nevojë për to. Po, përveç kësaj, kombinohen me koreografi të tilla të veçanta si ato që na tregon TRX, do të jetë gjithmonë një lajm i mrekullueshëm. Sepse në këtë rast muskujt do të përfshihen shumë dhe pothuajse pa dashje. Kështu që ju do të përmirësoni forcën tuaj dhe gjithashtu gjendjen tuaj fizike në përgjithësi, pasi që do të vini re ndryshimet në të që nga stërvitjet e para. Në këtë rast, nuk është e njëjta gjë kur bëni pesha, të cilat, siç e dimë mirë, huazojnë një zonë më specifike të trupit, këtu do të jenë të gjithë ata që janë të përfshirë dhe kjo gjithashtu duhet të theksohet.

Avantazhet e TRX

Ju do ta tonifikoni trupin

Ndërsa sapo përmendëm që përfshijmë të gjithë trupin dhe muskujt e tij, atëherë nuk mund të harrojmë se rezultati do të jetë një trup më i tonifikuar. Gjithmonë duke përmirësuar koordinimin, si dhe lëvizshmërinë të së njëjtës. Ju do të vini re se sa fleksibiliteti është edhe njëherë i pranishëm në jetën tuaj. Meqenëse siç e kemi parë, ka gjithmonë stërvitje që na ndihmojnë të dukemi dhe të ndjehemi shumë më mirë dhe kjo është njëra prej tyre.

Do të zvogëlojë dhimbjen e shpinës

Ka shumë njerëz që ankohen për dhimbje shpine dhe nuk është çudi. Sepse në ditët e sotme ne bëjmë një mënyrë jetese që kryesisht për shkak të punës, trupi dhe shpina jonë vuajnë. Pra, asgjë si ushtrimi për të qenë në gjendje të zgjidhim ato më pak të komplikuara. Ndër avantazhet e trajnimit me pezullim kemi atë që do të zvogëlojë këto dhimbje dhe do të parandalojë vuajtjet nga dhimbja e mesit gjë që gjithashtu mund të jetë mjaft e bezdisshme në përgjithësi. Kjo sepse funksionon gjithashtu, dhe shumë, pjesa e poshtme e shpinës. Kur fillojmë trajnimin?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.