Arsyeja e suksesit të serialit 'Ginny and Georgia' në Netflix

Xhini dhe Xhorxhia

Vetëm disa javë më parë, seriali 'Ginny and Georgia'. Edhe pse ndoshta në fillim nuk filloi si një nga favoritët më të mëdhenj për t'u bërë një sukses, ajo ka. Në një kohë shumë të shkurtër ajo ka pozicionuar veten ndër më të shikuarat në platformë.

Prandaj, ajo ka goditje të shumta furçash për t'u bërë seriali juaj i ri i preferuar. A e keni parë akoma? Nëse është kështu, atëherë do ta dini mirë për çfarë po flas dhe nëse jo, përsëri mund ta zbuloni dhe ta provoni. Një stil i çmendur për komplotin, por me shumë grepa atë grep.

Marrëdhënia që një nënë shumë e re ka me fëmijët e saj

E vërteta është se marrëdhënia që nëna, Georgia, ka me fëmijët e saj është diçka që hidhet jashtë në shikim të parë. Si çdo nënë apo baba, ajo jep gjithçka për ta, por është e vërtetë që ajo shkon një hap më tej. Për shkak se marrëdhënia e miqve që të gjithë duam me nënat ose bijat tona, tani duket se do të marrë jetë. Për më tepër, ndonjëherë vendimet e vajzës prekin më shumë të rriturit, kur zakonisht është e kundërta. Ne do ta gjejmë atë liri totale për sa i përket miqësisë dhe marrëdhënies familjare, diçka që na pëlqen ta shohim që në episodin e parë, megjithëse e gjithë kjo do të evoluojë gjithashtu. Meqenëse pas kësaj marrëdhënie ka më shumë se sekrete të errëta dhe të komplikuara.

Historia pas një nëne me sekrete

Çdo gjë ka një pikë bashkimi, prandaj edhe në marrëdhëniet nënë-bijë. Kjo do të thotë që nëse marrëdhënia është e tillë, do të jetë për diçka. Mbase sepse nëna e kishte vajzën shumë të re, duke kaluar nëpër drama të caktuara familjare që po e kushtëzonin atë në rrugën e saj. Sepse, kur vajza Ginny zbulon atë që fsheh nëna e saj, ajo nuk e fal atë ose kështu duket. Por është e vërtetë që ka akoma shumë më shumë për të ditur për ta kuptuar atë. Sekretet do të zbulohen në formën e kërcimeve në kohë. Kështu që në këtë mënyrë, ne mund ta kuptojmë vetë argumentin shumë më mirë.

Seriali Netflix Ginny dhe Georgia

Adoleshenca dhe problemet e saj

Përveç sekreteve dhe marrëdhënies midis nënës dhe vajzës, seriali Netflix 'Ginny and Georgia' gjithashtu përmban drama adoleshente. Marrëdhëniet e para seksuale, dashuritë që vijnë e shkojnë si dhe vlera e miqësisë dhe çrregullimeve të caktuara. Duket se rivaliteti dhe pjekuria gjithashtu përplasen plotësisht në një seri si kjo. Pra, apriori, mund të flitet për një serial rinor, megjithëse në këtë pikë përfshin shumë më tepër sesa mund të imagjinonim. Flitet për ngjashmëri të caktuara me një tjetër serial që pak kohë më parë patën një sukses të madh dhe nuk është askush tjetër përveç 'Gilmore Girls'.

Marrëdhëniet e dashurisë në 'Ginny dhe Georgia'

Për shkak se jo gjithçka do të ishte dramë në 'Ginny and Georgia', ajo gjithashtu ka sugjerime komedie dhe gjithashtu tema dashurie. Diçka që mbivendoset midis nënës dhe vajzës, secila me një të ardhme të pasigurt. Edhe pse është e vërtetë që ndonjëherë mund të kërkojmë që vajza të jetë shumë më e pjekur se nëna. Të biesh në dashuri si dhe marrëdhëniet e para seksuale janë disa nga pikat kryesore. Temat që luhen me natyrshmëri totale dhe që na ndihmojnë të kuptojmë secilin karakter pak më shumë. Kështu që pasi shijoi sezonin e parë, pyetja që të gjithë bëjnë është: A do të rinovojë Netflix 'Ginny and Georgia' për një sezon të dytë? Jam i sigurt që me suksesin që po ka, ne do të dimë diçka pozitive shumë shpejt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.