Alternativa për të bërë një Barbecue vegjetarian

Skarë plot perime.

Moti i mirë fillon, ne shikojmë për çdo fundjavë për të bërë një Barbecue dhe për të shijuar një mish të mirë. Në vend të kësaj, për atë që ndjek një dietë rreptësisht vegjetariane, mund të duket se ata nuk do të kënaqen aq shumë sa ata që hanë mish.

Kjo nuk është plotësisht e vërtetë, sepse një Barbecue mund të plotësojë kërkesat e vegjetarianëve dhe të jetë po aq e këndshme. Nëse doni të dini alternativat më të mira, Ne do t'ju tregojmë atëherë.

Të jesh vegjetarian është të kesh një stil tjetër jetese, dhe po kështu bëjnë edhe ata ata mund të shijojnë Barbecue në një mënyrë të përshtatur për zgjedhjet e tyre ushqimore. 

Opsionet që mund të zhvendosen ndërmjet tyre janë pjekjet klasike të perimeve, hamburgerët veganë me kërpudha, hamburgerët bishtajorë ose perimet e pjekura në skarë me salcat e perimeve. Një Barbecue vegjetarian do të jetë gjithmonë më i shëndetshëm për sa kohë që keni parasysh me çfarë e shoqëronipasi erëza mund të jetë po aq "e keqe" sa ato që përdoren me mish.

Nëse doni të dini më shumë mundësi për të bërë një Barbecue perimeshNe do t'ju tregojmë më poshtë në mënyrë që të keni më shumë mundësi në mendje, se ndoshta nuk keni qenë kurrë në to.

Barbecue e shijshme e perimeve.

Alternativat më të mira për një Barbecue vegjetarian

Ekziston një gamë e gjerë mundësish për të organizuar një Barbecue vegjetarian. Përveç kësaj, ju do të gjeni mundësi të përsosura që do t'ju lejojnë të shijoni gastronominë me aspekte të tjera.

Erëza perimesh

Skewers gjithashtu mund të bëhen vetëm me perime, këto janë gjithashtu të mbarsura me aromën dhe aromën e lënë nga prush. Përveç kësaj, ajo gjithmonë sjell shumë ngjyra në skarë. Përdorimi i këtyre perimeve është i zakonshëm: qepë, speca jeshil dhe të kuq, domate, patellxhanë ose kungull i njomë. 

Kërpudhat gjithashtu mund të jenë perfekte për tiganisje. Ju duhet t'i prisni në copa për t'i futur në shkopinj prej druri ose metali të zgjatur në mënyrë që të mund të montoni hellët sipas dëshirës tuaj. Kur gatuhen, mund të shtoni disa barishte aromatike dhe vaj për ta bërë atë të shijojë më mirë.

Nëse doni të shtoni një sasi të proteinave në këto skewers ju mund shtoni kube tofu të fortë. Ky produkt, i cili është një derivat i fasuleve të sojës, ka shërbyer për të rritur dozën e proteinave për shumë njerëz që vendosin të jenë vegjetarianë ose veganë.

Fileto Seitan

Si tofu, ju mund të bëni fileto seitan, një ushqim që është rezultat i glutenit të grurit të marrë nga brumosja e miellit dhe larja pasuese për nxjerrjen e niseshtesë. Përveç kësaj, ajo siguron tre herë më shumë proteina sesa mishi, të paktën 75%.

Për të bërë filetat seitan mund të ndiqni këtë recetë të vogël.

  • 1 pjesë e miellit të qiqrave.
  • 2-3 pjesë të miellit të grurit.
  • 1 pjesë bukëpjekje ose niseshte misri.
  • Përziejeni me ujë, lëng mishi perimesh dhe salcë soje.

Këto fileto mund të stinëzohen me erëza, i formësoni dhe i çoni në skarë. Kështu që seitani juaj do të jetë shumë lëng, elastik dhe me një ton të shijshëm të thekur. 

Perime të mbushura

Ju mund të inkurajoheni të përgatisni perime të mbushura për Barbecue tuaj vegjetarian. Ju mund të përdorni kungull i njomë ose domate, për shembull. Mund t’i mbushni me krem ​​spinaq ose farat, dhe mund të shtoni tofu për të rritur marrjen e proteinave.

Patëllxhanët dhe kërpudhat Ato gjithashtu mund të mbushen dhe janë perfekte në Barbecue. Nëse jeni lakto-vegjetarian mund të përdorni djathë për ta bërë më të lëngshëm.

Burger veggie

Burgerët janë zakonisht mbretëreshat e Barbecues dhe në këtë rast, ato mund të jenë gjithashtu. Burgerët vegjetarianë bëhen nga drithërat dhe bishtajoret. Ato kombinohen me një perime, qoftë spinaq apo karotë për shembull. Kjo u jep atyre një strukturë dhe aromë të hollë. 

Qiqrat ose thjerrëzat mund të përdoren si bishtajore, përveç kësaj, ato mund të përgatiten sikur të ishin një falafel i pjekur në skarë. Bishtajoret mund të shoqërohen me qepë, hudhër, majdanoz, piper dhe kripë. 

Nëse nuk jeni adhurues i bishtajoreve, mund të bëni edhe hamburgerë të bazuar në oriz, bizele ose me tërshërë. Përdorni të gjitha drithërat që ju pëlqen, bëni kërkimet tuaja dhe argëtohuni në kuzhinë.

Burger me thjerrëza veggie.

Misër i pjekur në skarë

Edhe pse nuk merret parasysh, misri i gatuar në kalli është i përsosur për t’u pjekur në skarë. Misri ka cilësi të shkëlqyera ushqyese të kuzhinës, dhe një nga mënyrat më të mira për ta marrë atë është në Barbecue. 

Misri shoqëron gjithmonë një Barbecue të mirë vegjetariane. Mund ta pastroni të gjithë kallirin me vaj përpara se ta mbështillni në letër alumini. Vendoseni në skarë, e ktheni për 15 minuta në mënyrë që të bëhet mirë në të gjithë.

Sallatë e ngrohtë

Ju mund të bëni një sallatë anësore që është në qendër të të gjithë vëmendjes, me domate, marule, endives, kastravec, dhe të gjitha perimet që ju dëshironi. 

Marule romain është ideale për të bërë një sallatë të mirë, zemra është e freskët dhe e freskët. Gjithashtu, nëse sallatën e shoqëroni me një salcë të mirë, do të keni sallatën perfekte. Vendosni një vaj të mirë, një uthull balsamike, kripë, piper dhe disa erëza.

EShtë e rëndësishme që të matni kohën e gatimit të kësaj sallate të ngrohtë, pasi ato nuk mund të jenë të gjata në skarë, për shembull, kastraveci mund të jetë një minutë, por dy minutat endive, nëse kaloni kohë, nxehtësia do të zbutë shumë perimet.

Salcë kosi

Së fundmi, mund të vini bast për një salcë kosi të bërë në shtëpi që ju lejon t'i jepni një prekje të veçantë perimeve tuaja dhe ato nuk janë aq të buta. Kosi lejon shumë mundësi, mund të përzihet me hudhër dhe kastravec për të bërë tzaiziki klasik, gjithashtu mund të shoqëroni kosin me salcë soje për t'i dhënë një tjetër prekje.

Ju gjithashtu mund të përzieni një kos, me domate të copëtuar, qepë dhe koriandër, kështu që do të merrni një raita domate të pasur në stilin indian. Ato janë mundësi perfekte në mënyrë që të mund të shoqëroni perimet dhe hamburgerët që keni përgatitur më parë.

Mos i nënvlerësoni perimet në një Barbecue

Siç e keni parë, ka shumë alternativa që mund të bëni në një Barbecue vegjetarian, sepse të gjithë mendojmë për mishin dhe asgjë më shumë se mishin. Por perimet, hamburgerët, hellët ose sallatat mund të jenë po aq të mira sa një copë mish. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.