Manikyr francez në shtëpi për thonjtë e shkurtër

truket për manikyr

Të qenit në gjendje të bëjmë manikyrën tonë në shtëpi është gjithmonë një ide e shkëlqyeshme. Sepse vetëm në këtë mënyrë ne mund të rregullojmë thonjtë tanë kur të duam. Por nëse doni të dini se si të bëni një Manikyr francez në shtëpi për thonjtë e shkurtër, atëherë ju duhet të ndiqni disa hapa shumë të thjeshtë.

Do të shihni që me pak aftësi gjithmonë mund të merrni gjithçka që dëshironi. Para së gjithash, do të duhet të bësh përzgjedhja e materialeve ose produkteve më të mira dhe prej andej, mund të filloni me punën tuaj që do të jetë më argëtuese dhe e shpejtë. A do të zbresim në të?

Pastroni mirë thonjtë para se të filloni

Pastrimi është gjithmonë një nga hapat që duhet të kemi parasysh para fillimit të çdo pune bukurieMe Prandaj, thonjtë nuk do të liheshin pas. Nëse keni ndonjë smalt të mbetur, tashmë e dini që është mirë t’i hiqni me një pastrues manikyri dhe nëse jo, gjithmonë mund të aplikoni pak lëng limoni për të qenë në gjendje të lini pas vetes njolla të caktuara. Mos harroni se një masazh me duar me disa pika vaj do të eliminojë të gjitha llojet e thatësisë dhe rezultati do të jetë edhe më i mirë.

Manikyr francez në shtëpi për thonjtë e shkurtër

Pritini mirë thonjtë tuaj dhe përdorni një fije

Për të bërë një manikyr francez në shtëpi për thonjtë e shkurtër, ne duhet t'i shkurtojmë ato. Sepse përfundimi do të jetë po aq elegant sa në thonjtë më të gjatë dhe sigurisht që do t’ju ​​japin një rezultat më të thjeshtë që mund ta vishni çdo ditë, pa pasur nevojë të jeni të veçantë. Prandaj, ju mund të lini të dyja vetëm disa milimetra gozhdë dhe të më jepni formën që dëshironi me skedarin. Ju mund të zgjidhni përfundimin katror ose gjysmë të rrumbullakosur, në varësi të nevojave tuajaMe Mos harroni se mënyra për t'i regjistruar ato është gjithmonë më e mirë nga brenda jashtë.

Gjithmonë kujdesuni për kutikulat tuaja

Ajo e prerjes së tyre është pas nesh, sepse ne mund të bëjmë një hap shumë më të thjeshtë dhe me një shkop peme portokalli ose një mjet të veçantë për këtë zonë, i cili do të jetë heqës i kutikulave. Mos harroni se para se të vendosni, gjëja më e mirë është njomini pak dhe mund ta bëni edhe me një pikë vaj ulliriMe Kjo do të zbusë zonën dhe do ta bëjë më të lehtë punën me të. E shtyjmë pak mbrapa dhe rezultati do të jetë sipas dëshirës.

Baza mbrojtëse për të bërë manikyr francez në shtëpi për thonjtë e shkurtër

Pasi të kemi përgatitur thonjtë, është koha t'i mbrojmë ato para vetë lustrimit. Prandaj, ne duhet të kemi gjithmonë një bazë mbrojtëse në dorë. Me të do të kujdesemi për gozhdën, do t'i japim hidratimin e nevojshëm dhe njëkohësisht i bën ngjyrat e smalteve të ardhshëm të duken të zgjeruara edhe me shume. Shtë një nga hapat jetikë, sepse në këtë mënyrë ne do t’i parandalojmë ata të bëhen të verdhë. Edhe pse mbani mend që të mos bëni modele shumë shpesh, por duhet t'i lini thonjtë gjithashtu të marrin frymë për disa ditë.

Hapat për manikyr në shtëpi

Smalti bazë

Pasi kemi mbrojtur thonjtë tanë, asgjë si aplikimi i një shtrese të parë të llakut bazë. Në këtë rast, ju mund të zgjidhni një shtresë smalti transparente ose një me një përfundim shumë të lehtë rozë ose nudo. Kjo do t'i japë një ngjyrë të lehtë që gjithashtu do të nxjerrë në pah vetë manikyrën.  Kur shtresa e parë të thahet, mund ta jepni të dytën në mënyrë që në fund manikyrja jonë të ketë më shumë rezistencë.

Udhëzues të shkëlqyeshëm për manikyr

Kur gjatësia e gozhdës është më se e dukshme, është e vërtetë që ne mund të zgjedhim të aplikojmë smaltin drejtpërdrejt me furçë. Sigurisht, për sa kohë që keni aftësi ose praktikë. Por nëse preferoni ta luani atë të sigurt, atëherë asgjë si bastet në disa udhëzues ose afishe për këtë funksionMe Se ata janë vërtet të hollë në mënyrë që të mund të vlerësohen, por vetëm pak. Do të jetë baza më elegante e manikyrës sonë. Ne do t'i vendosim ato drejt buzës, do të lyejmë me smalt të bardhë dhe do t'i heqim kur të gjitha pjesët të jenë tharë tashmë. Tani shkëlqeni pak dhe tregojini!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.