Këpucë verore 2016: Zara, Lolablue, Xti

këpucë verore

Vera është këtu dhe bashkë me të mundësia për të veshur modelet e reja të këpucëve të sezonit. Sandale, espadrilles, pykë, pantoflaFoot Këpucët më të freskëta dhe më verore rinovohen me ardhjen e sezonit të verës. Këto janë disa nga propozimet që mund të gjeni.

Në koleksionin që keni përgatitur Zara ne kemi një zgjedhje të gjerë të modeleve që përfaqësojnë tendencat e fundit në këpucë. Balerina me harqe, sandale me lopata, espadrilles, sandale me pompone ose ato metalike janë disa nga bastet e firmës Inditex për këtë verë 2016.

Zara, këpucë verë 2016

Shumëllojshmëri modelesh dhe stilesh në koleksionin e ri të këpucëve Zara për sezonin pranverë-verë 2016. Firma është e përkushtuar të përfshijë tendencat e fundit në këpucë, nga modelet më të guximshme në siluetat klasike që kthehen çdo sezon, si balerinat ose këpucët në oborr.

z3

Këpucët e sheshta ose balerina paraqiten në versionin e tyre më aktual, me harqe dhe me ngjyra shumë femërore dhe elegante. Espadrilles, të sheshtë ose me platformë esparto, janë një mundësi tjetër klasike për të shijuar verën pa vuajtur këmba.

Sandalet janë edhe një herë këpucët e yjeve të verës. Këtë sezon, një nga tendencat e yjeve janë sandale me pompone me ngjyra ose tip romak me rripa që arrijnë në gjunjë. Për të fituar disa inç lartësi, asgjë nuk është më komode sesa versioni i tij i platformës, të cilin mund ta gjejmë me një taban druri ose me ngjyra të theksuara siç është mustarda.

z4

Për raste të veçanta, ne kemi mundësi si ato metalike ose sandalet e xhevahireve. Me zbukurime, të stampuara, me zbukurime ose vezullim ose të lidhur, e zeza është ngjyra e yjeve për këtë trend. Dhe si një alternativë për ngjarjet e kësaj vere, Zara na ofron një përzgjedhje sandalesh në tone metalike: në ar, argjend ose bakër. Me modele të tilla si sandale me një tas të gjerë, me rripa ose me detaje lulesh.

z5

Përzierjet dhe printimet shumëngjyrëshe janë edhe një herë në trendet e yjeve në këpucët verore. Në koleksionin Zara bie në sy klasikja shtypje shtazorenë hije të reja të tilla si jeshile ose blu, Një nga trendet e modës të këtij sezoni gjithashtu vjen në këpucë, Arnimet, të cilat përshtaten me sandale të sheshta ose këpucë sportive në modele argëtuese.

Ne gjithashtu gjejmë trendin fisnor për këtë verë, i cili materializohet në sandale me thekë, duke kombinuar tonet natyrale me ngjyrat. Dhe kunjat ose modelet prej lëkure të thurura, të cilat janë të pranishme përsëri këtë verë.

Lolablue, këpucë verë 2016

Firma Lolablue tashmë ka gati katalogun e saj të ri me modelet e reja të verës. Në koleksionin e saj për verën 2016 gjejmë të përfaqësuara tendencat kryesore në këpucët e sezonit, si p.sh. tone metalike, sandale me rripa ose printime.

l1

Lolablue është e përkushtuar ndaj ngjyrave të reja dhe prezanton forma të reja në koleksionin e saj, por pa hequr dorë nga materialet që kanë punuar gjithmonë dhe duke u kujdesur për detajet. Objektivi kryesor i tij është shkathtësia, bastet në a këpucë komode dhe funksionale, që mund të përshtatet me pamje dhe raste të ndryshme pa hequr dorë nga eleganca e thjeshtë, në materiale të tilla si lëkurë të lustruar, saten, kamoshi ose esparto.

L3

Sandali është këpucët e yjeve nga koleksioni, modeli i verës kuintesenciale. Në propozimin Lolablue i gjejmë në zgjatje të ndryshme, me ose pa thembër, me platformë ose pykë ... në çdo rast, në versionin e tij më veror dhe duke i dhënë përparësi komoditetit. Sandalet e sheshta, perfekte për ditë për ditë, janë më shumë jashtë rrugës, ndërsa modelet me takë të lartë qëndrojnë si bast fitues për rastet e mëdha dhe ngjarjet e sezonit.

L4

Paleta e ngjyrave është e larmishme, duke nxjerrë në pah ngjyrat e gjalla dhe intensive, tipike të verës, të tilla si koral, luleshtrydhe, akvamarin, blu klein, jeshile, fuchsia ose portokalli. Sigurisht, në bashkëjetesë me tonet neutrale si nudo, e bardhë, bezhë, gri ose e zeza thelbësore. Dhe si trendi yll i sezonit, i metalizuar që kthehen në versionin e tyre prej ari, argjendi ose bronzi, për t'i dhënë një shkëlqim verës.

l2

Xti, këpucë verë 2016

Propozimi i ri i Xti na vjen këtë verë nga dora e majës braziliane Alessandra Ambrosio. Modeli është imazhi i koleksionit të ri të këpucëve, protagonist i fushatës së markës për linjat e saj 'Xti Woman' dhe 'Xti Tentations'. Ky katalog përmban tendencat kryesore të sezonit, të tilla si atlete platformë, sandale xhevahire, gishtërinjtë e këmbëve ose espadrilles me pykë esparto.

XTi

Firma vë bast tone te buta, si ëmbëlsira, lakuriq ose tonet neutrale (gri, bezhë, e zezë, siena ...), por ka edhe hapësirë ​​për tone më intensive, të tilla si blu ose korale. Gjithashtu nuk mungon i metalizuar (argjend, ar, shampanjë ose bronz), të cilat janë një nga tendencat e yjeve në këpucë për këtë verë. Dhe sigurisht klasike Blanco, një ngjyrë që nuk mund të mungojë në koleksionet verore.

x2

Printimet gjithashtu kanë një vend në koleksionin Xti. Motivet me lule, akuarelet, shtyp tropikale ose të shtypura bojë kravate. Lidhur me materialet, firma vë bast për lkamoshi, lëkurë të lustruar, kamoshi, kanavacë ose esparto. Dhe si një nga risitë e këtij sezoni, përfshihet një koleksion i plotë i çantave për tu kombinuar me këpucët verore.

x3

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.