Fushata vjeshtë-dimër e Massimo Dutti është këtu!

Fushata Massimo Dutti FW'22

Massimo Dutti tashmë ka prezantuar të tijën Fushata e vjeshtës dimër 2022. Një fushatë që nuk kalon pa u vënë re falë objektivit të Oliver Hadlee Pearch, përgjegjës për të kapur lëvizjen e disa prej veshjeve më përfaqësuese në këtë koleksion të ri.

Befasues në këtë koleksion të ri është përkushtimi ndaj ngjyrave. Ato tonet portokalli dhe lime aq të habitshme janë larg toneve neutrale me të cilat zakonisht ndihet kaq rehat firma e grupit Inditex. Një surprizë e këndshme, pa dyshim, që do të na ndihmojë të ndriçojmë garderobën tonë këtë dimër.

Ngjyrat

Siç e kemi përmendur tashmë, limes dhe portokalltë spikasin në këtë koleksion, Limited Collection.  Ngjyra të gjalla së bashku me vjollcën dhe nuancë burgundy paleta e zakonshme e ngjyrave e Massimo Dutti-t me të bardha, të zeza dhe blu. Ne duam!
Fushata Massimo Dutti FW'22

Pëlhura dhe materiale

lëkurë natyrale është sërish një protagonist vjeshtë-dimër i koleksionit Massimo Dutti. Palltot lëkure, palltot, pantallonat, fundet dhe këmisha kompletojnë një koleksion me një protagonist të dytë: leshin. Një veshje e ngrohtë që nuk mund të mungojë në garderobën tonë për t'u përballur me temperaturat e ulëta.
Massimo Dutti fushata e vjeshtës dimërore

Të domosdoshme

L fustane të gjata të thurura me ngjyra të ndezura ata kanë një prani të madhe në këtë fushatë të re të Massimo Dutti vjeshtë-dimër. Të kombinuara me çizme me taka të larta dhe pallto të ngrohta, ato janë një zgjedhje perfekte për mbrëmjet dhe netët e dimrit.

La fund maxi me detaje të përparme dhe hapja e përparme është një nga pjesët që na pëlqen më shumë nga koleksioni i ri. E punuar me pëlhurë lëkure ose leshi, përshtatet në situata të ndryshme, duke u kombinuar me çizme të larta dhe pulovra të thurura me qafë të lartë. As një fund tjetër, ai i mëndafshtë i qëndisur, nuk kalon pa u vënë re, duke u bërë bashkë me këmishën e duhur, një nga alternativat më femërore dhe elegante të fushatës.

Së bashku me ato të përmendura gjejmë klasike të nënshkrimit: pantallona flare, pallto leshi, xhaketa trench, xhaketa dhe çanta lëkure; të gjitha janë perfekte për çdo ditë. Ju pëlqejnë propozimet e kësaj fushate vjeshtë-dimër nga Massimo Dutti?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.