Fenomeni 'Lule' i Miley Cyrus ngrihet në numrin XNUMX në Listat

Miley Cyrus

Një javë e tërë plot me këngë të reja dhe mes tyre dy nga femrat më të rëndësishme në botën e muzikës. Nga njëra anë, Shakira lançoi një version me Bizarrap, numrin 53, i cili është kthyer shpejt në trend. Më shumë se çdo gjë për shkak të aludimeve të tij të drejtpërdrejta, ndaj ish-partnerit të tij Piqué. Por vetëm dy ditë diferencë, Miley Cyrus u shfaq edhe me 'Flowers'.

Dy këngë, krejtësisht të ndryshme, por që vijnë dorë për dore ndjenja të përziera dhe ndarje dashurie. Ndërsa Shakira shpejt u ngjit në krye të top-listave, Miley së shpejti do të zgjidhte të njëjtin pozicion. Zbuloni arsyen e suksesit pas këtyre himneve.

'Flowers' është një këngë përmirësimi për Miley Cyrus

Mund të themi se është një rilindje e këngëtares, ose e gjithë kjo tregon se e dëshmon. Ata u njohën në vitin 2009 dhe ndonëse dukej si një marrëdhënie e konsoliduar, shumë shpejt filluan të dalin në dritë disa probleme. Pas ardhjes dhe largimit, Miley Cyrus dhe Liam u martuan, edhe pse tha se martesa zgjati vetëm disa muaj. Në mes atyre iu desh të luftonin me teprimet, ankthin dhe depresionin. Por duket se tashmë gjithçka është pas nesh dhe për këtë mund ta verifikojmë falë tekstit të këngës ‘Lule’. Kjo, pa thënë asgjë qartësisht, shton më shumë sesa mund të mendojmë.

Bën sy të ndryshëm ish-partnerit

Pas një ndarjeje ka gjithmonë momente apo pjesë të ndryshme që ju duhet të jetoni derisa zemra dhe koka juaj të shërohen. Duket se Miley Cyrus e ka arritur atë ekuilibër dhe për këtë arsye vendos ta publikojë këngën vetëm këtë vit. Edhe pse, përkundër kësaj, as një kukull nuk lë pa kokë. Epo, fansat tashmë kanë studiuar secilën prej lëvizjeve të tyre.

Por un lado, singulli 'Flowers' u publikua në të njëjtën ditë me ditëlindjen e Liam Hemsworth. Mundësi? Duket jo aq shumë. Nga ana tjetër, thuhet se xhaketa e zezë dhe kostumi i pantallonave që ai ka veshur në video është një tjetër nominim për aktorin, si dhe fustani floriri. Për këtë të fundit janë thënë shumë gjëra, por një ndër to është referenca që i bëhet viteve 90 dhe firmës Yves Saint Laurent. Edhe pse thashethemet shkojnë ndryshe dhe është ajo e tradhtisë së Liamit ndaj Mileyt.

këngë lulesh

Miley Cyrus tregon respektin për veten

Fuqizimi dhe dashuria për veten janë të bashkuara nga fillimi në fund në këngë si kjo. Ajo shfaqet shumë më e pjekur dhe e bindur se nuk ka nevojë për atë person për të qenë e lumtur, sepse tashmë është. Ajo ka gjithçka që i nevojitet, që është vetvetja. Po, duket se çdo histori dashurie ka një fund dhe Miley Cyrus e ka mbyllur plotësisht atë me tekste që angazhohen dhe një ritëm që gjithashtu mbetet i regjistruar pa pushim. Padyshim që ka edhe shumë njerëz që e shohin veten të reflektuar në të, pasi kanë përjetuar situata të ngjashme. Mund të themi se është rilindja e një prej yjeve më mediatikë të ekranit të vogël.

Drejtpërdrejt në numrin një në çdo tabelë

E dinim që është një këngë e Miley-t dhe se do të kishte sukses, por sigurisht që ia ka dalë t'i mposhtë të gjitha parashikimet. Sepse në më pak se dy ditë kisha tashmë më shumë se 10 milionë lojëra në Spotify. Duke arritur të zhvendosë, pak, Shakirën e cila gjithashtu triumfon me një tjetër nga këngët e ndarjes që kanë mirëpritur këtë vit 2023.

Nga ana tjetër, shikimet në YouTube tashmë kanë arritur në 56 milionë vetëm 6 ditë pas lançimit. Pa harruar se tashmë është një nga tingujt më të mirënjohur për të futur në Videot e TikTok. Sido që ta shikoni, kënga e re është pëlqyer dhe shumë: për tingullin, për tekstin dhe për syrit e saj, por mbi të gjitha për të qenë një himn përmirësimi. Çfarë mendoni ju?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.