6 modele të modës manikyr me një fund profesional

Ide moderne për manikyr

Idetë e manikyr i modës ata janë të mbushur me njerëz për këtë sezon. Pa dyshim, si pranvera, ashtu edhe vera na lënë me kontribute shumë të veçanta për sa i përket dizenjove. Sigurisht, këto janë edhe raste kur ne duam të dalim dhe të mos kalojmë orë të tëra duke bërë një manikyr të përsosur.

Prandaj, sot kemi çelësin, ose ndihmën e përsosur, për të qenë në gjendje të veshim një manikyr në modë me një fund profesional. Thjesht duhet të kërkoni për lustrimet tuaja të preferuara dhe brenda pak minutash do të shihni se si thonjtë tuaj tregojnë më të mirën nga ju dhe pa pasur nevojë të zotëroni Teknika e thonjve-artit. A jeni gati ?.

Manikyr i modës me efekt gradient

Para së gjithash, ne duhet të zbulojmë atë ndihmë që përmendëm më parë dhe që do të na lërë me dizajne më shumë se perfekte. Bëhet fjalë për stickers, e cila falë hapësirave të saj të hapura, formave dhe vizatimeve të saj, do të na japë magjinë që na nevojitet. Ideja e parë ka një efekt gradient që do ta kemi gati në vetëm disa minuta.

Manikyr gradient në rozë

Hapi i parë është lyej thonjtë me një ngjyrë të lehtë, e cila në këtë rast do të jetë e bardhë. Ju mund të zgjidhni disa thonj për të pikturuar modelin ose vetëm një në secilën dorë, kjo gjithmonë do të varet nga shijet tuaja. Vendosim afishe në thonjtë e përmendur dhe me ndihmën e një sfungjeri do të shtojmë ngjyrën. Në mënyrë që efekti gradient të mbetet, duhet të vendosim tre sfumatura me të njëjtën ngjyrë në sfungjer. Sapo ta heqim ngjitësen, do të duhet ta lëmë të thahet dhe kaq.

Manikyr romantik

Një zemër nuk është e komplikuar për tu bërë, por natyrisht, nëse duam rehati, ne kthehemi te afishet. Në këtë rast, një ngjyrë e lehtë është zgjedhur për bazën dhe një rozë fuchsia për zemrat. Së pari pikturojmë bazën dhe e lëmë të thahet.

Manikyr romantik

Vendosim afishe në gozhdë dhe është gjithmonë më mirë që të ketë hapësirë ​​për ta ngjitur në gisht dhe të mos lëvizë. Mbi të, ne do të kalojmë smaltin e dytë dhe do të heqim afishe me shumë kujdes. Pasi të jetë tharë, mund të kaloni një pallto vezullimi për të siguruar një rezultat përfundimtar optimal.

Dizajn manikyr me lule

Për sezonin në të cilin jemi, asgjë si të lëmë veten të rrëmbehet nga një manikyr me lule. Në këtë rast, dy afishe janë të kombinuara, pasi njëra prej tyre do të na lërë modelin me disa lule dhe një tjetër, me një të vetme të madhe.

Manikyr rozë dhe i bardhë

Siç tregohet në imazh, është një ide e mirë për të kombinuar thonjtë. Disa mund të lihen në një smalt të lëmuar dhe dy nga secila dorë mund të mbajnë modelet e lartpërmendura. Ju vetëm duhet të zgjidhni ngjyrat dhe do të shihni se si do të dukeni disa thonjtë e pranverës dhe perfekte.

Manikyr në ngjyrë blu

Ngjyra blu është një nga protagonistët më të mirë kur afrohet vera dhe për këtë arsye, duhet të flasim për të edhe në manikyr në modë. Në këtë rast, kombinohen e bardha dhe një ngjyrë blu mbretërore shumë e habitshme dhe elegante.

Manikyr me manikyr blu dhe te bardhe

Së bashku me të, ne shohim se si Projektimet gjeometrike Ata edhe një herë ngrihen në pushtet me një manikyr të këtij stili. Teknika mbetet e njëjtë me të gjitha ato të mëparshmet, edhe pse këtë herë do të na lejojë të tregojmë thonjtë me një dizajn trekëndësh që mund t'i kombinoni në të dy duart.

Thonjtë në të bardhë dhe blu

Përsëri këto dy ngjyra të shkëlqyera bashkohen për të na lejuar të tregojmë një ide e re për manikyr. Ato duken si luspa të vogla, gjë që na bën të mendojmë përsëri në sezonin e verës. Në këtë rast, ngjyra blu ka një shkëlqim të shkëlqimit, kështu që ju mund të zgjidhni një ngjyrë bruz për një efekt më të gjallë.

Manikyr veror me afishe

Siç mund ta shohim, është një mënyrë më se e thjeshtë për të marrë një rezultat vërtet të pabesueshëm. Këtu nuk kemi nevojë të kemi një impuls të përsosur për të marrë tonat manikyr i ëndrrave. Thjesht vendosni afishe, kaloni smaltin mbi të dhe lëreni të thahet.

Manikyr i shtypjes së kafshëve

Ne nuk mund të harrojmë për manikyr i shtypur në kafshë. Sepse nëse kjo shtypje është një nga më të preferuarat në veshjet e modës dhe aksesorët, nuk do të mund të harronim duart.

Manikyr i tigrit

Isshtë e vërtetë që është një dizajn që ne e kemi provuar në shumë raste dhe se nuk është aspak i komplikuar, por një ndihmë e vogël si kjo gjithmonë vjen e përsosur. Në këtë mënyrë, nuk kemi më nevojë të kalojmë shumë kohë me thonjtë apo duke luftuar me pulsin. Stickers kanë revolucionarizuar tonë bukuri! Të gjithë ata mund të gjenden në Etsy.

Imazhe: www.etsy.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.