6 maska ​​për flokët për këtë pranverë

Maska natyrale për flokë

El kujdesi për flokët është një element themelor që duhet të marrim parasysh çdo ditë. Ju gjithmonë duhet të përdorni produkte të mira por ne gjithashtu mund të përdorim herë pas here maskat e shkëlqyera të flokëve, sepse në këtë mënyrë ne do t'i shtojmë kujdes shtesë flokëve. Këtë pranverë mund të kemi flokë të hidratuar dhe të bukur, me shkëlqim dhe të shëndetshëm nëse përdorim maska ​​që janë perfekte për flokët tanë.

L maskat e flokëve do t’i bëjnë flokët tuaja të përmirësohen dhe duke zgjedhur përbërësit Kështu mund të marrim parasysh ato që janë më të mirat për llojin tonë të flokëve. Maskat natyrale që mund t’i bëjmë në shtëpi janë të shkëlqyera, sepse përdorim përbërës natyralë dhe në të njëjtën kohë kujdesemi për flokët me gjëra të thjeshta.

Maskë flokësh të dredhur

Përdorni maska ​​për flokë avokado

El flokët e djegur zakonisht kanë problemin e thatësisë, kështu që gjëja kryesore në këtë rast është ushqimi i flokëve. Avokado është zakonisht një përbërës i shkëlqyeshëm për këtë rast. Pra, ne duhet të gjejmë një avokado të pjekur që mund ta shtypim për ta përdorur në flokë. Kjo avokado mund të përzihet me vaj ulliri ose bajame, i cili është shumë hidratues për të eleminuar gërvishtjen. Pas aplikimit të maskës, ne duhet të lajmë flokët me një shampo të mirë, por do të shohim se si frizi zhduket nëse është i hidratuar mirë.

Maskë flokësh për flokë të thatë

Flokët e thatë mund të jenë gjithashtu përfitojnë nga përbërësit që sigurojnë hidratim të madh. Vaji i kokosit i përzier dhe e bardha e vezës janë ideale. Vaji i kokosit është shumë hidratues dhe e bardha e vezës është e lehtë por ndihmon në mbajtjen e flokëve me lagështi, në mënyrë që më në fund flokët të ushqehen dhe të pushojnë së tharëi.

Maskë flokësh me vaj

Maska shtëpiake për flokë me vaj zakonisht gjithmonë përdorni lëng limoni, meqenëse ka një fuqi të lartë astringjente. Ju mund ta përzieni limonin me të bardhën e vezës, e cila është një përbërës i lehtë që shton shkëlqim. Në flokët me vaj nuk mund të përdorim përbërës që sigurojnë më shumë yndyrë si vaj ulliri, por gjithashtu mund të përzihet me kos që hidraton por nuk është i yndyrshëm. Bëni një maskë dhe lëreni për gjysmë ore. Flokët duhet të lahen rregullisht. Limoni ndihmon në rregullimin e prodhimit të yndyrës me lehtësi.

Maskë për flokë të imët

Maskë për flokë luleshtrydhe

L luleshtrydhet janë një përbërës perfekt për flokët që nuk kanë forcë. Maskat për flokë të imët duhet të sigurojnë forcë dhe vëllim. Përdorni luleshtrydhe që mund të shtypen për të bërë një pastë në të cilën shtojmë miell misri. Luleshtrydhet shtojnë forcën e flokëve dhe mielli shton vëllimin.

Maskë e flokëve të shurdhër

El flokët e shurdhër mund të jenë të thatë dhe të gazuar, pasi gjithçka ka të bëjë me fibrat që mund të prishen. Shtë e rëndësishme të ushqeheni dhe zbutni flokët me produkte që e ndihmojnë atë të duket më mirë. Që flokët të kenë shkëlqim duhet të shtojmë të verdhat e vezëve në maskë. Veza ndihmon për të marrë shumë shkëlqim në fibrat e flokëve. Nga ana tjetër, mund të përziejmë të verdhën e vezës me një kos, pasi që kosi është shumë i ushqyeshëm për flokët dhe e ndihmon atë të ruajë hidratimin. Për më tepër, ata janë dy përbërës që gjenden lehtësisht në kuzhinë dhe që përzihen shumë lehtë për t’u aplikuar në flokë.

Maskë për flokë të ngjyrosur

Maskë vezësh për flokë

Flokët e lyer kanë problemin e madh që janë të thatë dhe ndonjëherë të dëmtuar. vaji i ullirit është një përbërës i shkëlqyeshëm dhe gjithashtu përbërësit natyralë nuk priren ta tërheqin ngjyrën. Ju mund të shtoni disa të verdha vezësh për të ushqyer flokët dhe për ta bërë atë të duket më i shkëlqyeshëm dhe më i butë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.