6 risitë muzikore që mund t’i dëgjoni këtë mars

Lajme muzikore

Shkurti i kaluar ishte i pari që ndamë me ju disa nga lajmet muzikore që do të vinin. Këtë muaj, e përsërisim, me pesë propozime që kanë pak ose aspak të bëjnë me njëri-tjetrin përtej qenies lëshuar këtë mars. Zbuloni ato!

Kur ta shihni veten - Mbretërit e Leon

Kings of Leon do të publikojë albumin e tyre të tetë në studio, Kur ta shihni veten, 5 Marsin tjetër. Një koleksion prej 11 këngësh, nga të cilat tashmë kemi qenë në gjendje të dëgjojmë Banditin, 100,000 njerëz dhe Echoing; një shembull i vogël i asaj që do të gjejmë në këtë album të ri në nivelin e zërit.

Gdhendur në të famshmen Studiot e Nashville Blackbird Prodhuar nga fituesi i Çmimit Grammy Markus Dravs, ky është materiali i parë i bendit që kur Walls u publikua në 2016. Do të jetë në dispozicion në CD, vinil dhe vinil me ngjyra.

Për ata që kanë lindur më vonë - The New Raemon me David Cordero dhe Marc Clos

Për ata që kanë lindur më vonë është një rekord i shkruar me gjashtë duar në mbyllje të plotë nga The New Raemon, David Cordero dhe Marc Clos. Një album i përbërë nga 10 këngë që do të publikohen në 12 Mars dhe nga të cilat ne tashmë kemi qenë në gjendje të dëgjojmë pjesën më të keqe si single të parë.

«Kënga më e ndritshme në album ... dhe mendoj se me më pak këngë: programim i bukur, tinguj të rastit si një melodi e shoqëruar nga Marc pasi dëgjoi regjistrimet e mira të Kraftwerk dhe me një Ramon shumë melodik që galoponte gjithçka. Për të falënderuar mikun tim të mirë Dani (shirit me pika) për bashkëpunimin e tij dhe zogjtë e fqinjit tim për lejimin e tyre për t'u regjistruar në këngë të plotë. "

Krem - Bukuroshja tjetër

Crema është albumi i katërt i Tu otra bonita, një koleksion prej 13 këngësh me një seri të gjata bashkëpunimesh midis të cilave shquhen ato të Macaco, Juanito Makandé, Miguel Campello, La Pegatina ose Travis Birds. Si pamje paraprake, tashmë mund të dëgjoni të Vërtetën, Përmbysur, Shërimin tim me Vic Mirallas, Kalin e Bardhë me Macaco, Gjumin me Zogjtë Travis dhe The Conjuring with Bite.

Prodhuar nga Campi Campón Së bashku me Tomas Tirtha, Juanito Makandé dhe Paco Salazar, do të jetë në 12 Mars kur do të jeni në gjendje të dëgjoni albumin e një prej grupeve më eklektike në skenën kombëtare. Ju nuk mund të presim? Edicioni i porositjes paraprake përfshin CD-në e bonusit "Esto es crema" me demonstrimet e 9 këngëve nga albumi "Crema" dhe pjesa e pa publikuar "Gjysma".

Chemtrails mbi klubin e vendit - Lana del Rey

Albumi i ri i Lana del Rey, Chemtrails over the country club, është një nga risitë më të rëndësishme muzikore të muajit dhe do të lirohet në 19 Mars. Prodhuar përsëri nga Jack Antonoff, do të ketë njëmbëdhjetë shkurtime që përfshin. Si avancim i parë, këngëtarja na zbuloi në tetor të vitit të kaluar Më lër të të dua si një grua, temë për të cilën vazhdoi titulli.

Albumi që merr përsipër nga "Norman Fucking Rockwell" (2019) i vlerësuar, i konsideruar si një nga më të mirët e atij viti, do të dalë në treg disa muaj pas datës së vlerësuar fillimisht.

Rendrrat e Dalí - Paloma Mami

Sueños de Dalí është albumi i parë nga këngëtari Paloma Mami, a Artist kilian i lindur në New York që bëri bujë përsëri në 2018 me "Jo i qëndrueshëm". Tre vjet më vonë dhe të bëhet një artiste ndërkombëtare, ajo do të prezantojë më 19 mars një koleksion prej 11 këngësh me përparime të tilla si Mami, Goteo, For Ya dhe Religiosa. Një album në të cilin ai bashkon zhanre si R&B, kurth dhe shpirt, duke krijuar një pullë unike.

Të them se jam i ngazëllyer është një nënvlerësim. Ky është albumi im i parë dhe mezi pres ta ndaj me botën. Çdo këngë ju çon në një udhëtim tjetër dhe unë e di që ju do të identifikoheni me secilën nga përvojat dhe ndjenjat që unë komunikoj përmes tyre ».

Cilin nga këto lajme muzikore dëshironi të dëgjoni më shumë?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.