3 aplikacione për të organizuar punën tuaj

Aplikime për të organizuar punën tuaj

Nëse punoni jashtë shtëpisë sikur punoni me telekomandë Ne jemi të sigurt se do të vlerësoni njohjen e aplikacioneve që ne propozojmë sot për të organizuar punën tuaj. Dhe a është kjo ka shumë detyra që na zënë çdo ditë Dhe ne nuk kemi gjithmonë mjetin e duhur për ta bërë atë.

Organizimi i detyrave të përditshme, menaxhimi i projekteve dhe decentralizimi i punës duke ndarë detyrat me kolegët e tjerë është diçka që do të jetë më e lehtë për ju me njëaplikacione për të organizuar punën tuaj për të cilat flasim sot me ju. Ju gjithashtu mund t'i instaloni ato në celularin tuaj, kompjuterin tuaj dhe iPad tuaj, për rehati më të madhe. Zbulojini ato!

Todoist

Todoist është një mjet për menaxhimin e detyrave Me një dizajn të thjeshtë që ju ndihmon të rifitoni qartësinë dhe paqen tuaj mendore duke i hequr të gjitha detyrat nga koka juaj për t'i vendosur ato në një listë pavarësisht se ku jeni ose çfarë pajisje po përdorni.

Ky është një kalendar shumë i plotë, listë detyrash dhe aplikacion shënimesh që ju ofron mjete të pafundme për të organizuar detyrat dhe aktivitetet tuaja. Ju mund t'i klasifikoni ato sipas projekteve, etiketat dhe nivelet prioritare, si dhe caktimi i tyre një datë ose periodiciteti i caktuar nëse ato janë detyra të përsëritura. Kështu që ju do të keni një ide të qartë për gjithçka që duhet të bëni në çdo kohë dhe kurrë nuk do të humbni gjurmët e detyrave më të rëndësishme.

Me këtë aplikacion ju gjithashtu mund të thjeshtoni metodologjinë tuaj të punës duke e lidhur atë me skedarët, emailin dhe kalendarin tuajMe Ky aplikacion gjithashtu ju ndihmon të menaxhoni projekte të mëdha duke ju lejuar t'i ndani ato dhe t'u caktoni detyra anëtarëve të tjerë të ekipit. Ndani dhe pushtoni detyrat tuaja të përditshme në projekte të përbashkëta!

Shumica e këtyre veçorive janë në dispozicion falas, por mund të merrni ato të tjera të dobishme duke u regjistruar në një llogari Pro (3 € / muaj) ose Biznes për ekipe (5 € / muaj). Këto ju ofrojnë nga filtrat me porosi tek modelet e projektit dhe statistikat e produktivitetit, ndër aspekte të tjera.

Evernote

Intuitiv dhe i rehatshëm, Evernote do t'ju ndihmojë të menaxhoni dhe organizoni detyrat tuaja. Përmes këtij mjeti ju mund të krijoni listat tuaja të detyrave, të caktoni takime në kalendar, të gruponi dhe të kapni ide në formate të ndryshme, madje digjitalizoni dokumentacionin tuaj përmes kamerës nga telefoni juaj celular.

Evernote

Për ta bërë përdorimin e aplikacionit më të rehatshëm për ju, mundeni lidhni të njëjtën llogari Evernote në pajisjet tuaja të ndryshme: celular, kompjuter dhe tabletë. Në këtë mënyrë ju gjithmonë do të mbani informacione të rëndësishme në majë të gishtave: shënimet tuaja sinkronizohen automatikisht në të gjitha pajisjet tuaja. Shënime, nga rruga, në të cilat ju mund të shtoni tekst, imazhe, audio, skanime, skedarë PDF dhe dokumente.

Krijoni dhe caktoni detyra brenda shënimeve tuaja me afatet, njoftimet dhe kujtimet në mënyrë që asgjë të mos ju shpëtojë dhe të rrisë produktivitetin tuaj! Ju mund ta bëni atë me planin e tij falas ose të përdorni planin e tij Personal ose Prefesional, për 6,99 € dhe 8,99 € në muaj, respektivisht.

Trello

Trello është një aplikim veteran për menaxhimin e projekteve që ka fituar rëndësi siç ka bërë telekomunikacioni. Listat dhe kartat janë shtyllat e organizimit në të cilat bazohen bordet e këtij aplikacioni.

Trello

Caktoni detyra, caktoni afate, kontrolloni parametrat e produktivitetit, vendosni kalendarë dhe shumë më tepër për të parë rrjedhën e punës shumë të përmirësuar. Kartat Trello janë sinonime me organizimin, siç lejojnë menaxhoni, monitoroni dhe ndani detyrat nga fillimi në fund. Hapni çdo kartë për të zbuluar një ekosistem të listave të kontrollit, datat e caktuara, bashkëngjitjet, bisedat dhe shumë më tepër.

Edhe pse Trello është një organizator personal i dobishëm, përdoret më së miri duke punuar si ekip. Monitoroni aktivitetet e ekipit tuaj të punosh dhe të jesh në gjendje të shohësh sesi kartat lëvizin midis anëtarëve të ndryshëm derisa të përfundojnë është diçka që mund ta bësh edhe me llogarinë tënde falas. Por nëse keni nevojë për më shumë, mund të punësoni planin e tyre Premium, ideal për ekipe deri në 100 persona që duhet të mbikëqyrin disa projekte.

Pavarësisht nëse punoni për dikë tjetër në zyrë ose nga shtëpia, sikur të jeni të vetëpunësuar ose të pavarur. Këto aplikacione për të organizuar punën tuaj mund t'ju lehtësojnë çdo ditë. Dhe të gjithë ata janë shumë intuitivë, provojini!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.