A është e mundur të mbash një marrëdhënie miqësore me ish-in tënd?

Miqtë

Shumë njerëz pyesin nëse pas një ndarjeje, është e mundur të vazhdohet një miqësi e mirë me të parën. Ka shumë dyshime që personi në fjalë mund të ketë dhe është se pavarësisht se është një situatë e zakonshme dhe e shpeshtë, është e vështirë të mbash një marrëdhënie miqësie me një person që ka qenë çift për një kohë.

Mund të ndodhë që të krijohet një miqësi e bukur, por profesionistët mbi këtë temë këshillojnë të mbajnë distancë me ish-in për të shmangur problemet e mundshme.

Miqësia me ish-in tuaj

Kur një çift prishet, mund të ketë dy situata shumë të ndryshme: të mbarojnë keq dhe të mos duan të dinë për njëri-tjetrin përgjithmonë ose duke përfunduar në një mënyrë miqësore dhe duke ndërtuar një marrëdhënie të këndshme me miqtë. Shtë e vërtetë që në shumicën e rasteve, është e rrallë të vazhdohet me një marrëdhënie me ish-in pasi që çdo person vendos të lërë të kaluarën pas dhe të fillojë një jetë të re. Me kalimin e kohës, edhe nëse qëllimet janë të mira, mund të shfaqen një sërë ndjenjash që pengojnë plotësisht marrëdhënien e lartpërmendur të miqësisë.

A është e mundur të mbash një miqësi me ish-in tënd?

Gjëja më e këshillueshme është të largoheni nga marrëdhënia me partnerin e prishur dhe të përpiqeni të rindërtoni jetën përsëri. Përkundër faktit që ndarja në fjalë ka përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme, është mirë të largoheni në mënyrë që plagët të shërohen plotësisht dhe të shërohen përgjithmonë. Mund të ndodhë dhe ekziston rreziku që prapa kësaj marrëdhënie miqësie, ajo që kërkohet është të kthehet përsëri në çift.

Kjo është arsyeja pse ekspertët këshillojnë në çdo kohë të reflektojnë për gjithçka që është e nevojshme para se të merrni një vendim. TE Nga këtu, është çështje e dy të ndërtojmë një marrëdhënie miqësie ose të zgjedhësh harresën absolute.

ex

Çfarë të bëni nëse lindin dyshime

  • Edhe nëse pjesa tjetër e çiftit dëshiron të mbajë një marrëdhënie të caktuar miqësie, je i lirë të refuzosh një ofertë të tillë. Nëse nuk e shihni qartë, është mirë të uleni me partnerin dhe ta bëni atë të kuptojë se nuk është një ide e mirë. Mund të ndodhë që mbajtja e një miqësie të caktuar mund t'i bëjë gjërat shumë më keq.
  • Shtë e rëndësishme të kaloni kohë me veten dhe të përpiqeni të takoni njerëz të rinj për të shmangur kthimin në të kaluarën. Nuk është as e mirë dhe as e këshillueshme të ankoroheni në të kaluarën dhe të mos humbni peshë. Shtë e këshillueshme që të kaloni nëpër procesin e pikëllimit të ndarjes dhe të filloni nga e para.
  • Mos harroni se të qenit miq nuk është e njëjtë me mbajtjen e një marrëdhënie të mirë. Asgjë nuk ndodh të përfundojë në një mënyrë miqësore një marrëdhënie e caktuar dhe të shkojë nga këtu, lini të kaluarën pas dhe jini në gjendje të vazhdoni jetën pa ndonjë problem.

Në fund të fundit, është shumë e komplikuar dhe e vështirë të jesh mik me ish-in tënd. Në shumicën dërrmuese të rasteve, njerëzit që i japin fund një lidhje, preferojnë ta bëjnë atë në një mënyrë paqësore dhe të harrojnë çdo lloj ndjenje për të qenë në gjendje të rindërtojnë jetën e tyre pa ndonjë problem.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.