Çelësat për të përfituar më shumë nga koha e lirë në çift

kënaquni çift

Rutina dhe ritmi i jetës bëjnë që shumë çifte të bëjnë gabimin e madh, për të mos kaluar kohë duke bërë gjëra së bashku. Shtë e vërtetë se është e rëndësishme të kesh kohë për veten, por është gjithashtu e rëndësishme të jesh në gjendje të kalosh kohë së bashku dhe të jesh në gjendje të kënaqesh me njëri -tjetrin.

Nëse kjo nuk ndodh, është normale që çifti të fillojë të zemërohet me njëri -tjetrin dhe të përfundojë duke u ndarë. Në artikullin vijues ne japim një sërë këshillash për të përfituar nga koha juaj e lirë në çift.

Flisni me çiftin

Në shumë raste ka një mungesë mjaft të dukshme të komunikimit brenda çiftit. Gjëja e parë që duhet të bëni është të uleni pranë personit tjetër dhe të flisni me qetësi për pëlqimet dhe shqetësimet. Kjo është thelbësore kur bëhet fjalë për paraqitjen e problemeve të mundshme dhe për të qenë në gjendje të kënaqeni së bashku për aq kohë sa të jetë e mundur.

Asgjë për të planifikuar

Nuk është e këshillueshme të planifikoni gjërat paraprakisht pasi të improvizoni është shumë më mirë. Në këtë mënyrë, nuk ka asgjë më të mirë sesa të dilni për një pije ose të bëni një udhëtim që nuk ishte planifikuar, pasi në këtë mënyrë ju kënaqeni shumë më tepër dhe Kjo është diçka që favorizon të ardhmen e mirë të marrëdhënies.

Më shumë kreativitet dhe imagjinatë

Kur bëni gjëra me partnerin tuaj, është e rëndësishme të improvizoni dhe t’i lini rrugë imagjinatës dhe krijimtarisë. Gjëja e rëndësishme pa dyshim është të jeni në gjendje të kaloni një kohë të mirë me të dashurin tuaj. Nëse planet janë të prishura, duhet të jeni krijues dhe të gjeni diçka që e bën çiftin të kënaqen plotësisht.

Sjellja e detajuar

Dashuria dhe partneri duhet të kujdesen përgjithmonë. Në detaje është suksesi dhe është se nuk ka asgjë më shpërblyese për personin tjetër sesa të befasosh me detaje të të gjitha llojeveMe Çifti duhet ta perceptojnë në çdo moment se dashuria është e pranishme si në ditën e parë dhe kjo ka një ndikim pozitiv në të ardhmen e mirë të marrëdhënies.

kohë çifti

Përshtatuni me shijet e çiftit

Isshtë e rrallë që në një çift, të dy njerëzit përkojnë në shije dhe hobi. Shtë e rëndësishme të dini se si të përshtateni me interesa të tilla dhe kështu të shijoni sa më shumë kohë së bashku. Të dish të përshtatesh me shijet e çiftit është një nga çelësat e suksesit për një lidhje të caktuar. Gjëja e rëndësishme nga të gjitha është ta bëni çiftin të lumtur dhe të jeni në gjendje të shijoni një moment të tillë me të dashurin.

Me pak fjalë, ashtu siç është e rëndësishme të keni hapësirën tuaj brenda çiftit, është gjithashtu çelësi të jeni në gjendje të kaloni kohën e lirë me të dashurin tuaj. Nuk ka justifikime dhe është thelbësore të jeni në gjendje të bëni diçka me partnerin tuaj dhe të përfitoni sa më shumë nga koha juaj e lirë. Ka shumë marrëdhënie që përfundojnë duke u prishur për shkak të një tepricë të rutinës dhe mungesës së kohës për të kaluar si çift. Të qenit në gjendje të ndajnë momente së bashku pavarësisht mungesës së kohës, ndihmon çiftin të rritet shumë më tepër dhe të bëhet më i fortë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.