Саграда Фамилија: Нова шпанска серија на Нетфликс

Светото семејство

Нетфликс продолжува да изненадува понекогаш. Бидејќи е точно дека секојпат лансира серија предлози како содржина, но во овој случај тоа го приреди големото изненадување при објавувањето Sagrada FamiliaНа Една од шпанските серии која има одлична актерска екипа и за која малку се знае досега, но која сигурно ќе даде многу за разговор.

Од сега тоа го прави и се знаат само неколку детали. Некои од нив само преку одредени социјални мрежи и од некои глави на размислување. Но, заслужи да се спомене затоа што кога ќе стигнам до малиот екран ќе биде револуција, речиси сигурно. Откријте с everything за неа!

Нетфликс изненадува

Вистина е дека Нетфликс доаѓа да н surprise изненади на моменти затоа што има навистина обемна содржинаНа Помеѓу сериите и филмовите, понекогаш дури и сме презаситени бидејќи не знаеме кој да избереме. Вистина е и дека понекогаш ги чекаме премиерите бидејќи тие веќе се најавени од платформата, за сите да направиме еден вид агенда. Но, во овој случај не беше така и како да беше роденденско изненадување, пристигнува веста дека нова шпанска серија е проект на платформата. Но, не само тоа, туку има и многу познати лица на националната сцена и кои потекнуваат од жнеењето на многу други успеси.

Свето семејство на Нетфликс

Кои се протагонистите на Саграда Фамилија?

Најва Нимри Тој е едно од најпознатите лица на националната сцена. Започна да работи со Сантијаго Сегура, но направи и скок со Аменебар, с he додека не ја добие една од најпознатите улоги во серијата „Vis a Vis“. Се разбира, не можеме да ги заборавиме сезоните кога тој се приклучи во „La casa de papel“. Сега ќе изненадите во Саграда Фамилија, скоро сме сигурни. Слика на заменикот на Алба Флорес е Друго од големите имиња што добива сила и не е чудно. Покрај тоа што беше партнер на Најва, таа сега се враќа да биде дел од една од одличните актери на малите екрани. И „Vis a Vis“ и „La casa de papel“ ја натераа да освои неколку награди.

Но, исто така, актерската екипа е составена од младата Карла Кампра, која ја видовме во „тајниот дневник на тинејџерка“ и во „Другиот изглед“. 'Fugitivas' или 'imnimas' се некои од насловите каде што го видовме Иван Пеличер како работи. Покрај тоа, уште една од нејзините одлични придружници е Макарена Гомез, која ја знаеме главно по нејзината улога како Лола во „Оној што доаѓа“, но тој исто така има долга историја зад себе.

Снимање на шпански серии

Идеја на Маноло Каро

Покрај сите познати лица, кои не се малку, Маноло Каро објави на нивните социјални мрежи. Објаснување од каде потекнува идејата да се направи ваква работа. Се чини дека тоа не е нешто ново, туку дека е нешто повеќе замислено бидејќи повеќе од две години ја имаше идејата и желбата да може да и понуди на јавноста она што го имаше во својот ум. Да, тој е одговорен за „Куќата на цвеќињата“, што беше уште еден од големите успеси што треба да се земе предвид. Од она што изгледа, снимките веќе се во тек и се одвиваат во Мадрид. Значи, откако излезе веста за таква серија, сите чекаат вести, за да можат да уживаат во нешто друго, допири на заплетот или неговите ликови воопшто. Дали ќе го видите кога ќе излезе?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.