Нова колекција на капсули од Зара во соработка со Касл

Kassl Edition X Zara

Зара неодамна го лансираше „Kassl Edition“, нова капсулна колекција која ќе им открие на многу луѓе ширум светот предлозите на Kassl Editions, бренд со консолидирана колекција надворешна облека и издржливи предмети за домот.

Без разлика дали е изработена во најлонска капа за дожд или поместен тросед, грижите на Касл се долговечност, квалитет, допир и бојата се очигледни во секоја ставка во оваа колекција на капсули. Амбициозната соработка ја спојува чистата, неполирана естетика на Касл и посветеноста на Зара за квалитет.

За изданијата Касл

KASSL Editions е основана во 2018 година, кога едноставниот, но великодушен рибарски капут и техничкиот карактер охрабрија група пријатели да создадат марка за надворешна облека со безроден, издржлив и функционален дух и радикална посветеност на квалитетот. Оттогаш, изданијата KASSL се преселија на додатоци и предмети за домаќинството, како што можеме да видиме сега во колекцијата за Зара.

Kassl Edition X Zara

Клучни парчиња од колекцијата капсули

Таа е една од наједноставните, но и една од нашите омилени. Зборуваме за долг обложен палто од кожурец Направено со мешавина од најлон и тафта. Во темно сина боја, ни се чини одличен избор за комплетирање спортски изглед.

Kassl Edition X Zara

Изгледа фантастично, всушност, со широки широки панталони со еластична половина. Панталони достапни во три бои и кои фирмата ги комбинира во овој едиторијал со кошула изработена од напа кожа и / или памучен дуксер.

Заедно со веќе споменатата облека, се издвојува долгиот бургундски капут со џебови од крпеница, краток напа палто од кожа двострана и шамија од тип ќебе во волнено-сатенска мешавина од ткаенина со координирани детали за боја во морнарица и бордо тонови.

Дали ви се допаѓаат предлозите на новата колекција на капсули Zara во соработка со Kassl Edtitions?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.