Масимо Дути ја претставува новата издавачка куќа СС21: Природни елементи

Уреднички SS21 од Масимо Дути

Фотографот Дан Мартенсен е одговорен за Новиот едиторијал на Масимо Дути: Природни елементи. Едиторијал во кој шпанската фирма предлага патување во природа преку мала колекција на лелеава облека во каки тонови.

Масимо Дути ја претставува оваа колекција како идеална за да ги тестирате сопствените граници, да патувате светло и да не се грижите за ништо друго освен за околината. На лабаво облечени фустани Тие имаат голем протагонизам меѓу облеките на колекцијата, но колку и да се покажаа важни овие додатоци, малку, но избрани.

Ткаенини и бои

Каки сенки преплавете ја колекцијата Природни елементи на фирмата. Заедно со овие, ќе најдете мали детали, нијанси и текстури кои ја прават оваа колекција посебна колекција. Како што е ткаенината со која се прави секоја од облеките, се мешавина од 76% ацетат, 6% полиамид, 18% свила (црница).

Уреднички SS21 од Масимо Дути

Облеката

Сите алишта на овој мал издавач имаат пресек на течност. Особено за одбележување се фустани со странични процепи на бас, така што ништо не спречува да се движиме слободно. Themе ги најдете и со кратки ракави и со трегери, во сиви, каки и црни тонови.

Заедно со овие комплет миди здолниште и бомбер јакна со качулка. Комплет што во едиторијалот можеме да го згрешиме како фустан, но тоа ни дава многу поголема игра од овие за да можеме да ја користиме секоја облека одделно. И не помалку протагонисти се карго пантолоните, задолжителни кога станува збор за обложување за удобност.

Дополнувањата

Комплементите, исто така, добиваат голема важност во овој уводник. Сите тимови се комплетирани со пржен кожени рамни сандали користејќи Раката плетена рафија и ребрестите ремени кои одговараат на фустаните на половината исто така не се незабележани.

Масимо Дути се залага за едноставност и нè повикува да избереме што одговара на нашиот начин на живот, бидејќи тоа и ништо друго не е стил.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.