Масимо Дути ја претставува новата издавачка куќа SS21: New Edgy

Уреднички Nwe Edgy de Massimo Dutti

Масимо Дути неодамна претстави нов уредничка пролет-лето 2021 година. Уредник кој под наслов New Edgy ни нуди предлози за ден за ден и кој споделува со нив други изменети од фирмата претходно посветеност на природна палета, иако со впечатливи нијанси.

Кога првпат ќе го погледнете Edу Еџи, првото нешто што го привлекува вашето внимание е истакнувањето што го носат одредени облеки, како што се ленени шорцеви, кошули со врзани бои и ребрасти маички. Облека наменета за уживајте во летото во удобност.

Палета на бои

Навикнати на едиторијали кои се многу поконзервативни кога станува збор за бојата, толку широка палета на бои за што фирмата се обложи на ова. Светла палета на бои во кои неутралните тонови се комбинираат со други живописни, како што се портокали, розови и зеленило.

Уредувачка нова раб на Масимо Дути

Мотиви за врзување на боја

Во издавачка куќа каде што повеќето од облеката е обична, мотивите за бојадисување не остануваат незабележани. Кошулата и здолништето многу ни се допаѓаат во бели, кафеави и сини тонови изработени од памучна и свилена ткаенина. Но, уште повеќе кошулата во портокалови и розови тонови, изработена од 100% рами ткаенина.

 

Уредувачка нова раб на Масимо Дути

Најважните работи на Масимо Дути

на ленти бермуди со ремени тие стануваат неопходна облека за Масимо Дути оваа сезона. Во неутрални бои тие се многу разноврсни, сепак, не можеме да го тргнеме погледот од моделот што е достапен во зелена и виолетова боја во овој уводник. И, ја сакаме идејата да ја комбинираме со кошула и јакна со двојно гради.

Плетената облека е уште еден клуч за колекцијата, особено здолништата со набори и ребрести врвови на резервоари. Заедно со овие, се издвојуваат и над-кошулите или фустаните со кошули кои служат како палто и кои во бои како беж или каки се комбинираат со сè.

Дали ви се допаѓаат новите предлози од групацијата „Индитекс“?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.