ИКОНИ: Uterqüe есенцијална облека за жени

ИКОНИ: есенцијални облеки од Uterqüe

Оваа есен дознавме дека Uterqüe, најмладата фирма во текстилната империја основана од Амансио Ортега, се збогува со голем дел од својот идентитет. Ќе ги затвори своите продавници за да се приклучи на претпријатијата Масимо Дути во текот на 2022 година. Тоа е местото каде што ќе можеме да го најдеме подоцна Uterqüe суштинска облека како си што го споделуваме денес.

ICON е нова колекција на Uterqüe која ги обединува основните облеки на компанијата за жени. Облека која е во црна или бела боја, тие стануваат вајлд-карта за создавање облека за нашиот ден на ден. Откријте ги сите со нас!

Суштините на uterqüe

на крзнени јакни тие се дел од оние суштински облеки што Uterqüe ги собира во својот каталог. Изработена од висококвалитетна кожа, меѓу нив се издвојува горната кошула со метални детали и долгиот моторџија со кожен ремен, страничните џебови и еполетите.

ИКОНИ: есенцијални облеки од Uterqüe

Основни кошули и волнени џемпери Високите вратови стануваат совршено надополнување на гореспоменатите јакни и одличен извор за креирање основни комбинации оваа сезона. Ќе ги најдете како глумат во бројни комбинации заедно со црните панталони со разгорени и шлицови.

ИКОНИ: есенцијални облеки од Uterqüe

Бевме изненадени кога го најдовме напа хеланки меѓу основните облеки на Uterqüe за жени. Сепак, не можеме да ја негираме удобноста на оваа облека со истегнување.
и гума на појасот. Алтернатива на црните разгорени панталони, достапни во црно-бело.

Останува да откриеме суштинска облека: врвот за долна облека. Дизајниран во свила со многу тенки ремени и детали од тантела, идеален е за оние ноќи кои се издолжуваат. Тие изгледаат одлично и под џемпер со V-деколте со прстите кои се гледаат. Што е со желка? Не само што го видовме.

Дали сметате дека овие основни облеки од Uterqüe се толку неопходни?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.