Гик подароци за изненадување овој Божиќ

гик подароци

Сите ние имаме своја гик страна; во помал или поголем степен, но сите ги имаме. Речиси сите сме возбудени за нешто на таков начин во одреден момент од нашиот живот што чувствуваме потреба да се поврземе со оние кои го доживуваат на ист начин. И гик-подароците се направени за нас.

Има филмски гикови и поконкретно овој или оној филм или лик. Ги има на ист начин во музиката, уметноста и во одредени култури, зошто да не! И ние веруваме дека овие необични подароци може да ги задоволат. Избравме еден широк спектар на предмети, и во темата и во цената. И да, можете и самите да си ги дадете.

Снимајте хартија од 18 мегапиксели со футрола за хартија од камен

камера за снимање на хартија со капак од хартиен камен со шарен дизајн кој ја имитира сликата, па дури и чувството на мермерен камен. Храбар изглед за камера која комбинира модерност и носталгија и дека е, во одредена смисла, дигитален и филм во исто време.

PaperShot 18MP камера и паметни кутии

Среќна тегла и тегла кутија

на кутија со лице и капак да складирате се што ќе ви текне...совршено за украсување на кујна, дневна или спална соба. Направена од каменина од & klevering, фирма која е основана во 1992 година во Амстердам и со текот на годините стана репер за домашните додатоци поради препознатливиот стил кој го меша елегантното со оригиналот и се обидува да донесе добар хумор и радост на кој било простор. Имате до три различни модели во тренерки.

Игра What do you meme?

Што мемиш? Тоа е најжешката игра за забави со пријателите. игра за возрасни љубители на меми. Натпреварувајте се за создавање на најсмешниот мем со усогласување на текстуалните картички со мем-картичките. Ротирачкиот судија ја избира најдобрата комбинација за секоја рунда. Играјте додека не сте гладни; потоа застанете и нарачајте пица.

Што мемиш? и Збирка на филмски флипбук

Пионерите – колекција на кинематографски флипбук

La Колекција на пионери е почит на пионери на првото кино. Вклучува 10 „киномагични“ флипбук, од кои секоја содржи 6 анимации. Секое издание има и двеминутен микродокументарец во проширена реалност со повеќе информации за животот на секој уметник, неговата кариера и неговото најистакнато дело, што може да се погледне преку вашиот паметен телефон или таблет (инструкции во кутијата).

Совршен формат за објавување на работата 10 револуционерни творци кој го отвори патот за она што подоцна ќе стане една од најголемите културни револуции на сите времиња: Џозеф Плато, Едверд Мајбриџ, Алис Гај-Блаше, Емил Кол, браќата Лумиер, Жорж Мелиес, Етиен-Жулс Мари, Лоте Рајнгер, Винзор Мекеј и Сегундо де Шомон.

Џими Лав Назад во иднината Пакет чорапи

Ако сте обожавател на сагата за враќање во иднината или познавате некој што е, овој пакет спортски чорапи е совршен за вас. Ги содржи најамблематичните дизајни на оваа сага: Delorean, a Doc, иконичното лого... Направени од исчешлан памук (70%), полиамид и еластин, само треба да ја изберете големината и да ги додадете во вашата количка во Џими Лајон да можат да ги купат преку интернет.

Снежните ангели 1 графички роман од Џок Џеф и Лемир

Миликен и Меј Меј отсекогаш живееле во рововите, тоа е се што знаат. Тие се родени во неа и ќе умрат во неа, како и останатите нивни луѓе. Никој не излегува од огромните ѕидови од мраз што го опкружуваат. Животот во него е непријателски, но лесен ако ги следите правилата. Правило број еден, ровот го обезбедува. На неговите ѕидови расте сè што е потребно за живеење, ништо под мразот или е во подароците што ги оставиле студените богови. Правило број два, никогаш, никогаш не излегувај од рововите. Надвор од ровот има само смрт. Ветровите горе би го кинеле месото од ничии коски. Правило број три, ровот никогаш не завршува. Се протега до бесконечност во двете насоки. Барањето на крајот води само до смрт и лудило. Напуштањето на ровот значи будење на снешко, олицетворена смрт.

На дванаесеттиот роденден на Мили, нејзиниот татко ги носи двете девојчиња преку ноќ на лизгање по ровот, ритуал на полнолетство кој вклучува риболов на замрзнатата река, лов на дивите кучиња кои талкаат по нивните брегови и им оддава соодветна благодарност на нивните богови: Студената оние. По нивното враќање откриваат дека ледениот човек не е легенда. Постои... и дојде да ги убие сите. Сега останува едно прашање: кој ги прекрши правилата? Дознајте во оваа прекрасна издание на Астибери.

Графички роман Снежни ангели и Мифи Плочи

 

Miffy Plates – Јапонија Кутани продавница

Јадењата имаат глобално популарен лик како Мифи и го комбинираат со прекрасен кутани порцелан, по потекло од Јапонија. Со големина на дланката на вашата рака, чинијата е традиционално насликани и е совршен за сервирање пециво. Иако може да се ужива и како декоративен елемент, закачувајќи го на ѕид или ставајќи го на полица.

PO-133 Street Fighter

Со до 40 секунди примерок меморија и вграден микрофон за земање примероци, ова специјално издание доаѓа со 16 саундтракови на Street Fighter и оригинални примероци на аркадна игра оригинален Street Fighter од Capcom®. купи го во Тинејџерско инженерство.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.