Camille x Mango: колекција за ноќно излегување

Камил x Манго

Во својот најнов едиторијал, Манго нè поканува да доживееме забавна вечер низ очите на Камил Шариер. А, англо-францускиот инфлуенсер создаде ексклузивна колекција на облека и додатоци, Camile x Mango, која нè води низ нејзината естетика до доцните 90-ти и раните 2000-ти.

Camille x Mango е колекција во која облека со сјај и проѕирни. И ние не зборуваме за суптилни проѕирни, туку проѕирни кои го отстрануваат икањето и ја прават долната облека главен дел од нашите комбинации. Дали се осмелувате со нив?

Во универзумот на Камил, ноќта е полна со можности, со неочекувани настани. Сè може да се случи ако сте подготвени тоа да се случи. Овој начин на справување со неочекуваното се пренесува и во колекцијата Камил x Манго, правејќи ја оваа храбра колекција, за оние кои не сакаат да останат незабележани.

Камил x Манго

Камил x манго најважен

Фустаните со проѕирност и сјај се издвојуваат во оваа колекција, станувајќи една од нејзините основни работи. Нашиот омилен? без сомнение во фустан со кристали крем боја изработена од полупроѕирна ткаенина и монтиран дезен. Церемонијален фустан што можете да го купите за 199 евра.

Камил x Манго

Дали ви се допаѓа идејата да носите транспаренти, но не и фустан? Дали се осмелувате со заштитни панталони? со цветна чипка а малку разгорената шема е распродадена! Сега, Манго веќе го има овозможено I want it! на неговото досие за да го замолите да се врати.

Дали барате подискретен предлог? кадифениот костум од колекцијата, ќе ви се допадне! Комбинирајте го со градник со кристали и ќе блеснете следната новогодишна ноќ. А ако сакате да се потсетите на тие 90-ти, осмелете се со фустанот од металик мрежа или со здолништето со животински принт или верзијата на фустанот.

Дали ви се допаѓа новата колекција Camille x Mango од каталонската фирма?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.