9 обични постелнина за лето

Врвови од лен во неутрални бои

Вчера го откривме нов едиторијал на Адолфо Домингез и со тоа ленен врв што го признавме нè полуде. но тој не е единствениот ленен врв што можеме да ги најдеме во тековните модни колекции и да го покажеме изборот што ви го даваме денес.

Ленот е високо ценето влакно во текот на летото, бидејќи не лепи и ни овозможува да останеме кул дури и во најжешките денови. Оттука, да се има ваков врв во плакарот се чини како одличен избор. Pendилави или кратки ракави вие изберете!

Нема да ви биде тешко да најдете ленени блузи во актуелните модни колекции. И компаниите со ниска цена и големите фирми ги вклучуваат во нив. Не се сите 100% ленВсушност, во нашиот избор ќе најдете некои дизајни во кои лен се комбинира со други влакна, но секогаш во пропорција поголема од 70%.

Врвови од резервоарот за постелнина

Боите

Природни бои тие се најпопуларни во модните колекции. Тие имаат предност пред другите: комбинираат со сè. Тие се најразновидни заедно со оние со црна боја. Иако е исто така можно да се најдат врвови што е лесно да се искористат во други бои, како што се бледо розова или зелена боја.

Постелнини врвови за лето

Дизајните

Дизајните на тампони се многубројни во модните колекции. Тие се издвојуваат помеѓу овие два тренда. Првиот облог за трезвеност, за прави дизајни во неутрални бои во кои се истакнуваат дискретни врски или вкрстени грбови. Вториот не поканува да избереме кратки елеци и да ги користиме како врвови.

Дека дизајните на ремените се побројни, не значи дека е тешко да се најде постелнини со кратки ракави. Меѓу нив, се издвојуваат оние што се инспирирани од дизајнот на основна маичка и кои имаат тркалезни или v-вратни вратови.

Каде да ги најдете?

Како и секогаш, направивме список за да можете купи со еден клик (или два) врвови што го комплетираат нашиот избор. Тие кореспондираат главно на фирми што можеме да ги најдеме во сите градови како што се Зара, Манго или Масимо Дути, меѓу другите.

 1. Крст назад горе од Зара, цена 17,95 €
 2. Врв со V врат од Масимо Дути, цена 49,95 €
 3. Врвот свеж од EseOese, цена 49,90 €
 4. Леќа камизола Роден Бонди, цена 318,10 €
 5. Зелен ленен врв од Адолфо Домингез, цена 99 €
 6. Исечен врв Зара, цена 25,95 €
 7. Блуза со отворен грб Манго, цена 25,99 €
 8. Врв на Портланд Натурлинен, цена 60 €
 9. Врвни ниски детали Масимо Дути, цена 69,95 €

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.