9 комбинезони да додадете во вашата гардероба ова лето

Oveенски комбинезони

Не сакаме да ви покажуваме модни предлози во понеделник и да не ви помогнам подоцна да ја пронајдете потребната облека за да можете да ја практикувате. Затоа денес споделуваме со вас 9 dungarees, изработени од различни материјали и во различни бои.

Сите тие го имаат тоа «квадратно парче ткаенина пораби со едниот крај до појасот и прицврстена за рамената со ремени »што ги дефинира бибилите, сепак, ќе ги најдете во каталозите на модни фирми како комбинезони или биби, во зависност од грбот, повеќе или помалку покачени.

Оваа разлика, сепак, нема да влијае кога креирате трендовски тимови како оние што ги предложивме во понеделникот, дали се сеќавате на нив? Стилови во стилот на земја во кои комбинезоните беа комбинирани со цветни или гингамски чеки кошули со детали за возбудувања или подуени ракави.

Комбинезони од тексас
Било која од деветте бибирки што ги избравме може да послужи како појдовна точка за создавање облека во земја. Сепак, ова нема да биде единствениот тип на облека што можете да ги создадете од овие. Денимските дунгариНа пример, тие исто така ќе се комбинираат совршено со основни маици и маици, со што ќе се постигнат повеќе лежерни тимови.

Oveенски комбинезони

Од своја страна, библијата изработени од полесни ткаенини како тенел или постелнина, тие ќе бидат најпогодни за соочување со најжешките денови во комбинација со врвови на култури кои не им го крадат истакнатоста. Изберете ги во природни тонови или нежни пастелни нијанси како зелена.

Каде да ги најдете?

Ние ви го олеснивме и во најголем дел прибегнавме кон продавници што сите ги знаете добро е да ги најдете како Зара, Манго или Pull & Bear. Како и да е, не успеавме да ги избегнеме предлозите за маслинова облека и тоа е затоа што оваа фирма, која испраќа до Шпанија, секогаш вклучува библиотеки во својата колекција и се карактеризира со селскиот воздух што го споменавме.

 1. Долги тексас дунгари од Манго, цена 39,99 €
 2. 100% ленен комбинезон од Манго, цена 39,99 €
 3. Дунгари од Кјото Памук од Olive, цена 84 €
 4. Кошула со тексас риги од Зара, цена 39,95 €
 5. Ширина dungarees Соња Брауни, цена 69,90 €
 6. Деним дунгари со џебови од Манго, цена 39,99 €
 7. Долги рустикални дунгари од Pull & Bear, цена 29,99 €
 8. Дунгари од црна белроза Брауни, цена 59,90 €
 9. Платно ѓубриво од лен Зелен брег, цена 29,99 €

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.