5 намирници кои не треба да се готват во микробранова печка

Готвење храна во микробранова печка

Микробрановата е еден од оние апарати што не недостасуваат во ниту една кујна. Мал уред полн со корисност што не знаете секогаш да го користите правилно. Бидејќи генерално, микробрановата печка се користи за загревање на храната, но може да се користи за многу други работи. Готвењето во микробранова печка е лесно, брзо, ефтино и здраво, бидејќи ја готви храната во свој сок и ги намалува мастите.

Сепак, некои намирници не треба да се готват во микробранова печка. Некои затоа што едноставно ги губат своите главни својства, а други, бидејќи тоа може да биде опасно по здравјето. Дознајте кои се тие намирници кои никогаш не треба да ги готвите во микробранова печка. А) Да, можете да го користите овој мал апарат толку практично што секој ден ви ја загрева храната за една минута.

Што никогаш не треба да се готви во микробранова печка

Многу јадења може да се готват во микробранова печка без проблеми, всушност, има безброј вкусни и здрави рецепти во овој формат. Сепак, некои намирници или производи не треба да се готват вака, од различни причини како оние што ќе ви ги кажеме подолу. Забележете го храна која не треба да се готви во микробранова печка и ќе можете да избегнете стравови и нервози.

Тврдо варени јајца

Готвење јајца во микробранова печка

Ако сакате да подготвите многу здраво и пржено јајце без масло, микробрановата е вашиот најдобар пријател. Но, ако она што ви треба е да загреете тврдо варено јајце, побарајте други алтернативи или прво подгответе го. Тврдо вареното јајце не треба да се става во микробранова печка бидејќи внатре во него се формира слој од влага што може да експлодира кога се загрева во микробранова печка. Поради оваа причина, многу е важно да го излупите јајцето и да го исечете пред да го ставите да се загрее во микро.

Кокошката

Доколку не се зготват правилно, бактериите во пилешкото може да бидат ужасно опасни за вашето здравје. Поради оваа причина, сурово пилешко никогаш не треба да се готви во микробранова печка, бидејќи системот на овој апарат е да ја загрева храната однадвор кон внатре. Па тоа не може да се гарантира дека храната ќе се готви правилно, бидејќи тоа не го прави подеднакво. Од истата причина, суровото месо не треба да се готви во микробранова печка.

Ориз

Една од оние намирници што често се загреваат во микробранова печка е оризот, всушност, има многу различни пакувани производи кои се продаваат за употреба во микробранова печка. Сепак, неодамнешните студии покажуваат дека ова може да биде многу опасно за здравјето. Тоа е затоа што оризот содржи бактерии кои се многу отпорни на високи температури кои не се постигнуваат секогаш во микробранова печка. Покрај тоа, овој систем создава слој на влага што е совршено место за размножување на разни бактерии кои можат да предизвикаат труење со храна.

Мајчино млеко

Замрзнувањето на мајчиното млеко е правилен начин да се создаде резерва за храна за вашето бебе. На овој начин може да се храни кога му е потребно дури и кога мајката не е достапна. Сега, за да го загреете мајчиното млеко, најдобро е да користите топла вода наместо микробранова печка. Добро е познато дека овој уред ја загрева храната нерамномерно. Млекото може да биде ладно од едната страна, а многу жешко од другата страна.

Зелен зеленчук со лисја

Зелен зеленчук со лисја

Кога се загреваат во микробранова печка, хранливите материи во зелениот лиснат зеленчук можат да станат многу опасни за вашето здравје. Тоа е супстанца наречена нитрати, кои се многу корисни за здравјето, но кога се загреваат во микробранова печка се трансформираат во нитрозамини, супстанца која може да биде канцерогена. Затоа, доколку имате остатоци од спанаќ, зелка или зелен лиснат зеленчук, подобро е да ги загреете во тава со капка маслиново масло.

Ова се 5 намирници кои не треба да се готват во микробранова печка, многу корисен уред доколку се користи правилно. На ист начин, тие никогаш не треба да бидат загревање храна со висока содржина на вода, како овошје, бидејќи може да експлодираат или да генерираат бактерии поради влажноста. Со овие совети, можете безбедно да ги искористите предностите на вашиот апарат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.