5 видови очила за да ја комплетирате вашата маса

Различни видови очила од Зара Хоум

Бидете во тек со новостите за одделите Зара Хоум насочени кон облечете ја нашата маса секогаш е пријатна работа. Исто така е опасност затоа што, кој не е во искушение да купи работи што не му се потребни само затоа што се убави? Вака се чувствувавме кога патувавме во дел за стакларија од шпанската фирма во потрага по очила за украсување на нашата трпеза.

Не сме го поминале делот во потрага по најубавите стакларија, не денес! Ние го сторивме тоа за да го илустрираме различни видови на очила со кои можете да ја облечете вашата трпеза. Секој од нив ќе му донесе различен карактер: класичен, минималистички, боемски, смел ... Откријте ги 5-те видови очила со нас и изберете ваши или ваши.

Класични очила

Постојат очила кои се дел од нашите домови со децении и кои од таа причина придонесуваат да се чувствуваме како дома иако сме далеку од тоа. Зборуваме за очилата на густо про clearирно стакло со фацетиран дизајн. Но, ова не се единствените класици; Оние направени од стакло со едноставен и елегантен дизајн, како што се илустрирани на сликата погоре, секогаш се успех на масата, без оглед на стилот на масата. Повеќето од овие чаши се безбедни за миење садови, но не сите се микробранови, имајте го тоа на ум!

Класични очила

Со релјефи

Зачукуваните дизајни, како аспекти, се многу популарни во нашите домови, заземаат привилегирано место на нашите маси на дневна основа. Поретки, сепак, се оние со врежан ефект во форма на дијамант или цвет. Повеќе детални дизајни што се резервирани во многу домови за повеќе посебни прилики, бидејќи тие додаваат елеганција на нашите маси.

Садови со релјефи

Боемски кристал

„Боемско“ стакло е препознатливо по своето екстремна транспарентност, сјај и отпор. Овие очила, и со прави дизајни и со заоблени дизајни, носат елеганција и софистицираност на масата, што ги прави еден од најдобрите избори за облекување на минималистички маси во комбинација со природни ткаенини. Дали барате плус на елеганција? Меѓу типовите очила, веројатно најелегантни се боемските очила со златен раб на работ.

Боемски очила

Повеќето од овие очила тие не се безбедни за микробранова печка. Исто така, оние со златен раб ретко се безбедни за миење садови, па затоа треба да ги миете рачно. Практична карактеристика што може да ви помогне да ја надминете рамнотежата кон едното или другото.

Боја

Дали сакате да и дадете боемски и шарен допир на масата? Оддавање почит на оние маси од вашето детство во кои главниот јунак беше садовите од килибар дуралек? Обоените стаклени очила од Zara Home ќе ви го овозможат тоа. Themе ги најдете и мазни и со релјефи во форма на линии и лисја и во а широк спектар на бои: жолта, зелена, чадена, розова, виолетова ...

Обоени стакларија за боемска и смела трпеза

Многу од нив се направени од стакло. Сепак, можете да најдете и во оваа категорија акрилни очила, направен од королимер на стирен-акрилонитрил. Материјал што ги прави несоодветни за микробранови и машини за миење садови.

Украсени дизајни

Украсените очила заземаат многу малку простор во каталогот за стакло Zata Home. Тие се генерално мазни садови со трагање во форма на лисја, цвеќиња, пеперутки или вилински коњчиња. Белиот украс е најчест, но може да најдете и разнобојни дизајни кои, како нас, ќе ве натераат да се вратите во други времиња. Бидејќи имаше време кога чаши од ваков тип се даваа при купување на одредени производи и имаа простор во плакарите на скоро секоја куќа.

Дизајни украсени со бели и разнобојни украси

Не сте сигурни која чаша да ја изберете? Започнете со дефинирање на стилот на стаклото. Запрашајте се дали претпочитате едноставна чаша што се прилагодува на маси со многу различни стилови или барате уникатни парчиња кои стануваат протагонисти на тоа и го обележуваат вашиот стил. Потоа, откако ќе се дефинира стилот, отфрлете ги моделите што не се во согласност со оние суштински практични карактеристики за тебе Ако сакате тие да бидат безбедни за миење садови и микробранова печка, списокот драстично ќе се скрати. Сега, едноставно изберете го оној кој ви се допаѓа најмногу.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.