4 садови за да и дадете боја на вашата маса

Обоени садови

Во текот на летото сите сме посмели со боја во нашите домови. Ние прибегнуваме кон додатоци во светла боја да создадеме повеќе весели средини што одговараат на начинот на кој се чувствуваме во овој период од годината. Исто така, на масата, каде шарените јадења заземаат централно место.

Во Безиа денес споделуваме четири садови со кои можете на вашата маса дајте table боја. И не, нема да мора да купите цел садови за да го направите тоа, доволно е да вметнете неколку парчиња, така што вашата маса ќе го усвои летниот режим.

Свесни сме дека целосен сад претставува голема инвестиција. Покрај тоа, не сите куќи имаат простор за сместување на две комплетни јадења. Затоа, ве охрабруваме да купи индивидуални парчиња, парчиња што ви се допаѓаат, кои го привлекуваат вашето внимание и кои можете да ги комбинирате со вашите дневни садови.

Стаклен прибор за јадење Зара Хоум

Стаклениот сад за јадење во нијанси на жолта, светло зелена и розова боја од новата колекција Zara Home не останува незабележан. И, ако нивните одделни парчиња ве привлекуваат, почекајте додека не ги видите заедно! Кога парчиња во различни бои се комбинираат на масата, како и во нивниот каталог, масата се трансформира.

Садови за стакло за торти

Тоа е опција во која се за inубивме, но има одлично, но: садовите не е погоден за микробранова печка или машина за миење садови. Од оваа причина, не сметаме дека тоа е удобен сад за ден за ден, но неговите десертни чинии или чаши можат да бидат одлична опција за завршување на оброк или уживање во ужинка.

Валентни садови

Ако ви се допаднаа боите на садовите за домаќинства Zara Home, нема да можете да одолеете на интензивните црвени, зелени и жолти садови од валансот. За продажба на Maisons du Monde, овој камен-сад и земјен сад, за разлика од претходниот, е компатибилни со микробранова и машина за миење садови.

Валентни садови од Maisons du Monde

Прибор за јадење се состои од чинии за вечера, чинии за супа, чинии за десерт, чаши, чинии, па дури и тави за закуска.  Повеќето делови се продаваат во многу по две, така што нема да имате проблем да создадете состав по ваш вкус без големи инвестиции.

Садови Одалин

Одалин од Каве Хоум е најоригиналниот од сите садови што ви ги прикажуваме денес. Направено од порцелан, секое од парчињата што го сочинуваат овој садови има бел дизајн во две бои контрастни жолти или сини рабови. Да, можете да го изберете и во повеќе дискретни сини тонови.

Секое парче е направено од порцелан, природен минерал, има свои тонови и текстури. Сите се безбедно за миење садови, микробранова и печка и можете да ги користите за да ја облечете вашата маса и во затворено и на отворено, на вашата тераса или градина.

Садови Одалин од Kave Home

Одалин е колекција која е подготвена за храна од секаков вид. Составени од рамни чинии, чинии за десерти, чинии со различна големина, па дури и комплет за кафе, чии парчиња можете да ги купите одделно, можете да ја наполните вашата трпеза со стил од предјадење до десерт. 

Чаши за садови Баита и чаши од геометрија

Прибор за јадење 18 парчиња Баита од Вила Д'Есте Хоум Тиволи е уште еден од нашите омилени благодарение на неговите убави и свежи бои. Направени од камени производи и насликани рачно Се состои од 6 чинии за вечера, 6 чинии за супа и 6 чинии за десерт во 6 различни бои, соодветно. Отстапувањата во формата и бојата, исто така, го истакнуваат шармот на секое негово парче, не се согласувате?

Иако многу ни се допаѓа, садовите имаат два, но. Првиот е дека не можете да ги купите нивните парчиња одделно; јадењата се продаваат комплетно во Вествинг. Второто е тоа не е безбеден за миење садови, што можеби не е практично за секојдневна употреба.

Чаши за садови Баита и чаши од геометрија

За да се компензира, сепак, во Вествинг можете да го најдете чаши и пехари кои го придружуваат овој прибор за јадење на сликите. И очилата и очилата со текстурарна шема во различни бои и дизајни се идеални за додавање на боја на вашата маса и се безбедни за миење садови!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.