4 додатоци за организирање на бањата од Mango Home

Додатоци за бања на Zara Home

Дали треба да ставите ред во вашата бања? Особено кога бањата е заедничка, од суштинско значење е се да има свое место. Но и тоа што секој знае што е тоа, така што организирањето е сечија работа. Додатоци за организирање на бањата како оние од Mango Home што ги предлагаме денес можат да станат одличен сојузник.

организатори и кошеви Тие ни помагаат да ја организираме секоја соба во нашиот дом на едноставен и економичен начин. Тие се и додатоци кои можеме да ги користиме во бањата сега и утре во друга просторија, приспособувајќи ги на нашите потреби во секое време. Откријте ги!

Организатор од 100% памук

Црвениот организатор на фирмата изработен од 100% памук влегува низ очите. Со кратка рачка која ви овозможува да ја закачите од било која кука или закачалка во бањата, многу е корисен за организирајте мали додатоци како што се чешли, четки и други средства за хигиена.

Додатоци за бања на Zara Home

Имате деца? За само 15,99 € можете да го вградите овој организатор во бањата, така што секој од нив може да ги организира своите работи во два или три џебови, оние што одговараат на нив. Ќе треба само одвреме-навреме да се грижите за да го измиете во машината за перење и да го вратите назад.

Кошницата за алишта

Имањето на корпата за алишта во бањата е многу практично. Така можете да ја фрлите облеката за перење кога одите на туш и бањата ќе се собере. Ни се допаѓа едноставниот дизајн, исто така, на пречката Mango Home. Со железна структура покриена со јута и внатрешна памучна обвивка, ќе се вклопи во вашата бања без оглед на стилот на тоа.

И не само што можете да го користите во бањата. Можеме да размислиме за многу други намени за оваа корпа за перење. можете да го користите за складирајте и организирајте играчки и други предмети за домаќинството и одржувајте ја вашата куќа уредна на стилски начин.

корпа со рачки

Корпите со рачки се идеални за организирање на различни производи во кабинети и полици. Ќе ги најдете во каталогот на фирмата со широк спектар на дизајни, како што е прикажано на сликите. Кошниците со плетенка направени рачно со алги се класика, но доколку сакате да и дадете почист и помодерен изглед на бањата, можеби ќе ги претпочитате оние во светли бои направени од мешавина од рециклиран памук и полиестер.

Можете да ги користите поголемите за чување крпи за мијалник или ролни тоалетна хартија, а помалите за хигиенски производи и додатоци. Доброто на кои имаат рачки е тоа што можете лесно да ги извадите од плакарот, да го земете тоа што го барате и да ги вратите удобно, одржувајќи ги останатите работи во ред. Многу различно од она што се случува кога работите се лабави на полиците и фиоките.

Додатоци за бања на Zara Home

корпи со капак

Сè уште зборуваме за корпи, но овој пат за корпи со капак, не толку популарни како претходните но особено практични доколку ние треба да ги редиме кутиите или да ги заштитиме предметите што ги чуваме во нив од прашина. Може да се каже дека тие не само што придонесуваат за максимизирање на просторот за складирање, туку и го прават попријателски.

Дали се троши многу простор поради растојанието помеѓу полиците во кабинетот за бања? Кутиите со капаци, бидејќи може да се наредени, ќе ви помогнат во тоа оптимизирајте го просторот за складирање. А ако имаат и рачки, ќе ви биде полесно да го повлечете и извадите едното или другото без да го поместите остатокот.

Немате заклучени кабинети во бањата? Ако користите колички или полици за складирање крпи и хигиенски производи во бањата, корпите со капаци се одличен сојузник за да ги задржите овие предмети без прашина. Чисти, дури и ако не ги користите некое време.

Во Mango Home, кутиите со капаци имаат железна структура и финиш од природни влакна. Имаат две рачки и капаци закачени на корпата од едната страна, за да не ги изгубите! Достапни во различни големини, се прилагодуваат на бројни потреби во бањата.

Дали ви се практични овие додатоци за организирање на бањата од Mango Home?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.