4 високо ценети легла за собирање за вашите мачки

Кутии за отпадоци за мачки

Мачките се пребирливи, но нема многу работи што им требаат или што ни требаат приспособете го нашиот дом нив. Кутијата со песок е една од нив и иако може да изгледа глупаво, изборот на вистинскиот песок е клучот за сè да функционира. натрупаните песоци Тие се, меѓу многуте видови што постојат, оние кои имаат најмногу следбеници, а тоа е што помагаат да се одржува песокот чист подолго време.

Со години користам ѓубре за моите мачки. Благодарение на неговиот состав, кога ќе дојде во контакт со течности, што овозможува лесно чистење на песокот без потреба од менување на целиот песок и неутрализирање на лошите мириси. Сè уште не сте ги пробале? Дали наскоро ќе добиете ново крзнено во секое и дали сè уште размислувате каков вид ѓубре да купите? Во Bezzia денес зборуваме за пет грутки песоци

натрупаните песоци вклучуваат во својот состав бентонит, биоразградлив материјал кој го врзува песокот кога ќе дојде во контакт со течности. Да, има и други опции, но од различни причини се фокусирав на овие што исто така ги пробав со различни резултати. Познајте ги!

собирање ѓубре за мачки

Almo Nature природен легло за мачки

Природното легло за мачки од Almo Nature е производ 100% зеленчук и биоразградлив, без адитиви и токсични агенси, кои гарантираат благосостојба на животните, како и почитување на животната средина. Ги елиминира лошите мириси и ја апсорбира урината што може да се најде во кутијата за отпадоци, така што неговото чистење е полесно и поудобно.

Тоа е многу фин и мек песок, совршен за да се обезбеди удобност и да се избегне оштетување на нозете на мачките. Но, бидејќи е толку фин и тежи толку малку, понекогаш се крева повеќе отколку што треба кога мачката ја движи за да ја покрие урината или изметот. А, но тоа компензира со издржливоста што ја нуди чантата.

Златен сив мајстор

Златниот сив мајстор песок е еден од најдобро ценетите и иако неодамна видов некои поплаки во врска со промените во неговата формулација, тој работеше многу добро кај мене до пред неколку месеци. Е ситен песок кој добро се агломерира а тоа го олеснува чистењето на песокот.

Многу добро ги задржува мирисите. Оддава мек мирис и многу сличен на талкот кој помага да се камуфлираат тие мириси, но не го ароматизира ниту домот. Лично, ја претпочитам оваа поприродна арома од онаа на многу миризливите песоци, но тоа е прашање на вкус. Испушта прашина кога ќе се фрли во песокот, но ништо претерано.

Доживотна бентонит премиум

Слушнав многу добри работи за ова ѓубре од природен бентонит од чиста глина. Поточно, неговиот капацитет за апсорпција и малата прашина што ја создава. Фирмата тврди дека песокот има капацитет на апсорпција од 450% и дека ги блокира течностите и мирисите за неколку секунди.

Дејствува формирајќи цврсти и компактни агломерации кога животното го извалка песокот, спречувајќи ги да се скршат кога се собираат. И тоа е совршена опција ако сакате да избегнете да купувате ѓубре за домашни мачки во многу прилики, бидејќи доаѓа во вреќи од минимум десет литри, кои можат да траат со недели.

Тигерино Канада природна глина

Од бентонит легло за мачки е направено Tigerino Canada Style фини гранули од природна глина а тоа е легло за мачки кое изненадува со својата голема врзувачка моќ. Брзо се запекува, иако ќе треба да почекате неколку минути за да го земете за да не се распадне на палетата. И како и претходниот, генерира многу малку прашина; ознаката означува помалку од 1%.

ТК Пет

Веројатно најевтиниот на групата и нејзиниот абсорбентен капацитет е неоспорен. Кога го користев, немав проблем да ги вадам малите купчиња со лопата. Тоа е ситен песок, удобен за мачки и кој исто така добро го контролира мирисот.

Ако престанав да го користам, тоа беше затоа што пробав други што ми се допаднаа повеќе и што направија помалку прашина. Но, ова беше пред години и формулите постојано се менуваат. Исто така, може да работи многу добро за вас во зависност од вашите приоритети. И сето тоа е прашање на приоритети.

Изборот помеѓу едното и другото ќе зависи од тоа дали ќе му дадете поголемо значење на прашината, капацитетот на агломерација или парфемот, меѓу другите фактори. Сите тие се високо ценети од клиентите, затоа обидете се и одлучете!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.