3 деко идеи за реновирање на куќата за есен

Есенски декор

Де Нуево Доаѓа есен и со тоа, падот на лисјата на дрвјата, жолтеникавите, црвеникави бои, мирисот на дожд и попладневните часови кога култот почнува да се појавува. Малку по малку работите на плажа се паркирани и време е да ја дочекаме најромантичната сезона во годината. Дали има нешто поутешно од тоа да се вратиш дома после долг ден и да лежиш на каучот со ќебе за да гледаш телевизија?

Па, како што е време да ја подготвиме куќата за есенските денови, ќе го сториме тоа со сета намера. Со овие деко идеи да му дадете есенски допир на вашиот дом, Едвај ќе го забележите синдромот после одмор по летотоНа Бидејќи украсувањето на куќата ви помага да бидете посреќни, особено ако е едноставно и не е неопходно да направите голема финансиска инвестиција.

Идеи за есенско деко за куќата

Деко идеи за есен

Нечиј дом треба да биде храм, место каде да се најде мир и благосостојба и каде опуштете се секој ден по сите секојдневни авантуриНа Со некои трикови за декорација можете да добиете биди посреќен дома И ако го прилагодите на секоја сезона, ќе можете да уживате во чувството да бидете обновени со секоја нова сезона.

Плус, есенските бои се толку утешни што ако ги вклучите во вашиот домашен декор ќе се чувствувате уште подобро во вашите четири wallsида. Забележете ги следните идеи за деко за да ја наполните вашата куќа со магијата на есента. Со малку креативност и минимална инвестиција, ќе можете да дадете тотално обновен воздух во вашата куќа за новата сезона.

Боите

Бојата е она што најмногу ја менува куќата и со декоративни елементи можете целосно да го промените изгледот на собата. Ако за лето она што се вика се тиркизните бои, жолтите и тоновите што се поврзани со морето и плажата, наесен пристигнуваат кафеавите, црвеникавите и сенфите. Вие не треба да ја однесете оваа идеја до крајност, можете да ги имате белите wallsидови преку целата година и додадете мали елементи за промена на декорацијата.

Вие дури и не треба да инвестирате во декорација, бидејќи ви треба само платно, боја во боите на есента и малку занаети дома. Создадете свои слики, собирајте лисја од улични дрвја и користете ги за да создадете украсни елементи уникатно, посебно и ефтино за да го наполните домот со есен.

Ткивата

Ketебе на софата, некои перничиња кои вклучуваат типични елементи паѓаат како лисја или црвеникави бои. Секоја ткаенина целосно ќе го промени изгледот на вашиот дом и не треба да трошите богатство на нови перници, ќебиња или завеси. Со малку трпение можете сами да креирате домашен декор, а докажано е дека шиењето релаксира и ви помага да се фокусирате и да го држите стресот настрана.

Есенски цвеќиња

Есенски бои

Во секое време од годината е добро да имате цвеќиња дома, изгледот, мирисот или бојата даваат толку многу придобивки што е основен детал за секоја декорација. Како есенска деко идеја, нема ништо покласично од обоени сушени цветови со кои може да се наполни сад со арома, вазна или било кој рециклиран сад. Сушеното цвеќе додава гроздобер и романтичен допир достоен за најдобрата есенска разгледница. Додадете неколку капки од вашата омилена суштина и исто така ќе имате идеален освежувач на воздух.

Искористете ја предноста на промената на сезоната за да направите темелно чистење и ослободете се од с that што повеќе не користите, не ви треба и не ве прави среќни. Сите оние работи што се акумулираат околу куќата само го дестабилизираат вашиот мир на умот. Вежбајте одвојување и извадете од вашиот дом (и вашиот живот) с everything што повеќе не придонесува, на овој начин можете да направите простор за сите нови работи што несомнено доаѓаат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.