3 апликации за организирање на вашата работа

Апликации за организирање на вашата работа

Без разлика дали работите надвор од домот како да работиш од далечина Сигурни сме дека ќе ги цените знаејќи ги апликациите што ги предлагаме денес за организирање на вашата работа. И дали е тоа има многу задачи што н occup окупираат секојдневно и не секогаш ја имаме вистинската алатка за да го направиме тоа.

Организирање дневни задачи, управување со проекти и децентрализација на работата преку споделување задачи со други колеги е нешто што ќе ви биде полесно соапликации за организирање на вашата работа за што разговараме со вас денес. Можете исто така да ги инсталирате на вашиот мобилен, вашиот компјутер и вашиот iPad, за поголема удобност. Откријте ги!

Todoist

Тодоист е А. алатка за управување со задачи Со едноставен дизајн кој ви помага да ја вратите вашата јасност и мир, со тоа што ќе ги извадите сите задачи од вашата глава за да ги ставите во список, без разлика каде се наоѓате или каков уред користите.

Ова е многу комплетен календар, листа со задачи и белешки што ви нуди бесконечни алатки за организирање на вашите задачи и активности. Можете да ги класифицирате по проекти, етикети и приоритетни нивоа, како и да им се додели датум на доспевање или периодичност доколку се работи за повторливи задачи. Така, ќе имате јасна претстава за с everything што треба да направите во секое време и никогаш нема да ги изгубите трагите за најважните задачи.

Со оваа апликација, исто така, можете да ја поедноставите вашата работна методологија поврзување со вашите датотеки, е -пошта и календарНа Оваа апликација исто така ви помага да управувате со големи проекти, овозможувајќи ви да ги поделите и да доделите задачи на други членови на тимот. Поделете ги и освојте ги вашите секојдневни задачи во заеднички проекти!

Повеќето од овие карактеристики се достапни бесплатно, но можете да добиете други корисни зачленување на сметка Про (3 евра / месец) или Бизнис за тимови (5 евра / месечно). Овие ви нудат од сопствени филтри до шаблони за проекти и статистики за продуктивност, меѓу другите аспекти.

Evernote

Интуитивен и удобен, Evernote ќе ви помогне да управувате и да ги организирате вашите задачи. Преку оваа алатка можете да креирате свои листи со задачи, да закажете состаноци на календарот, да групирате и да доловувате идеи во различни формати, па дури и дигитализирајте ја вашата документација преку камерата од вашиот мобилен телефон.

Evernote

За да ја направите апликацијата поудобна за вас, можете поврзете ја истата сметка на Evernote на вашите различни уреди: мобилен, компјутер и таблет. На овој начин секогаш ќе ги чувате важните информации на вашите прсти: вашите белешки автоматски се синхронизираат на сите ваши уреди. Забелешки, патем, на кои можете да додадете текст, слики, аудио, скенирања, PDF -датотеки и документи.

Создадете и доделете задачи во рамките на вашите белешки со термини, известувања и потсетници за да не ви избега ништо и да ви ја зголеми продуктивноста! Можете да го направите со неговиот бесплатен план или да го користите неговиот личен или префесионален план, за 6,99 евра и 8,99 евра месечно, соодветно.

Trello

Trello е ветеранска апликација за управување со проекти што добива важност како што тоа го направи далечинското работење. Списоците и картичките се столбовите на организацијата на кои се базирани таблите на оваа апликација.

Trello

Доделете задачи, поставете рокови, проверете ги параметрите за продуктивност, поставете календари и многу повеќе за да видите значително подобрени работни текови. Картичките Trello се синоними за организација, како што дозволуваат управува, следи и споделува задачи од почеток до крај. Отворете која било картичка за да откриете екосистем на списоци за проверка, датуми на доспевање, прилози, разговори и многу повеќе.

Иако Trello е корисен личен организатор, тој најдобро се користи со работа како тим. Следете ги активностите на вашиот тим работењето и способноста да се види како се движат картичките помеѓу различните членови додека не се завршат е нешто што можете да го направите дури и со вашата бесплатна сметка. Но, ако ви треба повеќе, можете да го ангажирате нивниот Premium план, идеален за тимови до 100 луѓе кои треба да надгледуваат неколку проекти.

Без разлика дали работите за некој друг во канцеларија или од дома, како да сте самовработени или хонорарни работници. Овие апликации за организирање на вашата работа можат да ви го олеснат секој ден. И сите тие се многу интуитивни, пробајте!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.